Par dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs cīnīsies Latvijas sieviešu izlase

Vēl vakar, 9.decembrī tika noskaidrotas atlikušās divas valstis 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu jaukto pāru turnīrā, par kurām kļuva ASV un Austrālija. Bet jau rīt, 11.decembrī tajā pašā Leuvardēnas arēnā Nīderlandē deviņas sieviešu un deviņas vīriešu izlases noskaidros trīs ceļazīmju ieguvējus katrā konkurencē. Par vienu no tām cīnīsies arī Latvijas sieviešu izlase.


Līdz šim Latvijas sieviešu izlase startējusi divos olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros 2013. un 2017.gadā, paliekot nelielu soli no iekļūšanas tik kārotajās sacensībās. Vienīgā, kura turpina šo ceļu, ir Ieva Krusta, kurai šis būs jau trešais mēģinājums tikt uz olimpiskajām spēlēm.

Latvijas izlase veiksmīgi nostartēja olimpisko spēļu pirms-kvalifikācijas turnīrā Turcijā oktobrī, kopā ar Turciju izcīnot tiesības piedalīties spēlēs par ceļazīmi uz Pekinu. Kopā ar viņām sacentīsies Čehija, Igaunija, Vācija, Itālija, Japāna, Koreja un Skotija. Trīs no šo valstu izlasēm pievienosies Šveicei, Krievijas Kērlinga federācijai, ASV, Zviedrijai, Dānijai, Kanādai un mājiniecei Ķīnai, kuras jau nodrošinājušas vietu olimpiskajās spēlēs.

Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru, astoņas spēles katra. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs kopvērtējuma 1.vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Līdzīgs scenārijs paredzēts arī vīriešu komandām. Izšķirošās spēles notiks 17. un 18.decembrī.

Spēles tiešraidē varēs skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”. Latvijas izlases spēli pret Japānu 14.decembrī plkst. 15:00 pēc Latvijas laika varēs skatīties Sportacentrs.com TV kanālā un mājas lapā.


Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika:
/11.12./ 10:00 – Koreja
/11.12./ 20:00 – Itālija
/12.12./ 15:00 – Igaunija
/13.12./ 10:00 – Turcija
/13.12./ 20:00 – Čehija
/14.12./ 15:00 – Japāna (TIEŠRAIDE)
/15.12./ 10:00 – Vācija
/15.12./ 20:00 – Skotija

Latvijas sieviešu izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji