Zviedrijā norisināsies pasaules čempionāts junioriem

Nākamajā sezonā par pasaules čempionāta junioriem A divīzijas mājvietu izvēlēta Zviedrijas pilsēta Jenšēpinga. Sacensību norise paredzēta 2022.gada 5.-12.martā.


Šī gada pasaules čempionāts junioriem tika atcelts COVID-19 pandēmijas dēļ. Pēdējo reizi juniori A divīzijā sacentās 2020.gadā Krasnojarskā, Krievijā, kur Kanādas jaunieši meiteņu un puišu konkurencē izcīnīja zelta medaļas. Savukārt mūsu meiteņu izlase palika uzreiz aiz pirmā sešinieka – 7.vietā, kas liedza kvalificēties nākamajam čempionātam A divīzijā. Līdz ar to, lai piedalītos sacensībās Jenšēpingā gan meiteņu, gan puišu komandai vispirms būs jāpacīnās par pirmo trijnieku 2022.gada sākumā plānotajā B divīzijas čempionātā.

Zviedrijā līdz šim notikuši trīs A divīzijas junioru čempionāti. Esterzunda bija tā pilsēta, kas 1999., 2008. un 2012.gadā tika izraudzīta par sacensību mājvietu. Nākamgad Jenšēpingas Kērlinga klubam būs tas gods uzņemt uz to brīdi 10 pasaules spēcīgākās meiteņu un puišu izlases.
 

Pasaules kērlinga federācijas prezidentes Keitas Keitnesas komentārs:
“Mēs esam priecīgi, ka nākamajā sezonā varēsim rīkot pasaules čempionātu junioriem Jenšēpingā, Zviedrijā. Pēc vilšanās par atcelto 2021.gada junioru čempionātu, sapratām, ka ir ļoti svarīgi mūsu sporta nākotnei nodrošināt, lai junioru kērlingistiem ir iespēja cīnīties par pasaules titulu.
Zviedrijas Kērlinga asociācija ir nozīmīgs sadarbības partneris. Esmu pārliecināta, ka viņi, kopā ar vietējo Jenšēpingas organizācijas komiteju, sarīkos labu čempionātu.

Zviedrijas Kērlinga asociācijas prezidenta Mihaela Marklunda komentārs:
“Juniori ir mūsu sporta nākotne. Pandēmijas laikā atceltās sacensības viņus ļoti ietekmējusi. Turam īkšķus, lai mums izdotos atkal sarīkot pasaules čempionātu junioriem Zviedrijā. Tā ir lieliska sajūta.”

 

Informācijas avots: https://worldcurling.org/2021/07/wjcc-2022/

Foto: WCF/Richard Gray
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji