Aizvadītajā kērlinga kongresā tika nobalsots par Polijas izslēgšanu

Pasaules kērlinga kongress 11.septembrī, kas otro gadu pēc kārtas norisinājās tiešsaistē, tika atklāta ar klusuma brīdi, pieminot aizvadītajā sezonā mūžībā aizgājušos kērlinga saimes kolēģus un 2001.gada 11.septembra terora aktā bojā gājušos. Pēc klusuma brīža Pasaules kērlinga federācijas (PKF) prezidente Keita Keitnesa ziņoja par aizvadīto sezonu.

Turpinājumā stundas garumā tika apspriests jautājums par Polijas Kērlinga asociācijas izslēgšanu no PKF, ņemot vērā, ka, kopš tās darbības apturēšanas iepriekšējā kongresā, nekādi pozitīvi uzlabojumi gada laikā nebija veikti. Neraugoties uz Polijas pārstāvja ilgstošajiem mēģinājumiem šo jautājumu atlikt vēl uz vienu gadu, balsojumā delegātu vairākums nolēma izslēgt Poliju no PKF.

Lai saīsinātu kongresa norises laiku, vairāki statūtu un tehniska rakstura grozījumi noteikumos tika apvienoti vienotos balsojumos un guva delegātu vienbalsīgu atbalstu.

Par nozīmīgāko grozījumu noteikumos noteikti var minēt jaunās Pankontinentālās zonas izveidi. Galvenās diskusijas šajā jautājumā galvenokārt izvērsās par 13.vietas noteikšanas kārtību pasaules vīriešu un sieviešu čempionātos. Sākotnēji plānotā “Wild card game” starp Eiropas zonas 8.vietu un Pankontinentālās zonas 6.vietu ieguvējām balsojumā tomēr neguva nepieciešamo delegātu vairākuma atbalstu.

Tāpat no delegātu puses tika akceptēta PKF īpaši izveidotās komisijas piedāvātie grozījumi noteikumos attiecībā uz pasaules čempionātu vīriešiem un sievietēm, paredzot samazināt domāšanas laiku spēļu sākuma endos, atteikšanos no "Tick Shot" metieniem un ekstra endu izslēgšanas pamatturnīru spēlēs. Tādā veidā ir plānots padarīt spēles vēl dinamiskākas un skatītājiem saistošākas.

Kongresa noslēgumā delegāti balsoja par jaunā valdes locekļa pozīciju un tikai balsošanas 4.kārtā vairākuma atbalstu ieguva Robs Nivens no Skotijas.

PKF ir veikusi plašu fanu aptauju visā pasaulē un, ņemot vērā arī noslēgušos Ziemas olimpisko spēļu ciklu, ir paredzams, ka jau nākamajā kongresā, kas 2022.gada septembrī norisināsies Lozannā, Šveicē, notiks atkārtots delegātu balsojums par pilnīgu pāreju uz astoņu endu spēļu formātu. Vienlaikus notiks arī jaunā prezidenta vēlēšanas un paredzami balsojumi citos svarīgos noteikumu punktos.


Foto: WCF/Stephen Fisher

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Raimonds Vaivods
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji