Milānas-Kortīnas paralimpiskajās spēlēs iekļaus jaunu kērlinga disciplīnu

Šodien, 16.decembrī Pasaules kērlinga federācija (PKF) nāca klajā ar ziņu, ka Starptautiskā paralimpiskā komiteja (SPK) apstiprinājusi ratiņkērlinga jaukto pāru disciplīnas pievienošanu 2026.gada Milānas-Kortīnas Ziemas paralimpisko spēļu programmai
 

Lēmums tika apstiprināts nesenajā SPK valdes sēdē, kas nozīmē, ka 2026.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs būs divas ratiņkērlinga disciplīnas – jaukto komandu un jaukto pāru.

Tiesa jaunais lēmums ietver dažus nosacījumus:

  • Jaukto komandu skaita samazinājumu no 12 uz 10 komandu sacensībām – samazinoties 10 sportistu kvotām.
  • Nodrošināt ne vairāk kā astoņu jaukto pāru komandu turnīru – palielinot sportistu kvotu skaitu par 16.


Šīs kvotu korekcijas tad pieļaus divus ratiņkērlinga turnīrus, papildinot kopējo sportistu kvotu skaitu par sešām. Galīgais lēmums par abiem ratiņkērlinga turnīriem un kvotām tiks pieņemts SPK valdes sēdē 2022.gada beigās vai 2023.gada pirmajā ceturksnī.
 

PKF prezidentes Keitas Keitnesas komentārs:
“Mēs esam ļoti pagodināti ar šiem jaunumiem, apstiprinot to, ka divi ratiņkērlinga turnīri būs iekļauti paralimpisko spēļu programmā Milānas-Kortīnas 2026.gada paralimpiskajās ziemas spēlēs.

Jau no sākuma mēs sapratām, ka mūsu jaukto pāru turnīra pieteikums prasīs sportistu kvotu palielināšanu. Mēs neesam pārsteigti, ka SPK pieņēma papildus nosacījumus, kas liek samazināt komandu skaitu no 12 uz 10, lai tas dotu iespēju iekļaut jaunu disciplīnu un palielinātu kopējo kvotu skaitu par sešiem sportistiem.

Mēs esam pārliecināti, ka šī jaunā disciplīna palielinās atpazīstamību un ratiņkērlinga izaugsmi tuvākajos gados. Šis ir nozīmīgs solis, lai prezentētu mūsu sporta veidu un padarītu to daudz pieejamāku visiem pasaulē.”


Debijas pasaules ratiņkērlinga čempionāts jauktajiem pāriem bija paredzēts 2021.gada janvārī Lohjā, Somijā. Tomēr šo čempionātu atcēla patlaban pasaulē notiekošās Covid-19 pandēmijas dēļ. Jauns norises laiks tiek prognozēts 2021.gada beigās.

Rīgā, Kērlinga hallē no 26. līdz 29.oktobrim šajā jaunajā paralimpisko spēļu disciplīnā jau tika noskaidrots pirmie Latvijas čempioni, par kuriem kļuva Kērlinga kluba Rīga pārstāvji Poļina Rožkova un Sergejs Djačenko. Viņi būs tie, kas pārstāvēs Latviju pirmajā pasaules čempionātā jauktajiem pāriem.


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji