KKR/Rožkovas ratiņkērlinga komanda kļūst par septiņkārtējiem Latvijas čempioniem

Šodien, 21.maijā Kērlinga hallē Rīgā noslēdzas Latvijas čempionāts ratiņkērlingā. Ar trim uzvarām četrās spēlēs čempionu titulu izcīnīja Kērlinga kluba “Rīga” komanda ar Poļinu Ŗožkovu skipa pozīcijā.


Sacensības abas Latvijas komandas – KKR/Rožkova un Alliance/Dimbovskis, uzsāka 19.maija pēcpusdienā. Kādai no komandām bija jāizcīna trīs uzvaras, lai uzvarētu čempionātā. Nepateicīgie Covid-19 pandēmijas apstākļi bija atstājuši redzamu izpildījuma kritumu abām komandām, tomēr tas padarīja cīņu uz ledus līdzvērtīgāku un spēles aizraujošākas.  


Lai arī Paralimpiskās kērlinga apvienības “Alliance” Aleksandra Dimbovska komanda visu čempionātu nospēlēja trīs spēlētāju sastāvā, tomēr tas neliedza viņiem sagādāt Rožkovas četriniekam grūtības tikt pie uzvarām. Jau pirmās spēles sākumā Dimbovska komandas lieliskā spēles izvirzīja viņu vadībā pēc trim endiem ar 3:1. Tomēr, noslēdzot ceturto endu, Rožkovas komanda uzlaboja sniegumu un pārņēma iniciatīvu, ejot pārtraukumā ar +1 (4:3). Pēc tā Rožkovai izdevās nozagt trīs sestajā un vienu septītajā, panākot 8:3. Pretinieku mēģinājumi atspēlēt zaudēto rezultējās tikai ar vienu punktu septītajā 4:8, ar ko arī pirmā spēles noslēdzās Rožkovas labā.

Nākamajā spēlē pirmajos endos bija manāma spraiga cīņa, kad komandas piespieda pretiniekus ņemt tikai vienu punktu. Pēc trijiem endiem Dimbovskis bija vadībā ar 2:1, ko pirms pārtraukuma izdevās palielināt, nozogot punktu (3:1). Šajā spēlē Dimbovskis turpināja agresīvu spēli uz māju, kas lika viņu pretiniekiem izpildīt sarežģītus metienus, lai tiktu pie punktiem. Gala rezultātā ar 6:3 Dimbovskis uzvarēja un izlīdzināja rezultātu sērijā 1:1.

Šis zaudējums atstāja pozitīvu iespaidu uz vairākkārtējiem Latvijas čempioniem, iesākot trešo savstarpējo spēli ar četriem punktiem pirmajā endā. Lai arī Dimbovskim izdevās nozagt vienu punktu trešajā, kas ļāva pietuvoties līdz -1 (3:4), tomēr tas bija komandas pēdējais punkts spēlē. Pirms pārtraukuma Rožkovas četrinieks izcīnīja vienu (5:3), bet spēles otrajā pusē trijos endos kopumā nozaga vēl piecus, noslēdzot spēli ar 10:3 un sērijā izvirzoties vadībā ar 2:1.

Ceturtā spēle bija izšķiroša Dimbovska trijniekam. Zaudējot to, tika zaudēts arī cīņā par zelta medaļām. Viņu apņemšanās to nepieļaut atspoguļojās spēles sākumā, kurā ar precīzu izpildījumu tika nozagti punkti pirmajā un otrajā endā, panākot 3:0 vadību. Tomēr jau trešā enda beigās Rožkova rezultātu izlīdzināja 3:3, pēc kura arī viņu metienu izpildījums uzlabojās. Vēl pēc piektā enda bija kaujiniecisks neizšķirts 4:4. Sestajā un septītajā endā Dimbovskis ar savu pēdējo metienu nekādi netika pie punktiem, nokļūstot iedzinējos ar 4:6. Astotajā mēģinājums panākt neizšķirtu vai uzvarēt nesekmējās, Rožkovas komandas precīzo metienu dēļ, līdz ar to spēle noslēdzās ar 6:4, Rožkovas komandai septīto reizi izcīnot Latvijas čempionu titulu.


Spēļu rezultāti:
8:4 KKR/Rožkova – Alliance/Dimbovskis
6:3 Alliance/Dimbovskis – KKR/Rožkova
10:3 KKR/Rožkova – Alliance/Dimbovskis
6:4 KKR/Rožkova – Alliance/Dimbovskis


1.vieta: KKR/Rožkova – Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Poļina Rožkova, Diāna Dadzīte, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske

2.vieta: Alliance/Dimbovskis – Gaļina Pavlova, Jurijs Volgins, Aleksandrs Vitohins, Aleksandrs Dimbovskis, Jūlija Pavlovska-Killiane, treneris Kirils Savuškins


Kērlinga kluba atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga

Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Paralimpiskās komitejas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji