Junioru kērlingisti gadu iesāks ar dalību pasaules čempionātā B divīzijā

Kā ierasts jau vairākus gadus pirmās nozīmīgākas kērlinga sacensības aizvadīs junioru izlases, sacenšoties par pasaules čempionāta B divīzijas medaļām un vietu A divīzijas pasaules čempionātā. Sacensības norisināsies no 3. līdz 14.janvārim Somijas pilsētā Lohjā, piedaloties arī Latvijas meiteņu un puišu izlasēm.


Šis jau būs piektais gads, kad Lohja B divīzijas čempionātā uzņems visas tās Pasaules kērlinga federācijas (PKF) dalībvalstis, kuras vēl nav nodrošinājušas dalību A divīzijas čempionātā junioriem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad puišu un meiteņu sacensības norisinājās paralēli, vispirms tiks noskaidroti medaļnieki puišu konkurencē, bet pēc tam meiteņu konkurencē. Katras konkurences pirmo trīs vietu ieguvēji izcīnīs savai valstij vietu pasaules čempionātā A divīzijā, kas no 5. līdz 12.martam norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā.

Dalībnieki puišu konkurencē:
A grupa – Brazīlija, Dānija, Norvēģija, Slovēnija, Spānija, Taivāna, Ungārija.
B grupa – Čehija, Honkonga, Itālija, Latvija, Nīderlande, Turcija.
C grupa – Anglija, Austrija, Francija, Japāna, Kazahstāna, Koreja.

Kopumā puišu konkurencē startēs 19 valstu izlases, kuras sadalītas trīs grupās – vienā pa septiņām un divās pa sešām komandām. Grupās izlases aizvadīs vien apļa turnīru. Pēc pamatturnīra katras grupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas pēc papildrādītāja iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā, kur turpinās cīņu par goda pjedestālu. Fināla spēle un spēle par bronzas medaļām norisināsies 8.janvārī plkst. 10:00.

Debiju Latvijas izlases statusā pasaules junioru čempionātā B divīzijā piedzīvos Roberta Reiņa Bunča vadītā Kērlinga kluba “Rīga” komanda, kas 2021.gada decembra sākumā pirmo reizi izcīnīja Latvijas junioru čempiona titulu. Buncis un Ričards Vonda jau iekrājuši nelielu PKF sacensību pieredzi, savukārt Aleksandrs Baranovskis, Renards Dzalbe un Roberts Ceimers piedzīvos debiju šāda līmeņa sacensībās.


Latvijas puišu izlases sastāvs: Roberts Reinis Buncis (skips), Aleksandrs Baranovskis, Renards Dzalbe, Roberts Ceimers, Ričards Vonda, treneris Rihards Jeske.

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:
/03.01./ 19:00 – Nīderlande
/04.01./ 09:00 – Honkonga
/04.01./ 19:00 – Turcija
/05.01./ 14:00 – Čehija
/06.01./ 09:00 –  Itālija

Latvijas puišu izlase pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: Sabīne Jeske
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji