Jauktā pāra izlase decembrī cīnīsies par ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm

Šodien, 8.oktobrī ar Latvijas jauktā pāra izlases uzvaru pār Kazahstānu noslēdzās olimpisko spēļu pirms-kvalifikācijas turnīrs Turcijas pilsētā Erzurumā. Tajā kopā ar mūsu izlasi arī Dānija un Turcija  nodrošināja dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.


Sacensībās kopumā startēja 16 izlases. Sadalītas trīs apakšgrupās – vienā grupā sešas un divās piecas komandas, tika aizvadīts apļa turnīrs. Labākās trīs no katras grupas iekļuva play-off kārtā.

Mūsu izlasei izdevās uzvarēt visās pamatturnīra spēlēs, kas nodrošināja automātisku iekļūšanu fināla cīņā par ceļazīmi uz olimpisko spēļu atlases turnīru, kas no 5. līdz 9.decembrim norisināsies Leuvardēnā, Nīderlandē.


Rīta spēlē starp grupu otro un trešo vietu ieguvējiem tika noskaidroti pārējie trīs finālisti. Pateicoties uzvarai pār Austriju, mūsu izlasei pretim stājās Kazahstāna. Spēle tika iesākta ļoti veiksmīgi, nozogot pretiniekiem trīs punktus. Tomēr Kazahstāna spēja tos atspēlēt jau otrajā endā. Nozogot punktu ceturtajā endā, Latvija atkal ieguva trīs punktu pārsvaru 6:3. Lai arī pretiniekiem izdevās pietuvoties līdz -1, tomēr mūsējie jau nākamajā endā palielināja pārsvaru līdz +4. Kazahstānai tā arī neradās iespēja atspēlēties, pateicoties mūsējo precīzajiem metieniem spēles izskaņā, svinot uzvaru ar 9:6.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc uzvarētās fināla spēles:
“Dažas rupjas kļūdas ar laimīgam beigām. Pāru endu kreiso pusi tā arī nesapratām. Galvenais, ka uzdevums izpildīts.
Paldies visiem, kas juta līdz un sūtīja uzmundrinājumus!”


Latvijas jauktās izlases sastāvs: Daina Barone, Arnis Veidemanis.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
13:4 – Baltkrievija
8:7 – Portugāle
7:4 – Lietuva
6:3 – Slovākija
U:Z – Kirgizstāna
9:6 – Kazahstāna

Kopvērtējums A grupā:
1. Latvija 5-5-0 Q
2. Baltkrievija 5-3-2 Q
3. Portugāle 5-2-3 Q
4. Kirgizstāna 5-2-3
5. Lietuva 5-2-3
6. Slovākija 5-1-4
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji