Šveices turnīrā SK OB/Stabulnieces komandai viena uzvara, tituls mājiniecēm

Šodien, Šveices galvaspilsētā Bernē noslēdzās 53. “International Bernese Ladies Cup” sieviešu komandu turnīrs. Šajā Pasaules kērlinga tūres (PKT) posmā par uzvarētājām kļuva Rafaelas Kaizeres vadītā komanda, kas finālā ar 5:2 pārspēja Danielas Jenčas četrinieku no Vācijas.


Sacensībās startēja komandas no Latvijas, Skotijas, Šveices, Zviedrijas un Vācijas. Tieši Jenčas komanda no Vācijas finālā nonāca nezaudējot ne spēli, bet viņu pretinieces Kaizeres komanda ceļā uz fināla vienīgo spēli zaudēja vācietēm (2:4). Līdz ar to “WCT International Bernese Ladies Cup 2022” fināls solījās būs ļoti spraigs, šveicietēm mēģinot revanšēties par iepriekšējo zaudējumu.

Jau no spēles sākuma Kaizere apņēmības pilna nozaga punktu pirmajā endā, dodoties pēc uzvaras visā turnīrā. Nonullējot otro, trešajā vācietes tiek piespiestas uz punkta ņemšanu, izlīdzinot rezultātu 1:1. Ceturtajā šveicietēm izdodas panākt 3:1 savā labā, ar ko Jenča sestajā atbild ar vienu punktu (2:3). Savukārt divi punkti septītajā Kaizerei dod jau trīs punktu pārsvaru (5:2), ko astotajā vācietēm tā arī neizdodas sadeldēt, piedzīvojot vienīgo un sāpīgāko zaudējumu visā turnīrā – fināla spēlē. Tikmēr Kaizeres komanda svin savu pirmo šīs sezonas PKT turnīra titula iegūšanu.

Mierinājuma kausa izcīņā tikās Skotijas un Šveices komandas. Šajā cīņā Betas Fārmeres četrinieks pārliecinoši sešos endos ar 9:2 pārspēja divkārtējās pasaules čempiones Irēnas Šori vadīto Šveices komandu.


Tieši pret Šori kā arī Eimijas Makdonaldas Skotijas komandu mūsu juniorēm bija vislīdzīgākā cīņa, tomēr tika atzīts pretinieču pārākums. Savukārt pēc trim pirmajām turnīra neveiksmēm, ceturtajā mačā Elīzas Stabulnieces komandai izdevās pārliecinoši pieveikt mājinieces ar Žaklīnu Gimmelu skipa pozīcijā.

SK OB/Stabulnieces komandas treneres Evitas Regžas komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Treniņu laikā ledus bija ļoti ātrs, bet kritienu gan gribējās lielāku. Nedaudz bija sajūta, ka piedalāmies Šveices čempionātā ar dažu viesu dalību, bet nu tāds šobrīd ir tas laiks.

Pirmajā spēļu dienā ledus joprojām fantastiski ātrs – 3.8 sekundes, kas grabēdams iet cauri mājai. Pirmajā spēlē neveiksmīgs taktiskais zīmējums un zaudētie četri punkti ļauj pretiniecēm sajust un noturēt uzvaru. Otrā spēle padodas vislabāk. Nu kā nekā liela motivācija, jo pretī stājas pasaules čempione Irēna Šori. Spēle rit līdz pēdējam akmenim, par ko prieks. Trešajā spēlē netiekam galā ar ledus lasīšanu un visu laiku nākas dzīties pakaļ pretiniecēm, kas rada vēl papildus spiedienu un metieni neizdodas tik veiksmīgi kā gribētos.

Otrās spēļu dienas mērķis bija izspēlēt trīs spēles, ko diemžēl neizpildījām. Pirmajā spēlē guvām pārliecinošu uzvaru, pelnīti iegūstot tiesības spēlēt otro spēli. Otrās spēles vidū kaut kur apmaldījāmies un pietrūka daži metri, lai spētu tikt pie trešās spēles. Tas nākamreiz.”


SK OB/Stabulniece spēļu rezultāti:
2:7 – K.Hurlimana (Šveice)
4:5 – I.Šori (Šveice)
3:9 – F.Rīdere (Šveice)
8:2 – Ž.Gimmela (Šveice)
4:6 – E.Makdonalda (Skotija)

Foto: Evita Regža
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji