Sieviešu izlase iekļūst olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā

Šodien, 15.oktobrī Latvijas sieviešu izlase Turcijas pilsētā Erzurumā notiekošajā olimpiskajā pirms-kvalifikācijas turnīrā cīņā par pirmo ceļa zīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru tikās ar Slovākijas izlasi. Spraigā spēlē mūsu komanda tika pie uzvaras ar 9:7.


Kopumā sieviešu konkurencē sacentās 10 komandas. Vispirms tika aizvadīta apļa turnīra kārta divās grupās. Abu grupu uzvarētājas tikās savā starpā, lai noskaidrotu pirmo ceļa zīmi uz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvijas sieviešu izlase bija labākā A apakšgrupā, bet Slovākija B apakšgrupā. Cīņu mūsējās uzsāka ļoti veiksmīgi, izcīnot trīs punktus pirmajā endā. Tiesa trešajā, slovākietēm nozogot vienu, rezultāts tika samazināts līdz -1 (2:3). Mūsu komanda pretiniecēm neļāva tik viegli ieķerties spēlē un jau ceturtajā endā atkal guva trīs punktus, panākot 6:2.

Pēc pārtraukuma Slovākijai izdevās uzlabot metienu kvalitāti, kas diemžēl piekliboja mūsējām. Līdz ar to trīs punkti astotajā endā Slovākijas izlasi pietuvināja -1 punkta attālumā 7:8. Labi nospēlēts devītais endas, ļāva mūsējām to “nonnulēt”, lai 10. ar pēdējo metienu izcīnītu uzvaru. Dažās neprecizitātes metienos pakutināja nervus gan spēlētājām, gan skatītājiem, tomēr ar precīzu “take out” metienu Evelīnas Barones izpildījumā, izdevās gūt vēl vienu punktu un uzvaru ar 9:7.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Slovākiju:
“Kopsavilkumā jāsāk ar to, ka pirms turnīra noteikti neviens negaidīja, ka izšķirošā spēle būs pret Slovākiju. Pretējā grupā bija Norvēģija un Turcija, kurām jau iesildīšanās laikā pirmajās dienās bija redzams, ka norvēģietes ir ļoti labas, tā par arī Turcijas komanda.
Norvēģijas komandas ļoti neveiksmīgā spēle, vai varbūt jāsaka Slovākijas komandas ļoti veiksmīgā spēle izslēdza no fināliem norvēģietes, kuras es negribētu redzēt pretī. Šajā gadījumā veiksme bija ar mums.
Protams savs darbs bija jāizdara arī šajā spēlē. Visi tie, kas sekoja līdzi spēlei visticamāk redzēja un arī izjuta, ka spēle gāja kā pa kalniem. Tomēr rezultāts ir pozitīvs, uzvara ir izcīnīta. Tagad atliek gatavoties olimpiskajai kvalifikācijai decembrī.”


Apakšgrupu otro vietu ieguvēju savstarpējās cīņa noslēdzās ekstra endā, kurā turcietēm ar pēdējo akmeni izdevās izcīnīt punktu un uzvaru ar 6:5. Pateicoties šai uzvarai Turcija sacentīsies ar Slovākiju par otro ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru, kas no 5. līdz 18.decembrim norisināsies Leuvardēnā, Nīderlandē.

Paralēli sieviešu komandu kvalifikācijai norisinājās arī sacensības vīriešu komandu konkurencē. Latvijas vīriešu izlase ar divām uzvarām un trim zaudējumiem apakšgrupā ieņēma ceturto vietu, kas liedza iekļūt izšķirošajās spēlēs.


Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Jānis Vonda, Roberts Reinis Buncis, Didzis Pētersons, Ričards Vonda, trenere Anita Pētersone.
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas vīriešu izlases rezultāti:
8:4 – Slovākija
8:5 – Rumānija
2:10 – Spānija
0:9 – Igaunija
7:9 – Beļģija

Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks un rezultāti:
12:3 – Slovēnija
7:3 – Spānija
6:2 – Ungārija
12:4 – Kazahstāna
9:7– Slovākija /fināla spēle/

Foto: Ritvars Gulbis

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji