Par Rīgā aizvadītā jaukto pāru pasaules tūres posma uzvarētājiem kļūst igauņi

Pēdējā novembra nedēļas nogalē (26.-28.novembris) Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās Pasaules kērlinga tūres jaukto pāru posms “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I”. Par titulu finālā sacentās Latvijas izlase Ieva Rudzīte/Artis Zentelis un Igaunijas spēcīgākais pāris Marija Kaldve/Harijs Lills. Līdzīgā spēlē ar 6:4 pārāki bija mūsu kaimiņi.


Sacensības 10 komandas uzsāka divās grupās pa piecām, aizvadot apļa spēles. Abu grupu labākie pāri automātiski nodrošināja vietu pusfinālā, bet A2 ar B3 un A3 ar B2 noskaidroja atlikušos divus pusfinālistus. Pārējās komandas aizvadīja vēl vienu spēli, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu.

Pusfinālā pēc pamatturnīra uzreiz nokļuva Kaldve/Lills un Daina Barone/Ritvars Gulbis. Vienā no pusfināliem tikās Igaunijas pāris ar Katrīnu Gaiduli/Ansi Regžu, kuri spraigā cīņā cetrurtdaļfinālā ar 10:8 pārspēja Ilutu Lindi/Jāni Rudzīti. Savukārt Baronei/Gulbim pretim stājās Rudzīte/Zentelis, kuri, pateicoties pieciem punktiem pēdējā endā, ar 10:7 pārspēja Evitas Regžas/Aleksandra Baranovska komandu.

Viens no pusfināliem noslēdzās jau sešos endos, Rudzītei/Zentelim ar 7:1 sagraujot Baroni/Gulbi. Savukārt otrā pusfinālā Kaldvei/Lillam izdevās iekrāt pārsvaru spēles vidusdaļā pret Gaiduli/Regžu, kas nodrošināja iekļūšanu finālā ar 7:4.


Fināla spēlē igauņi pirmajos divos endos iekrāja pa punktam, ko Rudzīte/Zentelis atspēlēja pēc ceturtā enda un pat nonāca vadībā ar 3:2. Piektajā Kladve/Lills rezultātu izlīdzina, bet sestajā nozog divus, atkal nonākot vadībā (6:2). Septītajā endā Rudzīte/Zentelis tik vien kā gūs punktu, ar ko bija par maz, lai tiktu līdz uzvarai. Līdz ar to “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I 2021” titulu ar 6:4 izcīna Kaldve/Lills no Igaunijas, nezaudējot ne spēli.

Toties spēle par trešo vietu ievilkās līdz pat ekstra endam. Lai arī Gaidule/Regža pēc pieciem endiem atradās komfortablā vadībā ar 6:2, tomēr, pateicoties trīs punktiem septītajā un nozagtam astotajā, Barone/Gulbis atspēlējās un panāca neizšķirtu 7:7, ievedot spēli ekstra endā. Tajā Gaidule/Regža izmanto pēdējā metiena tiesības un gūst uzvaras punktu 8:7, izcīnot 3.vietu turnīrā.


Dainai Baronei šis bija pēdējais sagatavošanās turnīrs pirms došanās kopā ar Arni Veidemani uz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kas no 5. līdz 9.decembrim notiks Leuvardēnā, Nīderlandē. Arī Rudzītei/Zentelim šis turnīrs ļāva iekrāt vērtīgu spēļu praksi, lai labāk sagatavotos pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas no 4. līdz 9.janvārim norisināsies Forfārā, Skotijā.


Kopvērtējums:
1. M.Kaldve/H.Lills (Igaunija)
2. I.Rudzīte/A.Zentelis
3. K.Gaidule/A.Regža
4. D.Barone/R.Gulbis
5. E.Regža/A.Baranovskis
6. I.Linde/J.Rudzītis
7. Z.Priste-Vonda/J.Vonda
8. G.Millere/A.Purmalis
9. M.Jurkute/P.Rimeikis (Lietuva)
10. S.Saulgrieze/J.Rēdlihs

Sacensības rīkoja Sporta klubs “OB” ar Venden un Isostar atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji