Latvijai pēc zaudējuma Vācijai vakarā svarīga spēle ar Skotiju

Nīderlandes pilsētā Leuvardēnā šodien, 15.decembrī Latvijas sieviešu kērlinga izlasei atlikušas pēdējās divas pamatturnīra spēles olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Rīta sesijā viņām pretim stājās Vācija. Tikai spēles pēdējā endā Vācijas viens punkts (8:7) liek piedzīvot Latvijas izlasei trešo zaudējumu šajā turnīrā.


Nākamā spēle: Latvija – Skotija


7.spēle: Latvija 7:8 Vācija

Spēles pirmajos divos endos komandas apmainījās viena punkta guvumos. Vācija savu punktu papildināja ar diviem nozagtiem trešajā un vēl diviem piektajā endā, nonākot vadībā ar 5:2. Lielais pārtraukums mūsu meitenēm nāca par labu, jo jau sestajā endā gūtie trīs punkti ļāva rezultātu izlīdzināt 5:5. Lai arī vācietes astotajā nozog punktu (7:5), tomēr mūsu meitenēm izdodas vēlreiz panākt neizšķirtu pirms pēdējā enda (7:7). Pateicoties pēdējā metiena tiesībām 10. endā, Vācija paņem vienu, kas arī ir uzvaras nesošais punkts.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Vāciju:
“Vācija noteikti bija uzveicams pretinieks. Tomēr pašu izpildījums un lēmumu pieņemšana bija mūsu izlases galvenais pretinieks šajā spēlē. Vācija nospēlēja pietiekoši kvalitatīvi, savukārt mēs savas iespējas neizmantojām.”

Līdz ar to mūsu izlase nonākusi uz sliekšņa būt vai nebūt spēlēs par ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm. Vakarā viņām pretim stāsies Skotija, kas šo turnīru uzsāka nepārliecinoši, tomēr pēdējās trīs spēlēs ir guvušas panākumus un šobrīd ierindojas 3.vietā kopvērtējumā. Ja netiek uzvarēta Skotija, tad jācer, ka Itālija šovakar pārspēs Vāciju, bet rīt piekāpsies Skotijai, lai Latvija nodrošinātu 4.vietu kopvērtējumā. Tas dotu iespēju piedalīties cīņā par pēdējo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Pēc šīs spēļu kārtas zināms, ka Japāna un Koreja jau nodrošinājusi vietu izšķirošajās spēlēs, varbūt pat kāda no tām izcīnīs 1.vietu kopvērtējumā un automātiski kvalificēsies Pekinai.
 


6.spēle: Latvija 1:9 Japāna

Pirmajā endā nelielas kļūdas mūsu meiteņu metienu izpildījumā Japānai ļauj paņemt divus punktus. Savukārt otrajā un trešajā endā neprecizitātes pēdējos divos metienos ļauj Japānai nozagt kopumā trīs punktus, Latvijai nonākot iedzinējos ar 0:5. Ceturtajā endā atkal neizdevās mūsējām izspēlēt, lai gūtu vismaz divus punktus. Ar pēdējo akmeni bija vēlme nonullēt endu, tomēr akmens par daudz nokrita un tika paņemts punkts (1:5). Ejot lielajā pārtraukumā mūsu pretinieces izcīna vēl divus punktus, panākot 7:1 savā labā.

Sestajā un septītajā endā tupinās Japānas izlases dominance, piespiežot mūsu pēdējo spēlētāju izpildīt sarežģītus metienus, kas netika realizēti, zaudējot vēl divus punktus 1:9. Pie šāda rezultāta mūsu izlase septiņos endos atzīst pretinieču pārākumu, piedzīvojot otro zaudējumu turnīrā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Japānu:
“Japānietes ir vienas no favorītēm šajā atlases turnīrā, kā rezultātā bija sagaidāma ļoti sarežģīta spēle. Diemžēl meitenēm ne visi metieni svarīgos momentos izdevās, kas ļāva Japānai ātri izvirzīties vadībā un pēc tam jau demonstrēt savu tehnisko pārākumu. Mums tā arī neizdevās ieķerties spēlē un radīt spiedienu uz pretiniecēm.

Svarīgi tagad ir atjaunoties un noskaņoties rītdienai uz pašu svarīgāko no divām spēlēm – spēli pret Vāciju, kas uzvaras gadījumā mums dod iespēju iekļūt četriniekā un aizvadīt cīņu par tikšanu uz olimpiskajām spēlēm.”

Spēli ar Japānu iespējams noskatīties atkārtojumā Sportacentrs.com TV un Mājas lapā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube un Facebook kontos.


 


5.spēle: Latvija 9:6 Čehija

Mača pirmajos divos endos abas komandas izcīnīja pa diviem punktiem, bet sākot no trešā enda līdz pat lielajam pārtraukumam mūsu izlase trijos endos nozog pa punktam un izvirzās vadībā ar 5:2. Čehietēm septītajā izdodas nozagt punktu, nonākot vairs tikai viena punkta attālumā (4:5), taču trīs punktu astotajā atkal dod iespēju mūsējām pārsvaru palielināt (8:4). Pēdējos divos endos netiek atdota iniciatīva un tiek svinēta ceturtā uzvara olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Čehiju:
“Principā ļoti laba spēle. Sākumā tā kā bišķi ne tā aizgāja, bet pēc tam uzņēmām savu ritmu un pretinieču komandas pēdējai spēlētājai vairs nesanāca metieni, tajā pašā laikā arī viņa tika piespiesta uz sarežģītiem metieniem.”

 


4.spēle: Latvija 8:7 Turcija

Spēles pirmajos divos endos komandas apmainījās viena punkta guvumā, bet trešajā mūsu meitenēm izdodas nozagt trīs un izvirzīties vadībā ar 4:1. Tomēr jau nākamajā turcietes šos trīs punktus atgūs ar savu pēdējo metienu, atkal panākot neizšķirtu. Lai arī Latvijas izlase pēc astotajā endā nozagtā punkta izvirzījās vadībā ar 7:5, tomēr pretinieces nepadevās un vēlreiz izlīdzināja rezultātu devītajā 7:7. Pateicoties pēdējā metiena tiesībām 10. endā, mūsu izlase iegūst uzvaras punktu, tiekot pie trešā panākuma četrās spēlēs.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Turciju:
“Spēle kopumā tika aizvadīta ļoti labi. Dažos momentos metienu izpildījums un taktiskie lēmumi neļāva spēli novest pie pozitīva rezultāta jau ātrāk. Tomēr viss labi, kas labi beidzās.”

 


3.spēle: Latvija 8:6 Igaunija

Spēles pirmo endu Latvijas izlase uzsāka ar zaudētiem diviem punktiem, ko otrajā spēja atgūt, papildinot ar trešajā endā vienu nozagtu 3:2. Tomēr jau atkal piektajā endā Igaunija nozog divus un izvirzās vadībā ar 5:3. Lai arī pēc lielā pārtraukuma sestajā endā mūsējās izcīna tikai punktu, tomēr nozagtie divi septītajā un viens astotajā ļauj pārņemt vadību ar 7:5. Pretinieces devītajā pietuvinās līdz -1 (6:7), bet ar to viņām bija par maz, jo ar pēdējā metiena tiesībām 10.endā Latvijas sieviešu izlase tiek pie vēl viena punkta, kas ļauj izcīnīt otro uzvaru šajā turnīrā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Igauniju:
“Šeit neviena spēle nav sagaidāma viegla, bet šī bija, salīdzinot ar iepriekšējām, pati stresainākā spēle. Tajā labs izpildījums brīžiem mijās ar ne tuvu labu izpildījumu, kā rezultātā meitenes pašas dzina sevi stūrī, bet beigu beigās veiksmīgi izdevās izcīnīt uzvaru.

Jāatpūšas un jāgatavojas rītdienas divām spēlēm. Pārsteigums šodien bija Turcijas uzvara pār Skotiju, tā ka rītdien priekšā vēl viena nopietna diena.”
 


2.spēle: Latvija 8:4 Itālija

Spēli mūsu izlase uzsāka ar diviem izcīnītiem punktiem pirmajā endā, kurus papildināja ar diviem trešajā un vienu nozagtu ceturtajā, kamēr itālietes spēja iekrāt tikai punktu (5:1). Lai arī Itālijas izlase pietuvojās pēc piektā enda līdz -2 punktiem (3:5), tomēr jau pēc septītā mūsu kērlingistes atguva četru punktu pārsvaru 3:7, ko noturēja līdz pat spēles beigām.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Šajā spēlē metienu izpildījums jau bija krietni labāks un uzdevums spēlēt agresīvi arī tika veiksmīgi izpildīts, kas radīja itālietēm pietiekoši lielu spiedienu, ar ko viņas netika galā.“

 


1.spēle: Latvija 4:10 Koreja

Spēli Korejas izlase uzsāka ar gūtiem trim punktiem, kurus nākamajos divos papildināja vēl ar trim nozagtiem, mūsu izlasei nonākot 0:6 iedzinējos jau pašā spēles sākumā. Tomēr pateicoties diviem punktiem ceturtajā endā un vienam nozagtam piektajā, mūsu meitenes lielajā pārtraukumā dodas ar -3 (3:6). Diemžēl spēles turpinājums neko neliecina par atspēlēšanos, atzīstot pretinieču pārākumu.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Koreju:
“Pirmās spēles uztraukums, jauna vieta, mazliet vēl neiepazīts ledus tā īsti neļāva uzsākt kvalitatīvi spēli no sākuma. Bija par daudz nepiespiestas kļūdas.

Vēlāk jau spēles gaitā, kas redzams pēc spēles rezultāta, meitenes sāka nedaudz ieskrieties un spēlēt kvalitatīvāk. Pozitīva iezīme – sāk parādīties izpratne par ledu, vietas aklimatizācija un ir pārliecība.”


Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs kopvērtējuma 1.vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Spēles tiešraidē var skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika) un rezultāti:
4:10 – Koreja
8:4 – Itālija
8:6 – Igaunija
8:7 – Turcija
9:6 – Čehija
1:9 – Japāna (pieejams atkārtojums)
7:8 – Vācija
/15.12./ 20:00 – Skotija

Kopvērtējums:
1. Japāna 6-5-1 Q
2. Koreja 7-5-2 Q
3. Skotija 6-4-2
4. Latvija 7-4-3
5. Itālija 6-3-3
6. Turcija 6-2-4
6. Igaunija 6-2-4
6. Vācija 6-2-4
9. Čehija 6-1-5

Latvijas sieviešu izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Steve Seixeiro

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji