Latvijas izlases gatavas uzsākt cīņu Eiropas čempionātā

Pēc pagājušā gada Eiropas čempionāta atcelšanas, šogad mūsu izlases ir apņēmības pilnas cīnīties par medaļām. Laika posmā no 20. līdz 27.novembrim Norvēģijas pilsētā Lillehamerē tiks noskaidroti medaļnieki A un B divīzijās. Latvijas sieviešu un vīriešu izlase startēs B divīzijā, lai cīnītos par iekļūšanu nākamā Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā.


Pēc skaita šis būs 46. Eiropas čempionāts, no kuriem jau trīs notikuši Norvēģijā un šis būs kā ceturtais. Kopumā čempionātā sacentīsies 26 valstu komandas – pa 10 izlasēm katrā konkurencē A divīzijā, 10 sieviešu un 16 vīriešu komandas, sadalītas divās grupās pa astoņām, B divīzijā.

B divīzijas komandas sieviešu konkurencē: Anglija, Austrija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija.
B divīzijas komandas vīriešu konkurencē:
A grupa – Anglija, Austrija, Bulgārija, Francija, Slovākija, Slovēnija, Turcija, Velsa;
B grupa – Baltkrievija, Beļģija, Igaunija, Krievija, Latvija, Lietuva, Spānija, Ungārija.

Latviju sieviešu konkurencē šogad pārstāvēs Jelgavas kērlinga kluba junioru komanda ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā. Viņas nopelnīja šo iespēju, par pārsteigumu visiem uzvarot Latvijas čempionātā šī gada pavasarī. Evelīnai Baronei šis būs jau piektais Eiropas čempionāts, bet pirmais skipa pozīcijā. Savukārt pārējām komandas spēlētājām šī būs debija pieaugušo čempionātā, jo līdz šim startēts tikai pasaules junioru čempionātos un Ērikai Bitmetei ir gūta pieredze arī jaunatnes olimpiskajās spēlēs.

Sieviešu izlases izspēlēs apļa turnīru – deviņas spēles, noskaidrojot vietu sadalījumu kopvērtējumā. Četras labākās no visām 10 turpinās cīņu pusfinālā,  1.vietai sacenšoties ar 4.vietu un 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētājas ne tikai iekļūst cīņā par zelta medaļām, bet arī nodrošina savai valstij vietu A divīzijā nākamajā sezonā, kā arī vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā (17.-22.janvāris) Lohjā, Somijā.

Vīriešu konkurencē Latvijas formās uz ledus dosies Mārtiņa Trukšāna CC Riga kērlinga kluba komanda. Trukšānam, tā pat kā Sandrim Buholcam šis būs otrais starts Eiropas čempionātā. Pirmo reizi viņi piedalījās 2019.gadā, pēdējā Eiropas čempionāta norises reizē. Jānis Klīve uz Eiropas čempionātu dodas septīto reizi, bet vispieredzējušākais no visiem ir Aivars Avotiņš, kurš, spēlējot Ritvara Gulbja komandā, ir aizvadījis 14 Eiropas čempionātus, līdz ar to šogad viņam būs jau 15. Eiropas čempionāts. Savukārt savu debiju piedzīvos junioru spēlētājs Roberts Buncis.

Vīriešu izlase aizvadīs septiņas spēles B divīzijas B grupā. Labākās trīs no katras grupas kvalificēsies play-off kārtai. Abu grupu pirmo vietu ieguvēji automātiski nokļūs pusfināla spēlē, toties A2 ar B3 un A3 ar B2 izlases savā starpā noskaidros pārējos divus pusfinālistus. Tā pat kā sieviešu konkurencē, arī vīriešu konkurences abi finālisti kvalificēsies nākamā gada Eiropas čempionāta A divīzijai un pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram Somijā.


Paralēli mūsu interesējošajai B divīzijas cīņai norisināsies Eiropas patlaban 10 labāko valstu sieviešu un vīriešu izlašu spēles.

A divīzijas komandas sieviešu konkurencē: Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Krievija, Skotija, Šveice, Turcija, Vācija, Zviedrija.
A divīzijas komandas vīriešu konkurencē: Čehija, Dānija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Skotija, Somija, Šveice, Vācija, Zviedrija.

Visas komandas A divīzijā izspēlēs apļa turnīra kārtu katrā konkurencē. Pēc tās labākās četras sacentīsies pusfinālā – 1. ar 4.vietu un 2. ar 3.vietu, to uzvarētāji savā starpā noskaidros 2021.gada Eiropas čempionus. Bez tam pirmo septiņu vietu ieguvēji izcīnīs tiesības savai valstij piedalīties pasaules čempionātā. Sieviešu pasaules čempionāts norisināsies Princdžordžā, Kanādā no 2022.gada 19. līdz 27.martam, bet vīriešu čempionāts Lasvegasā, ASV no 2022.gada 2. līdz 10.aprīlim.

A divīzijas spēles tiešraidē varēs skatīties jaunā Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformā – “Recast”.


Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs, Roberts Reinis Buncis.

Sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
/20.11./ 10:00 – Slovēnija
/20.11./ 20:00 – Ungārija
/21.11./ 15:00 – Austrija
/21.11./ 20:00 – Lietuva
/22.11./ 09:00 – Anglija
/22.11./ 17:00 – Slovākija
/23.11./ 20:00 – Spānija
/24.11./ 20:00 – Somija
/25.11./ 10:00 – Norvēģija

Vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
/20.11./ 15:00 – Baltkrievija
/21.11./ 20:00 – Lietuva
/22.11./ 13:00 – Krievija
/22.11./ 21:00 – Beļģija
/23.11./ 15:00 – Ungārija
/24.11./ 10:00 – Spānija
/25.11./ 20:00 – Igaunija

Latvijas izlašu dalību Eiropas čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji