Prāgas kērlinga turnīrā titulu izcīna norvēģi, Latvijas vīriešu izlasei viens panākums

Pasaules kērlinga tūres posms Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisinājās no 4. līdz 7.novembrim. Par “WCT Prague Classic 2021” titula ieguvējiem kļuva Magnusa Ramsfjela vadītā Norvēģijas komanda, kas ar 6:4 pieveica Jaes Lī Korejas četrinieku. Latvijas Eiropas čempionāta vīriešu izlasei  piecās apakšgrupas spēlēs viena uzvara.


Šogad turnīrā kopumā startēja 24 komandas no Austrijas, Čehijas, Itālijas, Korejas, Krievijas, Latvijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Skotijas, Somijas, Šveices, Ungārijas un Vācijas. Mūsu vīriešu izlase sacensības aizvadīja, lai labāk sagatavotos Eiropas čempionātam kērlingā sievietēm un vīriešiem, kas no 20. līdz 27.novembrim norisināsies Lillehamerē, Norvēģijā.

Lai arī mūsu izlasei neizdevās iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā, jo pamatturnīra piecās spēlēs tika gūta tikai viena uzvara, tomēr izlases skips Mārtiņš Trukšāns atzina, ka šis esot bijis ļoti labs turnīrs ar spēcīgu dalībnieku sastāvu. Viņš piebilda: “Tieši tas, kas ir vajadzīgs pirms Eiropas čempionāta. Tagad zinām lietas, pie kurām vēl ir jāstrādā treniņos. Nospēlējām četras ciešas spēles, kurās uzvarēt izdevās tikai vienā.”


Sacensību fināla spēlē tikās Ramsfjela komanda ar Lī. Korejiešiem, nozogot punktu ceturtajā endā, izdevās izvirzīties vadībā ar 3:1. Pateicoties nozagtiem diviem punktiem sestajā endā, Ramsfjela četrinieks atguva zaudēto un pārņēma vadību 4:3. Pēc septītā enda spēle tiek izlīdzināta 4:4, bet pēdējā endā norvēģiem ar pēdējā akmens tiesībām izdodas paņemt divus punktus, kas ļauj šo spēli noslēgt ar uzvaru 6:4 un izcīnītu “WCT Prague Classic 2021” titulu.

Savukārt spēle par 3.vietu noslēdzās ar futbola vai hokeja cienīgu rezultātu 3:2, uzvarot Vācijas Benija Kapa komandai, liedzot mājinieka Lukasa Klimas vadītai komandai ierindoties pirmajā trijniekā.

Spēles pirmie trīs endi tika nonullēti, bet ceturtajā čehiem izdodas vienu punktu nozagt. Nākamajos divos komandas apmainās viena punkta guvumā, 2:1 Klimas labā. Vācieši veiksmīgi nonullē septīto endu, lai astotajā ar pēdējā akmens tiesībām izrautu uzvaru. Tas viņiem arī izdodas, izcīnot divus punktus, kas atnes uzvaru ar 3:2.


Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
7:2 J.Lī (Koreja) – B.Kaps (Vācija) /pusfināls/
7:4 M.Ramsfjels (Norvēģija) – L.Klima (Čehija) /pusfināls/
6:4 M.Ramsfjels (Norvēģija) – J.Lī (Koreja) /fināls/
3:2 B.Kaps (Vācija) – L.Klima (Čehija) /spēle par 3.vietu/

Latvijas vīriešu izlases spēļu rezultāti:
4:7 – A.Šnaiders (Šveice)
6:10 – L.Ricolli (Itālija)
4:7 – L.Klima (Čehija)
2:6 – M.Nedregotens (Norvēģija)
7:5 – Dž.Strohorns (Skotija)

Foto: Roberts Voskāns

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji