Olimpiskajam jauktajam pārim viena uzvara Polijā, turnīra titulu izcīna šveicieši

Polijas pilsētā Lodzā no 11. līdz 14.novembrim norisinājās Pasaules kērlinga tūres jaukto pāru posms “WCT Mixed Doubles Lodz 2021”. Šogad titulu izcīnīja Daniela Rupa/Kevins Vunderlins no Šveices, kas ar 10:4 pārspēja mūsu kaimiņus igauņus Mariju Kaldvi/Hariju Lillu.


Kopumā sacensībās startēja 24 jaukto pāru komandas no tādām valstīm kā Čehija, Igaunija, Koreja, Krievija, Latvija, Lietuva, Polija, Slovākija, Somija, Spānija, Šveice, Ukraina, Ungārija un Zviedrija. Kā vienīgā no Latvijas turnīrā piedalījās olimpiskā izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis.

Lai arī mūsu izlase izcīnīja tikai vienu uzvaru savā apakšgrupā, tomēr tā bija lieliska pieredze un spēļu prakse, kas noderēs gatavojoties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas no no 5. līdz 18.decembrim norisināsies Leuvardēnā, Nīderlandē.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā turnīrs:
“Ļoti kvalitatīvs turnīrs gan pēc ledus kvalitātes, gan pēc dalībnieku sastāva.
Pašiem neizdevās uzreiz ar pirmo spēli parādīt maksimālo ko spējam. Pēc tam jau bija labi, bet ar to bija par maz, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā.
Mūsu grupas komandas parādīja ļoti kvalitatīvu kērlingu. Divas mūsu grupas komandas iekļuva finālā.
Olimpiskajā kvalifikācijā jācenšas noturēt augstākās kvalitātes kērlingu visus astoņus endus un jācer, ka pretinieku nervi būs vairāk nospriegoti, cīnoties par pēdējām divām ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm.”


Rupa/Vunderlins finālā iekļuva pateicoties uzvarai pār spēcīgo Čehijas pāri Zuzannu Paulovu/Tomašu Paulu 6:4. Savukārt Kaldve/Lills daudz pārliecinošāk (9:3) tika galā ar 2018.gada olimpiskajiem vicečempioniem Dženiju Perē/Martinu Riosu no Šveices.

Tiesa gan fināla spēles vidus daļā igauņiem tik veiksmīgi negāja. Rupai/Vinderlinam nozogot pa punktam trīs endos pēc kārtas, Kaldve/Lills nonāca iedzinējos ar 2:5. Divi punkti sestajā ļāva pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl neveiksmīgais astotais ends igauņiem liedza izcīnīt kaut vienu punktu, kas rezultējās ar pretinieku nozagtiem četriem. Līdz ar to šveicieši svinēja uzvaru ar 10:4 un  izcīnīja “WCT Mixed Doubles Lodz 2021” titulu.

Spēle par 3.vietu noslēdzās ekstra endā. Spēles gaitā pārsvaru ieguva te viena, te otra komanda. Punkts astotajā endā, izlīdzinot spēles rezultātu 6:6, Paulovai/Paulam deva cerības uz uzvaru. Tomēr Perē/Rioss izmantoja savas pēdējā metiena tiesības ekstra endā, gūstot punktu 7:6 un uzvaru visā spēlē.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:4 D.Rupa/K.Vunderlins (Šveice) – Z.Paulova/T.Pauls (Čehija) /pusfināls/
9:3 M.Kaldve/H.Lills (Igaunija) – Dž.Perē/M.Rioss (Šveice) /pusfināls/
10:4 D.Rupa/K.Vunderlins (Šveice) – M.Kaldve/H.Lills (Igaunija) /fināls/
7:6 Dž.Perē/M.Rioss (Šveice) – Z.Paulova/T.Pauls (Čehija) /spēle par 3.vietu/

Olimpiskās izlases spēļu rezultāti:
7:10 – M.Szeliga-Frinija/P.Frinija (Polija)
3:8 – D.Palancsa/Z.Kiss (Ungārija)
5:3 – K.Jakimets/M.Pleskanka (Ukraina)
3:6 – D.Rupa/K.Vunderlins (Šveice)
3:6 – M.Kaldve/H.Lills (Igaunija)

Foto: Mikołaj Kołaczek

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji