JKK/Barone un KKR/Buncis – Maxima Latvijas čempionāta kērlingā junioriem uzvarētāji

Šodien, 7.decembrī ar finālspēlēm Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās Maxima Latvijas čempionāts kērlingā junioriem 2021. Gan meiteņu, gan puišu konkurencē bija nepieciešamas divas spēles, lai noteiktu čempionus. Spraigās cīņās par tiem kļuva Jelgavas kērlinga kluba komanda ar skipu Evelīnu Baroni un Kērlinga kluba “Rīga” komanda Roberta Reiņa Bunča vadībā.


Maxima Latvijas čempionāts kērlingā junioriem tika aizvadīts ne tikai, lai noteiktu šī gada labākos, bet arī tās komandas, kuras Latviju pārstāvēs pasaules čempionātā junioriem B divīzijā, kas no 3. līdz 12.janvārim norisināsies Somijas pilsētā Lohjā.

Čempionāta pamatturnīrā, kas tika aizvadīts no 3. līdz 5.decembrim, startēja pa četrām komandām katrā konkurencē. Pēc izspēlētiem diviem apļa turnīriem ar piecām uzvarām sešās spēlēs pirmajā vietā ierindojās Barone meiteņu un Buncis puišu konkurencē. Ar tādu pašu uzvaru un zaudējumu attiecību, bet sliktāku papildrādītāju, otro vietu meiteņu konkurencē ieņēma Elīzas Stabulnieces vadītā SK OB/Stabulniece komanda, savukārt puišiem ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem vietu finālspēlēs nodrošināja Kristapa Zasa TKK/Zass komanda.


Abas meiteņu komandas pamatturnīra savstarpējās spēles noslēdza ar neizšķirtu bilanci, pa uzvarai katrai, līdz ar to fināls solījās būs tik pat aizraujošs. Pirmajā spēlē Baronei izdevās iekrāt četru punktu pārsvaru pirmajos divos endos, otrajā nozogot divus. Līdz pat septītajam endam komandas apmainījās viena punkta guvumā, Barones četriniekam saglabājos četru punktu pārsvaru (6:2). Septītajā Stabulnieces divi punktu pietuvina viņas līdz -2 (4:6). Pēdējais ends Barones izpildījumā neko neliecināja par pārsvara zaudēšanu, izspēlējot savus akmeņus tā, lai noturētu uzvaru ar 6:5.

Savukārt otras spēles atslēgas ends bija ceturtais, kurā Stabulniecei nācās spēlēt savu pēdējo akmeni pret trīs mājas centrā esošajiem pretinieču akmeņiem. Mazliet par spēcīgu uzmestais akmens nenokrita, lai nonāktu tuvāk centram, ļaujot nozagt Baronei trīs punktus un izvirzīties vadībā ar 4:1. Spēles turpinājumā šis pārsvars tika palielināts un spēle noslēdzās septiņos endos ar 9:2.

Līdz ar to finālspēļu sērijā līdz divām uzvarām Barones komanda nonāca pirmā, kļūstot par  Maxima Latvijas čempionāta kērlingā junioriem 2021 titula ieguvējām. Evelīnai Baronei šis bija septītais Latvijas junioru čempionāta tituls, bet pirmais kā skipam. Ērika Patrīcija Bitmete, Veronika Apse un Rēzija Ieviņa tika pie otrā titula, bet Letīcija Ieviņa pie pirmā.

Evelīnas Barones komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Sezona ir ļoti nogurdinoša, bet vēl daudz kas ir priekšā gan olimpiskā kvalifikācija, kas ir svarīgākais šīs sezonas mačs, gan pasaules čempionāts junioriem B divīzijā, pēc kura ceram, ka iekļūsim A divīzijā.
Janvāra lielāko daļu būs jāpavada Somijā, jo uzreiz pēc junioru čempionāta būs jāstartē pasaules čempionāta sievietēm kvalifikācijas turnīrā, kas norisināsies tajā pašā arēnā.”


Puišu konkurences finālspēles noritēja ar līdzīgu scenāriju kā meitenēm. Arī šeit abas komandas pamatturnīrā pa reizei bija viena otru uzvarējušas, tāpēc pirmā spēle aizritēja punkts punktā. Pēc četriem nospēlētiem endiem uz tablo bija 1:1. Divi punkti piektajā endā Zasa komandu izvirzīja vadībā ar 3:1, kas bija likumsakarīgi, jo neliels pārsvars metienu izpildījumā bija tieši viņiem. Līdz astotajam endam komandas apmainījās punkta guvumā, bet astotajā Buncis izcīnīja vajadzīgos divus punktus (4:4), lai panāktu ekstra endu. Pateicoties pretinieku kļūdām gan astotajā endā, gan arī ekstra endā, Buncim izdodas nozagt punktu, kas atnes svarīgu uzvaru ar 5:4 pirmajā finālspēlē.

Otrās spēles pirmā puse bija tik par kaujinieciska kā visa pirmā spēle, pēc nospēlētiem četriem endiem 1:0 Zasa komandas labā. Pēc lielā pārtraukuma Buncis nospēlē uz diviem punktiem, ko sestajā endā palielina ar diviem nozagtiem, nonākot 4:1 vadībā. Kā izrādījās šajā spēlē šis bija atslēgas ends, kas ļāva Bunča komandai izcīnīt uzvaru visās spēle ar 6:1, nozogot vēl divus punktus septītajā. Līdz ar to Robertam Reinim Buncim, Aleksandram Baranovskim, Renardam Dzalbem un Robertam Ceimeram tas bija pirmais junioru čempionāta tituls, turklāt Ceimeram debijas čempionātā.

Roberta Reiņa Bunča komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Pēdējās finālspēles pirmajā pusē pretinieki mums piespieda spēlēt ļoti atvērti. Ar šādu stilu bija ļoti grūti atrast iespējas iegūt kādu punktu. Taču šāds stils mums ļāva pieslīpēt savu mājas metienu spēku, kas palīdzēja gūt uzvaru spēles otrajā pusē.
Šis čempionāts bija ļoti sīvs. Pastāvēja iespēja ka pat ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem netiekam finālā. Patika tas, ka lielākajā daļā spēļu cīņa gāja līdz pēdējam akmenim. Kopumā mums prieks, ka beidzot esam ieguvuši sen kāroto titulu.”

Puišu pirmo finālspēli un meiteņu otro finālspēli ar komentāriem var noskatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.


Finālspēļu rezultāti meiteņu konkurencē:
6:5 JKK/Barone – SK OB/Stabulniece
9:2 JKK/Barone – SK OB/Stabulniece

Finālspēļu rezultāti puišu konkurencē:
5:4 KKR/Buncis – TKK/Zass
6:1 KKR/Buncis – TKK/Zass

Kopvērtējums meiteņu konkurencē:
1. JKK/Barone
2. SK OB/Stabulniece
3. KKR/Lasmane
4. VKK/Reizniece

Kopvērtējums puišu konkurencē:
1. KKR/Buncis
2. TKK/Zass
3. KKR/Vonda
4. VKK/Vieško

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs
 

1.vieta – JKK/Barone

2.vieta – SK OB/Stabulniece

3.vieta – KKR/Lasmane

4.vieta – VKK/Reizniece

1.vieta – KKR/Buncis

2.vieta – TKK/Zass

3.vieta – KKR/Vonda

4.vieta – VKK/Vieško

 Latvijas čempionātu kērlingā junioriem atbalstīja Maxima Latvija un Latvijas Sporta Federāciju padome.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji