Pirmie čempioni ratiņkērlingā jauktajos pāros KKR/Rožkova-Djačenko

Šodien, 29.oktobrī divās fināla kārtas spēlēs Rīgā, Kērlinga hallē Latvijas jaukto pāru ratiņkērlinga čempionātā uzvaras izcīnīja Kērlinga kluba Rīga komanda Poļina Rožkova/Sergejs Djačenko, iegūstot pirmo titulu šajā disciplīnā.


Sacensībās startēja četras komanda, kuras pamatturnīrā aizvadīja divu apļu spēles. Divas labākās komandas nokļuva finālturnīrā, lai trīs spēļu sērijā līdz kādas komandas divām uzvarām noskaidrotu titula ieguvēju.

Pamatturnīru ar uzvarām visās spēlēs noslēdza Rožkovas/Djačenko komanda, kurai finālā pārsteidzoši pievienojās Diānas Dadzītes/Ojāra Brieža duets. Dadzītei šīs bija debijas sacensības.


Pirmo spēli fināla kārtā Rožkova/Djačenko uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, tomēr viņiem izdevās nozagt punktu pirmajā un pat četrus otrajā endā, izvirzoties vadībā ar 5:0. Dadzīte/Briedis trešajā atguva tikai vienu punktu 1:5, kas deva mazas cerības uz atspēlēšanos. Tas tā arī notika, jo Rožkovas/Djačenko nozagtie trīs punkti piektajā endā 10:1 noteica spēles likteni. Sestajā Dadzīte/Briedis pievienoja vēl divus punktus un sešos endos atzina pretinieku pārākumu ar 3:10.

Otrā finālspēle bija krietni vien spraigāka, jo pēc pieciem endiem uz tablo kaujiniecisks neizšķirts 3:3. Visu izšķīra sestais ends, kurā pēc Rožkovas/Djačenko lieliskās spēles tika paņemti trīs punkti, panākot 6:3. Tas viņu pretiniekus izsita no uzņemtā ritma, jo septītajā tika nozagts vēl viens punkts (7:3). Komandas uzsāka astoto endu, tomēr Dadzītei/Briedim atspēlēt zaudēto neizdevās un tika paspiestas rokas.

Līdz ar to, uzvarot divās finālspēlēs, par Latvijas pirmajiem čempioniem ratiņkērlingā jauktajos pāros kļuva Kērlinga kluba Rīga komanda Poļina Rožkova/Sergejs Djačenko. Bez tam viņi arī ieguva tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā, kuru no 12. līdz 17.janvārim plānots aizvadīt Lohjā, Somijā.


Savukārt čempionāta 3.vietu ar divām uzvarām pamatturnīra sešās spēlēs nodrošināja paralimpiskās kērlinga apvienības "Alliance" komanda Jūlija Pavlovska-Killiane/Aleksandrs Dimbovskis, bet kā pēdējie – 4.vieta ieguvēji sacensības ar vienu uzvaru noslēdza paralimpiskās kērlinga apvienības "Alliance" komanda Gaļina Pavlova/Aleksandrs Vitohins.


Finālspēļu rezultāti:
10:3 KKR/P.Rožkova, S.Djačenko – KKR/D.Dadzīte, O.Briedis
7:3 KKR/P.Rožkova, S.Djačenko – KKR/D.Dadzīte, O.Briedis

Kopvērtējums:
1.vieta KKR/Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko
2.vieta KKR/Diāna Dadzīte, Ojārs Briedis
3.vieta ALL/Jūlija Pavlovska-Killiane, Aleksandrs Dimbovskis
4.vieta ALL/Gaļina Pavlova, Aleksandrs Vitohins

 

1.vieta KKR/Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko2.vieta KKR/Diāna Dadzīte, Ojārs Briedis


3.vieta ALL/Jūlija Pavlovska-Killiane, Aleksandrs Dimbovskis un 4.vieta ALL/Gaļina Pavlova, Aleksandrs Vitohins
 


Čempionātu organizēja Latvijas Kērlinga asociācija ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji