Pasaules kērlinga čempionātu junioriem B divīzijā Latvija sāk ar zaudējumu Nīderlandei

Šodien, 3.janvārī Lohjā, Somijā Latvijas puišu izlase aizvadīja pirmo spēli pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā. Spēles sākumā izsētais pārsvars tā arī netika atspēlēts, piekāpjoties Nīderlandei ar 4:9.


Nākamā spēle: Latvija – Honkonga


1.spēle: Latvija 4:9 Nīderlande

Roberts Buncis ar savu komandu, debitējot pasaules čempionātā, uzsāka pirmo apakšgrupas spēli ar nozagtiem diviem punktiem pirmajā endā. Tiesa gan jau nākamajā nīderlandieši rezultātu dubultoja 4:2, kam trešajā pievienoja vēl divus nozagtus, sasniedzot četru punktu vadību 6:2. Pārtraukumā ejot mūsu izlase rezultāta starpību samazināja par punktu 3:6. Nākamajos divos endos komandas apmainās punkta guvumos, bet divi punkti septītajā endā Nīderlandes izlasei ar 9:4 ļauj sagādāt mūsējiem zaudējumu atklāšanas spēlē.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Nīderlandi:
"Labi iegājām spēlē un pirmie adaptējāmies ātram un “beržamam” ledum, kas rezultējās ar diviem nozagtiem akmeņiem. Diemžēl turpinājumā ļāvam nīderlandiešiem atgūt spēles “garšu” ar vairākiem garām aizmestiem "take out" metieniem, kas rezultējās ar četirem zaudētiem akmeņiem.

Nākamajā endā neveiksmīgs pēdējais akmens un -2. Turpmākajā spēles daļā atguvāmies, bet nespējām vairs izlīdzināt rezultātu. Diemžēl zaudējums komandai, kura pēc snieguma nav neuzvarams pretinieks."

Kopumā puišu konkurencē startē 19 valstu izlases, kuras sadalītas trīs grupās – vienā pa septiņām un divās pa sešām komandām. Grupās izlases aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc pamatturnīra katras grupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas pēc papildrādītāja iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā, kur turpinās cīņu par goda pjedestālu. Pirmo trīs vietu ieguvēji izcīnīs savai valstij vietu pasaules čempionātā A divīzijā, kas no 5. līdz 12.martam norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā.


Latvijas puišu izlases sastāvs: Roberts Reinis Buncis (skips), Aleksandrs Baranovskis, Renards Dzalbe, Roberts Ceimers, Ričards Vonda, treneris Rihards Jeske.

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks un rezultāti:
4:9 – Nīderlande
/04.01./ 09:00 – Honkonga
/04.01./ 19:00 – Turcija
/05.01./ 14:00 – Čehija
/06.01./ 09:00 –  Itālija (TIEŠRAIDE)

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Čehija 1-1-0
1. Itālija 1-1-0
1. Nīderlande 1-1-0
4. Honkonga 1-0-1
4. Latvija 1-0-1
4. Turcija 1-0-1

Latvijas puišu izlase pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji