COVID nežēlo, tomēr pasaules sieviešu kērlinga čempionāts notiks

Šobrīd Latvijā varam sekot līdzi vietējam sieviešu čempionātam, tikmēr Kanādas pilsētā Kalgari sieviešu komandas kērlinga “burbulī” šodien uzsāks cīņu par 2021.gada pasaules čempionu titulu. Sacensības norisināsies no 30.aprīļa līdz 9.maijam.


Iesākumā šis čempionāts tika plānots no 19. līdz 28.martam un norisinātos Šafhauzenā, Šveicē. Tomēr Šveices veselības pārvalde aizliedza to rīkot augsto COVID-19 rādītāju dēļ. Pateicoties Kanādas Kērlinga asociācijas sadarbībai ar Pasaules kērlinga federāciju, tika noslēgta vienošanās čempionātu aizvadīt jau februārī izveidotajā Kalgari kērlinga “burbulī”, lai arī sieviešu komandas varētu cīnīties par 2021.gada titulu.

Noteikumi šim čempionātam, saistībā ar drošības pasākumiem COVID pandēmijas laikā, ir tādi paši kā jau aizvadītajām sacensībām. Jāseko striktiem protokoliem – jāievēro karantīnas periods, jāveic atkārtotas testēšanas un veselības pārbaudes, bez tam arī šis čempionāts notiks bez skatītājiem.

Diemžēl čempionātam vēl nesākoties, pirms sacensību karantīnas periodā Vācijas izlasē tika atklāti divi pozitīvi COVID-19 gadījumi. Šīs divas Vācija spēlētājas paliks izolācijā, bet pārējās ir pielaistas sacensībām un izņēmuma gadījumā spēles spēlēs trijatā, lai gan pēc noteikumiem pasaules čempionāta visas spēles jāaizvada četru spēlētāju sastāvā.

Tikai šajā sezonā, pandēmijas apstākļu dēļ, čempionāta dalībvalstu skaits ir palielināts no 13 uz 14. Visas komandas kvalificējās pēc īpašas sistēmas – 2019.gada Eiropas čempionāta rezultātiem, 2019.gada Klusā okeāna – Āzijas čempionāta, 2020.gada pasaules kvalifikācijas turnīra un patreizējā pasaules ranga.


Čempionātā dalībvalstis: ASV, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievijas Kērlinga federācija, Ķīna, Skotija, Šveices, Vācija un Zviedrija.


Komandas aizvadīs 23 kārtas, apļa turnīrā katrai izspēlējot 13 spēles. Tikai labākās sešas nokļūs izšķirošo spēļu kārtā, kā arī nodrošinās savai valstij kvalificēšanos 2022.gada Pekinas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Savukārt pārējās piedalīsies šī gada decembrī organizētā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Pēc apļa turnīra pirmā divas izlases automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet pārējām četrām (3.vieta ar 6.vietu, 4.vieta ar 5.vietu) būs jāsacenšas kvalifikācijas spēlē, lai noskaidrotu atlikušās divas pusfinālistes. Fināla spēle notiks 9.maijā plkst. 22:00 pēc Latvijas laika.


Pašreizējā čempione Šveice, kas titulu izcīnīja 2019.gadā, jo pērn čempionāts tika atcelts, arī šogad tādā pašā sastāvā (skips – Silvana Tirinzoni) cīnīsies, lai noturētu čempionu godu. Viņām tuvākās konkurentes ir Zviedrijas izlase ar Annu Haselborgu skipa pozīcijā, kas pēdējos divus čempionātus palika otrās, kā arī allaž spēcīgā Kanāda ar Keriju Einarsoni priekšgalā, kuras komanda debitēs pasaules čempionātā. Noteikti jāpiemin Koreju, kas 2019.gadā izcīnīja bronzu. Šogad to pārstāvēs cita komanda – Phjončhanas olimpisko spēļu vicečempiones (skips – Enjunga Kima). Savukārt Skotijas izlases skips Eva Murheda jau devīto reizi startēs pasaules čempionātā, līdz šim izcīnot gan zeltu (2013), gan sudrabu (2010), gan bronzu (2017).

Šīs piecas valstis pretendē uz pirmo sešinieku, tomēr lielākajā daļā pārējo izlašu ir atrodamas pieredzējušas spēlētājas ar daudzu čempionātu stāžu, kuru komandas var pārsteigt, līdzīgi kā to vīriešu pasaules čempionātā izdarīja Krievijas Kērlinga federācijas komanda, izcīnot vēsturiski augsto 4.vietu.

Dažām valstu izlasēm gan visa komanda, gan spēlētāji tieši skipa pozīcijā debitēs pasaules čempionātā, savukārt mūsu kaimiņienei Igaunijai šis ir vēsturisks notikums, jo līdz šim tā vēl nekad nav piedalījusies sieviešu pasaules čempionātā.

Pirmās kārtas četras spēles notiks 30.aprīlī plkst. 18:00 pēc Latvijas laika. Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā tiešraidē varēs skatīties Šveices – Korejas un ASV – Skotijas dueļus.


Foto: WCF/Richard Gray

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji