Pasaules sieviešu čempionāts notiks Kalgarī “burbulī”, jaukto pāru čempionāts pārcelts

Pasaules kērlinga federācija (PKF) atradusi risinājumu atceltajam pasaules sieviešu kērlinga čempionātam Šafhauzenē, Šveicē (9.-28.marts), to organizējot Kanādas kērlinga “burbulī” no 30.aprīļa līdz 9.maijam.


Kā iepriekš tika izziņots, tad PKF un Kanādas Kērlinga asociācija (KKA) 2.decembrī nāca klajā ar paziņojumu, kas sekmēju Kanādas vietējo un pasaules mēroga sacensību norisi Covid-19 pandēmijas laikā.

Nu pat “Markin MacPhail Centre” arēnā veiksmīgi tika aizvadīts Kanādas sieviešu kērlinga čempionāts, kuram seko šobrīd notiekošais Kanādas vīriešu kērlinga čempionāts (6.-14.marts). Marta mēneša otrajā pusē (18.-25.marts) tiks noskaidrots Kanādas čempions jaukto pāru konkurencē, bet no 2. līdz 11.aprīlim pasaules labākās vīriešu komandas cīnīsies par pasaules čempionu titulu.


Līdz februāra sākumam nekas neliecināja par “burbuļa” papildinājumu, tomēr Šveices Veselības pārvalde iestājās par sieviešu čempionāta atcelšanu Šafhauzenē, kas nozīmēja, ka jāmeklē alternatīva, lai noslēgtu 2022.gada Pekinas Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas procesu.

PKF prezidente Keita Keitnesa komentē:
“Mēs esam neizsakāmi pateicīgi Kanādas asociācijai un mūsu sadarbības partneriem par viņu vēlmi sadarboties šādā īsā laika periodā, lai nodrošinātu kvalificēšanos Pekinas spēlēm uz ledus un sacensību veidā.”

Katrīna Hendersone, Kanādas asociācijas galvenā izpilddirektore apliecina:
“Protokoli, kas līdz šim tika ieviesti, lai nodrošinātu atlētu, oficiālo personu un organizatoru drošību, ir izrādījušies veiksmīgi. Tāpēc mēs esam pārliecināti, ka šo plānu veiksmīgi izpildīsim līdz pat pasaules sieviešu čempionāta beigām.”

2021.gada sieviešu čempionātā startēs 14 valstis – ASV, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Japāna, Kanāda, Ķīna, Koreja, Krievijas Kērlinga federācijas komanda, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija. Sešas visaugstāk ranžētās Nacionālās olimpiskās komitejas valstis nodrošinās vietu 2022.gada Pekinas Ziemas olimpisko spēļu sieviešu sacensībās.


Lai izbrīvētu vietu sacensību kalendārā un šajā sezonā iekļautu pasaules sieviešu kērlinga čempionātu, uz 16.-23.maiju nācās pārcelt pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātu. Norises vieta tiks izziņota tuvākajā laikā.


Foto: WCF/Richard Gray

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji