VKK/Millere piecu spēļu sērijā uzvar senioru čempionātā

Mūsu seniorēm kā pirmajām bija tā iespēja atklāt pavasara Latvijas čempionātu maratonu. Viņas cīnījās līdz pat galam, lai noskaidrotu šī gada labāko, par kuru kļuva Guntas Milleres vadītā Ventspils kērlinga kluba komanda. Sacensības norisinājās no 16. līdz 18.aprīlim.


Pirmās divās spēļu kārtās pārākas bija ventspilnieces un likās, ka ilgi čempionāta uzvarētājs nebūs jāgaida. Tomēr jau otrajā spēlē Daces Regžas vadītā komanda, kura visu čempionāta laiku spēlēja trijatā, rādīja līdzīgu spēli, to zaudējot tikai ar vienu punktu (6:7). Toties trešajā spēlē atrodoties iedzinējos pirms ceturtā enda ar 1:3, visus nākamos četrus endus punktus izcīnīja Regžas komanda, sagraujot pretinieces ar 10:3.

Ceturtā mača otrajā endā gūtie četri punkti Regžas komandai deva nelielu handikapu, ko izdevās noturēt līdz beigām, uzvarot ar 7:4, kas spēļu sērijā panāca neizšķirtu 2:2 un intrigu saglabāja līdz pat piektajai spēlei.

Tajā komandas pirmo spēles pusi aizvadīja pie līdzīga rezultāta 2:2. Savukārt otrajā spēles daļā ventspilniecēm izdevās nozagt kopumā piecus punktus, panākot vadību pēc sešiem endiem ar 7:2. Šī punktu starpība bija pārāk liela, lai Regžas komanda atspēlētos, noslēdzoties spēlei 7:3 Milleres komandas labā.


Līdz ar to par pirmo Latvijas kērlinga čempionu seniorēm kļūst VKK/Milleres komanda, kas izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju pasaules senioru čempionātā. Tā kā 2020./2021.gada sezonā pasaules senioru kērlinga čempionāts ir atcelts, tad šī Latvijas čempionāta uzvarētājas kļūs par Latvijas izlasi nākamajā sezonā, gadījumā, ja nebūs iespējams noteikt izlases 2021./2022.gada sezonā. Tādi paši noteikumi attiecas arī uz vīriešu senioru komandu SK OB/Regža, kuri kā vienīgie pieteica dalību Latvijas senioru čempionātā.


Spēļu rezultāti:
8:3 VKK/Millere – SK OB/Regža
7:6 VKK/Millere – SK OB/Regža
10:3 SK OB/Regža – VKK/Millere
7:4 SK OB/Regža – VKK/Millere
7:3 VKK/Millere – SK OB/Regža

Sieviešu komandu sastāvi:
SK OB/Regža – Maija Medne, Anita Pētersone, Ieva Bērziņa, Dace Regža
VKK/Millere – Gunta Millere, Inga Apmane, Marta Kozinda, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa

Vīriešu komandas SK OB/Regža sastāvs – Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.

 

1.vieta VKK/Millere – Gunta Millere, Inga Apmane, Marta Kozinda, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa

2.vieta SK OB/Regža – Maija Medne, Anita Pētersone, Ieva Bērziņa, Dace Regža

 

Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Kērlinga klubu atšifrējums:
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji