Latvijas jauktajam pārim olimpiskās spēles iet secen, ceļazīmes izcīna Austrālija un ASV

Šodien, 9.decembrī Nīderlandes pilsēta Leuvardēnā tika izcīnītas pēdējās divas ceļazīmes uz 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu jaukto pāru kērlinga turnīru. Par pārsteigumu parūpējās Austrālija, kas pirmo reizi vēsturē piedalīsies olimpiskajās spēlēs kādā no kērlinga disciplīnām, bet otro ceļazīmi nopelnīja ASV. Latvijas izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis ar divām uzvarām sešās spēlēs neiekļuva play-off kārtā.


Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmo dienu 5.decembrī uzsāka ar diviem zaudējumiem 3:8 Somijai un 2:8 Japānai. Nākamajā dienā ekstra endā ar 9:8 tika pieveikti potenciālie olimpisko spēļu dalībnieki igauņi, bet tās pašas dienas vakara spēlē bez punktiem 9:0 tika atstāta Jaunzēlande.

Jau nākamajā cīņā atkal bija jāatzīst pretinieku pārākums, zaudējot spēcīgajiem amerikāņiem ar 3:10, bet, atdotos punktus spēles sākumā pret Koreju, tā arī neizdevās atgūt, piekāpjoties ar 7:9. Līdz ar to savā apakšgrupā ar divām uzvarām sešās spēlēs Barone/Veidemanis ierindojās 4.vietā, neiekļūstot play-off cīņā par vietu olimpiskajās spēlēs.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Skatoties turnīra tabulā, iezogas tāda doma, ka žēl par pirmajām divām spēlēm, kad nevarējām savaldīt uztraukumu, konkrēti es. Tas sapnis tika palaists vējā.

Atskatoties uz turnīru kopumā, esam gandarīti ar ieņemto vietu, jo ledus bija grūts, protams, tas tā bija visām komandām. Stress bija ļoti liels. Darījām ko varējām. Spēlēs pret Koreju un ASV tik ļoti gribējās sevi pierādīt, ka nedaudz pārdegām.

Ir iegūta liela pieredze, kā arī vēlme neko nemest malā un trenēties tālāk!”


Pēc divu apakšgrupu turnīra, kur katrā bija iedalītas septiņas izlases, automātiski cīņai par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm kvalificējās pirmo vietu ieguvējas – ASV un Austrālija, kas pamatturnīru aizvadīja bez zaudējumiem. Viņu pretinieki tika noskaidroti kvalifikācijas spēlēs starp grupu otro un trešo vietu ieguvējiem.

Vienā no cīņām tikās Krievija ar Somiju, kur, pateicoties pieciem punktiem septītajā endā, krievi pārspēja somus ar 10:5. Savukārt, “power play” izmantošana astotajā endā, Korejai ļāva izcīnīt trīs punktus, lai uzvarētu ungārus ar 7:5.

Pirmās ceļazīmes izspēlē sacentās Austrālija ar Koreju. Austrālijas duetam spēles pirmajā pusē metiena izpildījums piekliboja, kas ļāva korejiešiem dominēt ne tikai spēlē, bet arī iegūt pārsvaru pēc pieciem endiem ar 4:2. Sestajā Austrālija izlemj paņemt “power play”, kurā, pateicoties veiksmīgiem metieniem un lēmumiem, kā arī pretinieku kļūdām, izdodas izcīnīt trīs punktus un pirmo reizi spēlē nonākt vadībā ar 5:4. Korejieši jau nākamajā endā nolemj izmantot savu “power play” iespēju, tomēr viņu metienu izpildījuma procents krītas, kas gala rezultātā dod tikai punktu, panākot neizšķirtu 5:5 pirms pēdējā enda.

Arī tajā nelielas neprecizitātes liedz korejiešiem iespēju, lai nozagtu punktu un uzvaru. Tieši pēdējais Austrālijas spēlētājas precīzais metiens uz atvērtu mājas centru noteica uzvarētāju, par kuru kļuva Austrālijas pāris Tālija Džila/Dīns Hjūits (6:5) un pirmo reizi kērlinga vēsturē kvalificēja savu valsti olimpiskajām spēlēm.


Otrajā mačā tikās divas lielvalstis ASV un Krievija. Krievi pirmajā endā savus pretiniekus piespiež paņemt tikai punktu, bet neveiksmīgais Krievijas pēdējais metiens otrajā endā, ļauj amerikāņiem nozagt divus, nonākot 3:0 vadībā. Spēles turpinājumā komandas apmainās punkta guvumos, pat “power play” iespēja nedod abām komandām vairāk par punktu, līdz ar to pēc sešiem endiem rezultāts 5:2 ASV pāra labā.

Septītajā Krievijas spēlētāju metienu precizitāte un pēdējais neprecīzais AVS spēlētājas metiens ļauj cerēt uz rezultāta izlīdzināšanu, tomēr pēdējais metiens bija par vāju, lai paņemtu trīs punktus, šoreiz samierinoties ar diviem (4:5). Arī astotajā endā dažas nelielas kļūdas Krievijas dueta izpildījumā un par spēcīgu uzmests pēdējais metiens, ļauj amerikāņiem – Vikijai Persingerei/Krisam Plaisam svinēt uzvaru ar 6:4 un nodrošināt ASV vietu olimpisko spēļu jaukto pāru turnīrā, pievienojoties valstīm, kuras jau ir kvalificējušās – mājiniece Ķīna, Lielbritānija, Norvēģija, Zviedrija, Kanāda, Itālija, Šveice, Čehija.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
10:5 Krievija – Somija /kvalifikācijas spēle/
7:5 Koreja – Ungārija /kvalifikācijas spēle/
6:5 Austrālija – Koreja /par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm/
6:4 ASV – Krievija /par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm/

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
3:8 – Somija
2:8 – Japāna
9:8 (EE) – Igaunija
9:0 – Jaunzēlande
3:10 – ASV
7:9 – Koreja

Latvijas jauktā pāra izlases dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Steve Seixeiro
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji