Jaukto pāru un senioru pasaules čempionāts notiks Ženēvā

Otrdien, 21.decembrī Pasaules kērlinga federācija (PKF) izziņoja 2021./2022.gada sezonas pēdējo divu pasaules čempionātu norises vietu. No 23. līdz 30.aprīlim pasaules čempionāts jauktajiem pāriem un senioriem norisināsies Ženēvā, Šveicē.


Līdz šim Covid-19 dēļ pasaules čempionātu senioriem nācās atcelt gan 2020., gan 2021.gadā. Pēdējais 2019.gadā norisinājās Stavangerā, Norvēģijā. Savukārt čempionāts jauktajiem pāriem šīs pandēmijas dēļ necieta, šogad to aizvadot Aberdīnā, Skotijā.

Skotija, Norvēģija, Zviedrija, Kanāda, Itālija, Šveice, Čehija, ASV, Ķīna, Vācija, Krievija, Jaunzēlande, Austrālija, Anglija, Ungārija un Japāna jau kvalificējusies jaukto pāru čempionātam 2022.gadā. Savukārt atlikušās četras vietas bija paredzēts noskaidrot kvalifikācijas turnīrā janvārī Forfārā, Skotijā. Diemžēl 8.decembrī PKF nāca klajā ar ziņojumu, ka turnīrs tiek atcelts sakarā ar Covid-19 ieceļošanas ierobežojumiem Skotijā.

Līdz ar to PKF turpina izskatīt kvalifikācijas iespējas. Drīzumā tiks izziņota jaunākā informācija par iespējām kvalificēties 2022.gada pasaules čempionātam Ženēvā. Tas skar arī Latvijas jauktā pāra izlasi Ievu Rudzīti/Arti Zenteli, kas sezonas sākumā gatavojās kvalifikācijas turnīram Forfārā, bet atcelto sacensību dēļ tajās nestartēs.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji