Jauktie pāri noskaidros Latvijas čempionus kērlingā, izšķirošās spēles Sportacentrs.com tiešraidē

Šogad Latvijas kērlinga čempionāts jauktajiem pāriem Rīgas Kērlinga hallē tiks aizvadīts no 21. līdz 25.aprīlim, piedaloties 11 komandām. Vienu no pusfināla spēlēm un finālu varēs skatīties tiešraidē Sportacentrs.com mājas lapā un TV kanālā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.


Pēdējo reizi pēc skaita 11 jauktie pāri par titulu sacentās 2017.gadā. No pagājušā gada čempionāta, kad startēja astoņas komandas, sešas palikušas tajos pašos sastāvos (1.-5. un 7. čempionāta dalībnieku sarakstā), savukārt Santa Blumberga-Bērziņa šogad apvienojusi spēkus kopā ar junioru komandas spēlētāju Reini Jučeru.

No pārējiem dalībniekiem Sabīnes un Riharda Jeskes komanda vienīgā nav mainījusi sastāvu, pēdējo čempionātu aizvadot 2017.gadā, kurā, no pieciem spēlētiem čempionātiem, iegūta augstākā – 4.vieta. Savukārt Iluta Linde, Jānis Rudzītis un Ritvars Gulbis iepriekšējos čempionātos piedalījušies ar citiem komandas biedriem. Gulbis, startējot vienīgo reizi jaukto pāru čempionātā, 2018.gadā izcīnīja titulu, bet Lindei tas bija izdevies 2015.gadā.


Debitanti šogad ir četri – jau pieminētais Jučers un junioru meiteņu komandas skips Evelīna Barone, kā arī apvienojušies komandā Solvita Pālena-Rozentāle un Juris Rozentāls.

Pirmās piecas komandas no dalībnieku saraksta tā arī ierindojās 2020.gada čempionāta kopvērtējumā. Jau šajā nedēļas nogalē redzēsim vai jaunizveidotās komandas ar pieredzējušiem spēlētājiem spēs iespraukties vadošo pieciniekā un vai pagājušā gada čempioni Barone/Veidemanis noturēs pērn izcīnīto titulu.


no 21. līdz 24.aprīlim aizvadīs apļa turnīru savās grupās, kur A grupā cīnīsies piecas, bet B grupā sešas komandas. Pēc apļa turnīra katras grupas pirmās vietas ieguvēji automātiski kvalificēsies pusfināla spēlei, kas tiks aizvadīta svētdien, 25.aprīlī plkst. 10:00. Savukārt abu grupu otras un trešās vietas (A2 ar B3, B2 ar A3), sestdienas vakarā plkst. 18:00 noskaidros atlikušos divus pusfinālistus.

Fināla spēle norisināsies svētdien plkst. 14:30, ko, tā pat kā vienu no pusfināliem, tiešraidē ar komentāriem varēs skatīties Sportacentrs.com mājas lapā un TV kanālā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.


Latvijas čempionāta uzvarētājs izcīnīs tiesības pārstāvēt Latviju 2021./2022.gada sezonas Pasaules Kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās, izņemot olimpiskās spēles un to kvalifikācijas turnīrus.


Čempionāta dalībnieki:
1. JKK/Daina Barone – Arnis Veidemanis
2. SK OB/Dace Regža – Ansis Regža
3. JKK/Ieva Rudzīte – Artis Zentelis
4. SK OB/Evita Regža – Renārs Freidensons
5. A41/Līga Avena – Aivars Avotiņš
6. VKK/Santa Blumberga-Bērziņa – Reinis Jučers
7. KKR/Sanita Saulgrieze – Jānis Rēdlihs
8. A41/Sabīne Jeske – Rihards Jeske
9. JKK/Iluta Linde – Jānis Rudzītis
10. A41/Evelīna Barone – Ritvars Gulbis
11. SK OB/Solvita Pālena-Rozentāle – Juris Rozentāls

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs


Foto: Ansis Ventiņš


Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji