Par Pasaules kērlinga tūres uzvarētājiem Tukumā kļūst Krievijas un Skotijas komandas

Pēc gada pārtraukuma Tukumā uz ledus atgriezās starptautiskais Pasaules kērlinga tūres posms sieviešu un vīriešu komandām “WCT Latvian International Challenger”. Laika posmā no 21. līdz 24.oktobrim tika noskaidrotas pašas spēcīgākās. Sieviešu konkurencē par tādu kļuva Vladas Rumjancevas komanda no Krievijas, bet vīriešu konkurencē Kamerona Brīsa vadītā komanda no Skotijas.


Šogad sacensībās sieviešu konkurencē startēja 17 komandas, bet vīriešu konkurencē septiņas no tādām valstīm kā Čehija, Igaunija, Itālija, Koreja, Krievija, Lietuva, Polija, Skotija, Šveice, Ungārija, Zviedrija, kā arī sieviešu un vīriešu komandas no Latvijas.

Visas komandas vispirms izspēlēja spēles savās apakšgrupās. Pēc iegūtajiem rezultātiem sieviešu konkurencē divas labākās no trim grupām un labākās divas trešo vietu ieguvējas pēc papildrādītāja kvalificējās ceturtdaļfinālam.

Ceturtdaļfinālā kā vienīgā no Latvijas iekļuva Evelīnas Barones Eiropas čempionāta sieviešu izlase. Diemžēl zaudējums ar 3:4 Annas Kubeškovas (Čehija) četriniekam liedza turpināt cīņu par turnīra titulu.


Šī pati Čehijas komanda pusfinālā cieta smagu sakāvi ar 1:9 pret Rumjancevu, kura vēl nebija zaudējusi ne spēli. Krievijas komandai finālā pretim stājās Eimijas Makdonaldas vadītā Skotijas komanda, kura ar 11:4 pusfinālā pārspēja Stefānijas Konstantīni komandu no Itālijas.

Fināla spēlē Rumjanceva rādīja savu pārspēku jau no spēles sākuma, izvirzoties vadībā ar 4:0 pēc trim endiem. Turpmākajos divos endos komandas apmainījās divu punktu guvumā, bet pateicoties trim punktiem septītajā krievietes vēl vairāk palielināja rezultāta starpību 9:3, liekot skotietēm padoties un kļūstot par “WCT Latvian International Challenger 2021” turnīra uzvarētāju sieviešu konkurencē.

Spēle par 3.vietu bija vienīgā, kas noslēdzās astoņos endos. Konstantīni pēc trim endiem atradās vadībā ar 2:0. Pateicoties diviem nozagtiem punktiem, čehietes pārņēma vadību pēc piektā enda 3:2, bet divi punkti septītajā palielināja rezultāta starpību līdz +2 (5:3). Astotajā Kubeškovas četrinieks piespieda pretinieces izpildīt sarežģītu pēdējo metienu, kas viņām nerezultējās punktos. Čehijas komanda nozaga vēl vienu punktu, uzvarot visā spēlē ar 6:3.


Vīriešu konkurencē pēc apļa turnīra četras labākās turpināja cīņu pusfinālā. Diemžēl neviena no abām Latvijas komandām nekvalificējās. Vienā no pusfināliem pārliecinošu uzvaru sešos endos ar 7:2 izcīnīja Konrāda Stiča komanda no Polijas pār Jeongu Lī no Korejas. Stičs finālā tikās ar Brīsa četrinieku, kas pusfinālā ar 9:5 uzvarēja Eduarda Veltsmana komandu no Igaunijas.

Gan Stiča, gan Brīsa komandas pamatturnīrā rādīja teicamu sniegumu, zaudējot tikai vienu spēli. Negaidīti fināla spēlē Stiča komandas spēlētāji pieļāva pārāk daudz kļūdu, ļaujot pretiniekiem nozagt četrus otrajā un trīs trešajā endā. Diemžēl cīņa par “WCT Latvian International Challenger 2021” titulu noslēdzās četros endos, skotiem sagraujot labi spēlējošos poļus ar 8:2.

Līdzīgi kā finālā arī spēle par trešo vietu beidzās ātri. Korejieši pirmajos divos endos iekrāja piecus punktus. Trešajā Veltsmanam izdevās samazināt starpību līdz -3 (2:5), tomēr jau nākamajā korejieši atkal nonāca piecu punktu vadībā 7:2. Igauņiem piektajā neizdevās iegūt vairāk par punktu un viņi nolēma, ka šī spēle jābeidz. Līdz ar to korejieša Lī komanda ar 7:3 izcīnīja 3.vietu turnīrā.


Izšķirošie spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
9:1 V.Rumjanceva (Krievija) – A.Kubeškova (Čehija) /pusfināls/
11:4 E.Makdonalda (Skotija) – S.Constantini (Itālija) /pusfināls/
9:3 V.Rumjanceva (Krievija) – E.Makdonalda (Skotija) /fināls/
6:3 A.Kubeškova (Čehija) – S.Constantini (Itālija) /spēle par 3.vietu/

Izšķirošie spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:
7:2 K.Stičs (Polija) – J.Lee (Koreja) /pusfināls/
9:5 K.Brīss (Skotija) – E.Veltsman (Igaunija) /pusfināls/
8:2 K.Brīss (Skotija) – K.Stičs (Polija) /fināls/
7:3 J.Lee (Koreja) – E.Veltsman (Igaunija) /spēle par 3.vietu/


Turnīru atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Tukuma novada dome, A/S Tukuma Piens, Olainfarm, PLG Logistics un Latvijas Kērlinga asociācija.

Foto: Roberts Voskāns

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji