Turcijā Latvijas izlases otro dienu noslēdz ar uzvaru

Šodien, 11.oktobra dienas otrajā pusē Erzurumā, Turcijā notiekošajā olimpiskajā pirms-kvalifikācijas turnīrā abas mūsu izlases tika pie otrās uzvaras. Vīriešu izlase pārspēja Rumāniju ar 8:5, bet sieviešu izlase vakara spēlē ar 7:3 pieveica Spāniju.
 

Nākamā spēle: Latvija – Spānija /vīriešu izlase/


2.spēle: Latvija 8:5 Rumānija /vīriešu izlase/

Latvijas vīriešu izlases treneres Anitas Pētersones komentārs pēc spēles ar Rumāniju:
"Spēle kā jau spēle – ar savām kļūdām un interesantu ledu. Akmeņiem liels un trajektorijas beigās straujš kritiens, mājas centrs apmēram no 13 pēdām. Šodien Jāņa vietā devām iespēju spēlēt Ričardam, lai krāj pieredzi."

 


1.spēle: Latvija 8:4 Slovākija /vīriešu izlase/

Latvijas vīriešu izlases treneres Anitas Pētersones komentārs pēc spēles ar Slovākiju:
“Paldies visiem par atbalstu un īpašs paldies mūsu dāmu komandai, kura bija ieradusies mūs atbalstīt!

Spēle sākumā "mierīga" – uz “take out” metieniem un tukšu māju. Pieļāvām dažas kļūdas, kas ļāva slovākiem izvirzīties vadībā. Izskatījās, ka slovāki jau jutās kā uzvarētāji pēc sestā enda, bet kērlingisti zina, ka uzvara rokā ir tikai tad, kad apstājies spēles pēdējais akmens.

Beidzamie četri endi bija mūsu. Gribētu uzteikt Krišu, kurš, neskatoties uz rezultātu, spēja saņemties, koncentrēties, pārņemt kontroli pār spēli un parādīt lieliskus metienus!”

 

Nākamā spēle: Latvija – Ungārija /sieviešu izlase/


2.spēle: Latvija 7:3 Spānija /sieviešu izlase/

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Spāniju:
"Spēle tika uzsākta salīdzinoši piesardzīgi. Pirmie pieci endi vairāk tika spēlēti no aizsardzības puses, bez pārāk daudz akmeņiem spēlē. Pēc tam meitenes palika drošākas un sāka uzlikt spiedienu Spānijas komandai, kas attiecīgi piespieda spānietes kļūdīties."

 


1.spēle: Latvija 12:3 Slovēnija /sieviešu izlase/


Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc spēles ar Slovēniju:
“Spēle tika aizvadīta gana kvalitatīvi. Ledus ir diez gan izaicinošs, ar ļoti lielu kritienu un mainīgu ātrumu pa dažādām trajektorijām.
Viens no spēles galvenajiem uzdevumiem bija adaptēties ledus arēnai un ledus apstākļiem, kas tika veiksmīgi izdarīts.”

 


Vīriešu konkurencē pēc grupu turnīra cīņu turpinās sešas labākās. Pirmā un otrā vieta automātiski kvalificēsies fināla spēlei, savukārt 3. ar 6. un 4. ar 5.vietu cīnīsies par atlikušajām divām vietām finālā. Fināla spēles uzvarētāji nodrošinās savai valstij vietu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas decembrī norisināsies Leuvardēnā, Nīderlandē.

Sieviešu konkurencē grupu uzvarētājas sacentīsies savā starpā, kur tiks noskaidrota pirmā ceļa zīme uz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Otro vietu ieguvēju savstarpējās cīņas uzvarētājas pēc tam tiksies ar pirmo vietu spēles zaudētājām. Šajā spēlē tiks noskaidrotas otrās ceļazīmes ieguvējas.
 

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Jānis Vonda, Roberts Reinis Buncis, Didzis Pētersons, Ričards Vonda, trenere Anita Pētersone.
Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas vīriešu izlases spēļu grafiks un rezultāti:
8:4 – Slovākija
8:5 – Rumānija
/12.10./ 14:00 – Spānija
/13.10./ 09:00 – Igaunija
/14.10./ 14:00 – Beļģija

Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks un rezultāti:
12:3 – Slovēnija
7:3 – Spānija
/13.10./ 14:00 – Ungārija
/14.10./ 19:00 – Kazahstāna

Foto: WCF/Richard Gray

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji