Zināmas nākamās sezonas Latvijas izlases

2.jūnijā notika kārtējā valdes sēde, kurā šoreiz tika noteiktas tās komandas, kas izcīnīja tiesības kļūt par Latvijas izlasēm, kā arī tika labots Latvijas čempionātu nolikuma viens no punktiem, kas attiecas uz senioru komandām.

“Nacionālo kērlinga izlašu veidošanas noteikumi” paredz, ka divas nedēļas pēc Latvijas čempionāta uzvarētājiem ir elektroniski jāapstiprina vēlme izmantot tiesības kļūt par izlasi. Uz šo brīdi ir zināmas septiņas komandas, kas pārstāvēs Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās 2021./2022.gada sezonā.

Olimpiskā jauktā pāra izlase
Tiesības piedalīties Latvijas kvalifikācijas turnīrā nodrošināja komandas JKK/D.Barone-A.Veidemanis un JKK/I.Rudzīte-A.Zentelis. No komandas JKK/I.Rudzīte-A.Zentelis ir saņemts atteikums piedalīties šajās sacensībās. Komanda JKK/D.Barone-A.Veidemanis ir apstiprinājuši vēlmi izmantot tiesības pārstāvēt Latvijas jauktā pāra izlasi olimpiskajās kvalifikācijas sacensībās.

Olimpiskā sieviešu izlase
Komanda JKK/Staša-Šaršūne jau iepriekš bija nodrošinājusi tiesības kļūt par Latvijas olimpisko sieviešu izlasi. Komanda ir apstiprinājusi vēlmi izmantot izcīnītās tiesības.

Olimpiskā vīriešu izlase
Tiesības piedalīties Latvijas kvalifikācijas turnīrā nodrošināja komandas CC Rīga/Trukšāns un JKK/Smilga. Komanda CC Rīga/Trukšāns ir atteikusies no dalības Latvijas kvalifikācijas turnīrā. Komanda JKK/Smilga ir apstiprinājuši vēlmi izmantot tiesības startēt olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros.

Olimpiskā ratiņkērlinga izlase
Komanda KKR/Rožkova jau iepriekš bija nodrošinājuši tiesības kļūt par Latvijas olimpisko ratiņkērlinga izlasei. Komanda ir apstiprinājusi vēlmi izmantot izcīnītās tiesības.


Jauktā pāra izlase
Latvijas jaukto pāru kērlinga čempionāta uzvarētāji JKK/I.Rudzīte-A.Zentelis ir apstiprinājuši vēlmi izmantot tiesības piedalīties pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā jauktajiem pāriem.

Sieviešu izlase
Latvijas sieviešu čempionāta uzvarētājas JKK/Barone ir apstiprinājušas vēlmi izmantot izcīnītās tiesības piedalīties Eiropas čempionātā kērlingā sievietēm.

Vīriešu izlase
Latvijas vīriešu čempionāta uzvarētāji CC Rīga/Trukšāns ir apstiprinājuši vēlmi izmantot izcīnītās tiesības piedalīties Eiropas čempionātā kērlingā vīriešiem.

Ratiņkērlinga izlase
Latvijas ratiņkērlinga čempionāta uzvarētāji komanda KKR/Rožkova ir apstiprinājusi vēlmi izmantot izcīnītās tiesības piedalīties pasaules ratiņkērlinga čempionātā.

Jauktā izlase
Vēl tiek gaidīta atbilde no Latvijas čempionāta uzvarētājiem SK OB/Vonda par iespēju pārstāvēt Latviju jaukto komandu pasaules čempionātā.

Junioru meiteņu un puišu izlases, senioru vīriešu un sieviešu izlases, ratiņkērlinga jauktā pāra izlase tiks noskaidrotas 2021./2022. gada sezonā.


“Latvijas čempionātu kērlingā komandām nolikumā” ir noteikts, ka Latvijas čempionātā senioriem drīkst piedalīties spēlētāji, kas ir sasnieguši 50 gadu vecumu līdz attiecīgās kērlinga sezonas beigām, jo iepriekš Latvijas čempionātā senioriem tika noskaidrotas izlases nākamajai sezonai.
Tagad senioru izlases tiek noskaidrotas tajā pašā sezonā, kad notiek pasaules čempionāts, tāpēc, lai Latvijas čempionāta uzvarētāji drīkstētu startēt arī pasaules čempionātā, ir jāveic izmaiņas “Latvijas čempionātu kērlingā komandām nolikumā”.

“Latvijas čempionātu kērlingā komandām nolikuma” 6.4. punktā ir aizstāts teksts “līdz Kērlinga sezonas beigām” ar “pirms attiecīgās Kērlinga sezonas sākuma”.


Ar valdes sēdes protokolu var iepazīties sadaļā Kērlings Latvijā -> Dokumenti.


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji