Latvijas Ratiņkērlinga izlase pieņēmusi lēmumu Pekinā nespēlēt ar Krievijas komandu

Pamatojoties uz Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) lēmumu atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt zem IPC karoga kā neitrālajiem sportistiem, Latvijas ratiņkērlinga izlase gaidāmajās Pekinas ziemas paralimpiskajās spēlēs ir nolēmusi nespēlēt ar Krievijas komandu. Šādā veidā izlase vēlas paust savu nosodījumu Krievijas īstenotajai karadarbībai Ukrainā. Latvijas Paralimpiskā komiteja, kā arī Latvijas Kērlinga asociācija sportistu lēmumu respektē un atbalsta.


“Mums bija pilnīga pārliecība, ka Starptautiskā Paralimpiskā komiteja neļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties šajās paralimpiskajās spēlēs. Šis lēmums šodien bija vienkārši negaidīts. Tas ir maigi teikts. Mēs sasaucām iekšējo sapulci un balsošanas rezultātā nolēmām nepiedalīties spēlē ar Krieviju,” saka Latvijas Ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis.

“Olimpisko spēļu laikā nekad nedrīkst karot. Tā kā paralimpiskās spēles ir līdzvērtīgas olimpiskajām spēlēm, tad tam tā būtu arī jābūt. Nekāda kara. Un tas ir nepieņemami. Tādā veidā arī Krievijas un Baltkrievijas vadība noniecina mūsu spēles. Mēs ļoti labi draudzējamies ar šo valstu sportistiem, bet diemžēl no šīs spēles mums ir jāatsakās,” saka Latvijas Ratiņkērlinga izlases kapteine un skips Poļina Rožkova.

Arnis Veidemanis, kurš strādā arī ar Ukrainas nedzirdīgo kērlinga izlasi, stāstīja, ka “pēdējās divas nedēļas mūsu ratiņkērlinga sportisti trenējās kopā ar Ukrainas vājdzirdīgo sportistu izlasi, un pavadījām kopā šo laiku. Redzējām šo spēlētāju emocijas. Tādēļ man šis IPC lēmums vēl jo vairāk ir nesaprotams. Man ir grūti runāt. Pēdējās dienās vairāk tika risināts jautājums, kā nogādāt šos sportistus drošā vidē, kur nu vēl domāt par šīm spēlēm. Tādēļ man pat neienāca prātā, kā šādu lēmumu var pieņemt”.


Ar IPC lēmumu atļaut sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas startēt Paralimpiskajās spēlēs ir neapmierināta arī Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) vadība.

LPK prezidente Daiga Dadzīte ir apņēmusies, ierodoties Pekinā, runāt ar citu valstu paralimpiskajām komitejām, lai rosinātu ārkārtas vēlēšanu rīkošanu par Starptautiskās paralimpiskās komitejas valdes un tās vadītāja maiņu šī gada nogalē plānotajā ģenerālajā asamblejā. Viņa uzskata, ka pašreizējā situācijā, kad Krievija īsteno karadarbību Ukrainā, šāda Starptautiskās paralimpiskās komitejas nostāja nav pieņemama un tai nevar būt tāda vadība, kas baidās no tiesas procesiem, ar ko draudējusi Krievija.  

“Šī nebūtu pirmā reize, kad notiek tiesas process ar Krieviju. Vienreiz jau bija saistībā ar dopinga lietu, un jau tad vajadzēja sakārtot juridiskos jautājumus, lai šāda situācija neveidotos,” saka Daiga Dadzīte.  


Jau vēstīts - ziemas paralimpiskās spēles Pekinā notiks no 4. līdz 13. martam. Latviju tajās pirmo reizi pārstāvēs Ratiņkērlinga izlase. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvija ziemas paralimpiskajās spēlēs šogad piedalās trešo reizi.

Paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonija paredzēta piektdien, 4. martā. To tiešraidē no pulksten 13.55 pēc Latvijas laika varēs vērot LPK mājaslapā, kā arī LTV7 un LSM.lv.


Foto: Ansis Ventiņš

 

 

Informācijas avots: Latvijas Paralimpiskā komiteja

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji