Sieviešu izlase cīnīsies par Eiropas čempionāta B divīzijas zeltu, vīriešu izlase iekļūst pusfinālā

Šodien, 26.novembrī abas Latvijas izlases Eiropas čempionātā B divīzijā Lillehamerē, Norvēģijā sacentās play-off kārtā. Sieviešu izlase pusfināla spēlē sagrāva Ungāriju ar 10:2, bet vīriešu izlase ar  uzvaru 8:4 pār Austriju nodrošina vietu pusfinālā.


Nākamā spēle: Latvija – Norvēģija /sieviešu izlase/


10.spēle: Latvija 10:2 Ungāriju /sieviešu izlase/

Spēles sākums iesākās piesardzīgi, pēc trim endiem 1:1. Ceturtajā mūsu meitenēm izdodas nozagt divus punktus un nonākt 3:1 vadībā. Ungārietes piektajā vienu punktu atgūst (2:3), kas kā izrādījās viņām bija pēdējais šajā spēlē, jo mūsu izlase paņem divus sestajā un nozog kopumā piecus nākamajos divos endos, kas atnes uzvaru un ieved B divīzijas fināla spēlē. Fināls norisināsies rīt, 27.novembrī plkst. 12:30 pēc Latvijas laika pret Norvēģijas izlasi.

Sieviešu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc pusfināla spēles ar Ungāriju:
"Lieliska spēle ar labu izpildījumu! Ņemot vērā, ka netiek ņemts domāšanas laiks, bet tiesneši pieskata enda izspēles ilgumu, tad sākumā spēlējām tīru "take out" spēli, lai iedzītu laiku un pietiktu vairāk laiks domāšanai uz beigu endiem.

Perfekti nospēlēts ceturtais ends. Ungāriete kļūdās pēdējā metienā, ar kuru jāizsit akmens un jāpaliek “pierē”, bet tas izrullē no mājas, līdz ar to nozagti divi punkti.

Pēc pārtraukuma sestajā endā paņemti vēl divi punkti. Tad bija skaidrs, ka ungārietes mēģinās sapīt spēli par katru cenu un tas viņām arī gandrīz izdevās – ar pēdējo metienu, izpildot sarežģītu dubulto "take out", viņām bija iespēja paņemt četrus punktus, tomēr pēc metiena viens mūsu akmens palika tuvāk centram. Tālāk tikai atlika noturēt rezultātu, kas arī izdevās. Paldies visiem līdzjutējiem un atbalstītājiem!"

Bez tam mūsu meitenes ir izcīnījušas arī vietu nākamās sezonas Eiropas čempionāta A divīzijā, kā arī 2022.gada janvārī Latvijai vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.


Nākamā spēle: Latvija – Krievija /vīriešu izlase/


8.spēle: Latvija 8:4 Austrija /vīriešu izlase/

Vīriešu izlase spēli uzsāka ar diviem nozagtiem punktiem, ko trešajā papildināja ar vēl dieviem un piektajā ar vienu, pārtraukumā ejot pie rezultāta 5:2. Spēles turpinājumā mūsu pretinieki nespēja gūt vairāk pa punktu kādā no endiem, kas ļautu pietuvoties rezultātā. Tas ļāva mūsu izlasei palielināt pārsvaru un svinēt uzvaru, iekļūstot B divīzijas pusfinālā. Šī spēle notiks jau šovakar plkst. 19:00 pēc Latvijas laika pret Krievijas izlasi.

Vīriešu izlases skipa Mārtiņa Trukšāna komentārs pēc spēles ar Austriju:
"Spēles sākumā ārtāk atradām sapratni par ledu nekā pretinieki, tas deva būtisku pārsvaru pēc trīs endiem 4:1. Pēc tam jau spēlējām uz rezultāta noturēšanu, kas labi izdevās. Spēli pabeidzām ar skaistu dubulto "take-out"."

Sieviešu izlase izspēlēs apļa turnīru – deviņas spēles, noskaidrojot vietu sadalījumu kopvērtējumā. Četras labākās no visām 10 turpinās cīņu pusfinālā, 1.vietai sacenšoties ar 4.vietu un 2. ar 3.vietu. Savukārt vīriešu izlase aizvadīs septiņas spēles B divīzijas B grupā. Labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji abās konkurencēs ne tikai iekļūst cīņā par zelta medaļām, bet arī nodrošina savai valstij vietu A divīzijā nākamajā sezonā, kā arī vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā (17.-22.janvāris) Lohjā, Somijā.
 

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs, Roberts Reinis Buncis.

Sieviešu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):
8:6 – Slovēnija
2:10 – Ungārija
2:11 – Austrija
6:4 – Lietuva
5:8 – Anglija
10:2 – Slovākija
10:4 – Spānija
10:8 (EE) – Somija
10:4 – Norvēģija
10:2 – Ungārija /pusfināls/
/27.11./ 12:30 – Norvēģija /fināls/

Vīriešu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):
7:4 – Baltkrievija
4:8 – Lietuva
4:8 – Krievija
7:1 – Beļģija
11:6 – Ungārija
3:8 – Spānija
8:7 – Igaunija
8:4 – Austrija /ceturtdaļfināls/
/26.11./ 19:00 – Krievija /pusfināls/

Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Steve Seixeiro

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji