Par pasaules ratiņkērlinga čempionāta B divīzijas uzvarētāju kļūst ASV

Vakar, 15.aprīlī Somijas pilsētā Lohjā tika noskaidrotas tās trīs valstis, kas kvalificēsies A divīzijas pasaules ratiņkērlinga čempionātam. Par tādām kļuva ASV, Šveice un Itālija.


Pēc aizvadītā apļa turnīra Šveice, uzvarot visās spēlēs (9-0), ieņēma 1.vietu un pusfinālā tikās ar 4.vietā esošo Vāciju (6:3), savukārt otrā pusfinālā Itālija (7-2) cīnījās ar ASV (7-2). Šveicieši turpināja dominēt arī pusfinālā, septiņos endos pārspējot pretiniekus ar 8:2. Toties otrs finālists noskaidrojās tikai ekstra endā, kurā ar pēdējā akmens tiesībām ASV izcīnīja punktu un uzvaru ar 6:5.


Uzvaras ASV un Šveices izlasēm jau nodrošināja vietu augstākajā divīzijā. Vēl tikai atlika sadalīt medaļu komplektus. Pirmie divi endi fināla spēlē nonullēti, bet nākamajos trīs Šveice gūst pa punktam, izvirzoties vadībā ar 3:0. Likās, ka tā arī šveicieši turpinās, uzvarot čempionāta visās spēlēs, tomēr ASV izlase nepadevās.

Sestajā endā amerikāņi izcīna divus punktus, bet septītajā nozog vienu, panākot neizšķirtu 3:3. Lai arī šveiciešiem 8.endā pēdējā akmens tiesības, tomēr tās netiek izmantotas, lai gūtu uzvaru. ASV nozog punktu, kas viņiem atnes uzvaru ar 4:3 un zelta medaļas čempionātā.


Paralēli finālam norisinājās cīņa ne tikai par medaļām, bet arī par atlikušo – trešo vietu augstākajā divīzijā. Vācieši spēli iesāka ar nozagtu punktu, ko itāļi izdarīja 3. un 4.endā, iekrājot pārsvaru ar 3:1. Pēc pārtraukuma Vācija atkal nonāk vadībā ar viena punkta pārsvaru 4:3, tomēr spēles galotne piederēja itāļiem, kuri sestajā endā izcīnīja četrus, bet septītajā nozaga vienu, uzvarot visā spēlē ar 8:4. Līdz ar to Itālija pēc astoņiem gadiem atkal atgriezīsies A divīzijā.


Pasaules ratiņkērlinga čempionāts A divīzijā 2021.gadā norisināsies no 23. līdz 30.oktobrim un tas būs kā pēdējais, kurā iespējams sakrāt kvalifikācijas punktus 2022.gada Pekinas Ziemas paralimpiskajām spēlēm. Bez tam šis čempionāts būs kā izmēģinājuma sacensības un notiks Pekinas olimpisko/paralimpiko kērlinga turnīru arēnā, kurā startēs arī Latvijas izlase.
 

Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:2 Šveice – Vācija /pusfināls/
6:5(EE) ASV – Itālija /pusfināls/
4:3 ASV – Šveice /fināls/
8:4 Itālija – Vācija /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. ASV
2. Šveice
3. Itālija
4. Vācija
5. Igaunija
6. Somija
7. Čehija
8. Turcija
9. Japāna
10. Ungārija


Foto: WCF/Jiri Snitil

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji