Rīgas jauniešu meistarsacīkstēs uzvar SK OB/Stabulniece un KKR/Buncis

Šodien, 3.oktobrī Kērlinga hallē, Rīgā noslēdzās trīs dienu sacensības “Rīgas atklāts meistarsacīkstes kērlingā 2021” junioru komandām. Meitenēm spraigā fināla spēlē Sporta kluba “OB” Elīzas Stabulnieces komanda ar 6:5 pārspēja Jelgavas kērlinga kluba Evelīnas Barones komandu, bet puišiem nepārspēts palika Kērlinga kluba “Rīga” Roberta Bunča četrinieks.


Sacensības tika rīkotas ar mērķi popularizēt kērlinga sportu Rīgas pilsētā, kā arī lai noskaidrotu spēcīgākās meiteņu un puišu kērlinga komandas (U21). Šogad turnīram bija pieteikušās četras meiteņu un trīs puišu komandas.


Meiteņu konkurencē pēc viena apļa turnīra tika aizvadītas pusfināla spēles – pamatturnīra 1.vieta sacentās ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu. Pusfinālu uzvarētājas nokļuva finālā, bet zaudētājas sacentās bronzas spēlē. Savukārt puišu konkurencē komandas izspēlēja divu apļu turnīru. Pēc iegūtajiem rezultātiem tiks noskaidrots kopvērtējuma vietu sadalījums.

Pēc pamatturnīra meiteņu konkurencē uzvaras visās trīs spēlēs izcīnīja pagājušā gada sacensību uzvarētājas Barones komanda. Viņas pusfinālā tikās ar Helēnas Reiznieces Ventspils kērlinga kluba četrinieku, kuram pamatturnīrs aizritēja bez uzvarām. Spēle beidzās pēc pieciem endiem, Baronei ar 8:1 pārspējot Reiznieci. Savukārt otrā pusfinālā Stabulniece ar 5:1 uzvarēja Annas Lasmanes vadīto Kērlinga kluba “Rīga” komandu.

Spēle par 3.vietu izvērtās sāpīga ventspilniecēm, kas, nespējot gūt punktu, piekāpās Lasmanei ar 0:10. Pretēji šai spēlei fināls noritēja krietni vien aizraujošāks. Stabulniecei, paņemot trīs punktus trešajā endā, izdevās iekrāt pārsvaru pār Baroni ar 4:1. Pateicoties Barones nozagtajiem kopumā trīs punktiem piektajā un sestajā endā, viņas nonāca vadībā ar 5:4. Stabulniece septītajā panāca neizšķirtu, bet pēdējā endā ar lielisku spēli un pretinieču kļūdām metienos nozaga punktu, kas ļāva ar 6:5 izcīnīt Rīgas jauniešu atklāto meistarsacīkšu 1.vietu.


Puišu konkurencē divu apļu turnīra laikā izšķirošā bija šodienas spēle starp Bunča un Markusa Salmiņa komandām. Ventspilniekiem vajadzēja uzvaru, lai būtu iespēja kopvērtējumā pacīnīties par 1.vietu. Līdz pat piektajam endam norisinājās līdzvērtīga cīņa, Salmiņa četriniekam atrodoties viena punkta vadībā 2:1. Diemžēl ventspilnieku neveiksmes metienos piektajā endā ļāva Buncim tik pie pieciem punktiem, pārņemot vadību ar 6:2. Šis arī izrādījās tas ends, kas lauza spēles gaitu. Buncis izcīnīja svarīgu uzvaru ar 6:3, tādējādi nodrošinot sev 1.vietu visā turnīrā.

Kā trešie palika sacensību debitanti ar Adrianu Golubu skipa pozīcijā. Lai arī netika gūtas uzvaras, tomēr iegūtā pieredze noderēs nākamajās sacensībās.


Kopvērtējums meitenēm:
1. SK OB/Stabulniece
2. JKK/Barone
3. KKR/Svīķe
4. VKK/Reizniece

Kopvērtējums puišiem:
1. KKR/Buncis
2. VKK/Salmiņš
3. KKR/Golubs

1.vieta – SK OB/Stabulniece

2.vieta – JKK/Barone

3.vieta – KKR/Svīķe

1.vieta – KKR/Buncis

2.vieta – VKK/Salmiņš

3.vieta – KKR/Golubs


Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga kluba
KKR – Kērlinga klubs “Rīga”
SK OB – Sporta klubs “OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs


Turnīru organizēja Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Linda Mangale

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji