Iepriekš plānotais pasaules sieviešu čempionāts tomēr atcelts

Vakar, 8.februārī Pasaules kērlinga federācija (PKF) izziņoja, ka 19.-28.martā paredzētais pasaules sieviešu kērlinga čempionāts Šafhauzenē, Šveicē ir atcelts, balstoties uz to, ka Šveices Veselības pārvalde neatbalsta šīs sacensības.
 

PKF un vietējā organizācijas komiteja tika informēta, ka atļauja rīkot starptautiskas sacensības netiks izsniegta pašreizējās pandēmijas un arī bažām par jauna tipa vīrusa izplatības dēļ. Lēmums tika pieņemts neskatoties uz to, ka tika pieliktas lielas pūles no PKF, vietējiem organizatoriem un Šveices Kērlinga asociācijas, lai izveidotu visaptverošus drošības protokolus, kas ļautu noorganizēt COVID-19 drošu čempionātu.
 

PKF prezidente Keita Keitnesa komentē notikušo:
“Mūsu personāls un vietējie organizatori smagi strādāja, lai garantētu drošību gan atlētiem, gan oficiālajiem pārstāvjiem, gan personālam un brīvprātīgajiem. Mēs esam ļoti sarūgtināti un vīlušies, ka atlētiem, kuri neatlaidīgi trenējušies, lai piedalītos pasaules čempionātā, nebūs iespēja otro gadu pēc kārtas piedalīties čempionātā.

Mēs izvērtēsim visas mums pieejamās iespējas, lai noslēgtu 2022.gada Pekinas Ziemas olimpisko spēļu sieviešu komandu kvalifikācijas procesu un darīsim visu ko varam, lai garantētu, ka šī kvalificēšanās notiktu uz ledus, sacensību veidā.”


Šobrīd noris konsultācijas ar ieinteresētajām pusēm un partneriem, lai noteiktu nākamos soļus olimpiskajam kvalifikācijas procesam. Tiek izskatītas dažādas iespējas, ieskaitot pasaules čempionāta norises laika pārcelšanu vai aizvietojot to ar alternatīvu olimpisko kvalifikācijas turnīru. Papildus notiek diskusijas par to, ka Šafhauzenē nākotnē tiks rīkots kāds no pasaules čempionātiem.

Savukārt 2021.gada pasaules vīriešu un pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātu rīkošana turpinās kā plānots.

 

Foto: WCF/Celine Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji