Sieviešu izlase sacentīsies par vietu pasaules čempionātā Kanādā

Somijas pilsētā Lohjā no 18. līdz 22.janvārim gan sieviešu, gan vīriešu komandas noskaidros atlikušās divas vietas katrā konkurencē, kas nodrošinās savai valstij dalību pasaules sieviešu un vīriešu kērlinga čempionātos. Latvija sieviešu izlase būs tā, kura aizvadīs šo kvalifikācijas turnīru, ar mērķi nokļūt starp pasaules 13 spēcīgākajām izlasēm.


Lai arī gada sākumā notiekošais pasaules čempionāts junioriem B divīzijā Lohjā tika atcelts Covid-19 vīrusa uzliesmojuma dēļ, tomēr, pateicoties izveidotm stingrākam uzraudzības protokolam, pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs sieviešu un vīriešu konkurencē norisināsies kā plānots.

Katrā konkurencē startēs pa septiņām komandām, kas cīnīsies par divām vietām pasaules kērlinga čempionātā sievietēm, kas norisināsies no 19. līdz 27.martam Princdžordžā, Kanādā un divām vietām pasaules kērlinga čempionātā vīriešiem, kas norisināsies no 2. līdz 10.aprīlim Lasvegasā, ASV.

Visas 14 komandas tiesības piedalīties kvalifikācijas turnīrā izcīnīja kādās no Pasaules kērlinga federācijas sacensībām – Amerikas izaicinājuma turnīrs 2021, Klusā okeāna – Āzijas čempionāts 2021, Eiropas kērlinga čempionāts 2021 un arī rīkotājvalsts. Pēdējā brīdī savu dalību turnīrā atteica Brazīlijas vīriešu un Kazahstānas sieviešu izlases, kurām radās sarežģījumi ar ieceļošanu sacensību vietā.


Dalībnieki:
Sieviešu konkurencē – Brazīlija, Čehija, Dānija, Honkonga, Latvija, Norvēģija, Somija;
Vīriešu konkurencē – Japāna, Krievija, Nīderlande, Somija, Spānija, Taivāna, Turcija.


Iepriekš ir norisinājušies tikai divi pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīri 2019.gadā Nesbijā, Jaunzēlandē un 2020.gadā Lohjā, Somijā. Latvija līdz šim nav startējusi nevienā no tiem, līdz ar to šī būs pirmā reize, kad Latvijai būs iespēja nokļūt pasaules čempionātā sievietēm caur kvalifikācijas turnīru. Pateicoties lieliskajam startam Eiropas kērlinga čempionātā B divīzijā, Latvijas sieviešu izlase, kuru šogad pārstāv Evelīnas Barones vadītā Jelgavas kērlinga kluba junioru komanda, izcīnīja ne tikai sudraba medaļas un vietu šī gada Eiropas čempionātā A divīzijā, bet arī tiesības startēt šajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Somijā.

Mūsu izlase vispirms izspēlēs apļa turnīru. Lai turpinātu cīņu par divām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu Kanādā, būs nepieciešams iekļūt labāko trijniekā. Pirmo ceļazīmi iegūs kopvērtējuma 1. un 2.vietas spēles uzvarētājas, savukārt otro ceļazīmi noskaidros starp šīs spēles zaudētājām un kopvērtējuma 3.vietas ieguvējām.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks:
/18.01./ 14:00 – Honkonga
/18.01./ 19:00 – Dānija
/19.01./ 19:00 – Somija
/20.01./ 09:00 – Brazīlija
/21.01./ 09:00 – Čehija (TIEŠRAIDE)
/21.01./ 15:00 – Norvēģija

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā kērlingā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Steve Seixeiro
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji