Kērlingu Eiropas Sporta nedēļā uzspēlēja gan junioru, gan senioru vecuma iedzīvotāji

Pirms nepilna mēneša Eiropas Sporta nedēļā, kas norisinājās no 21. līdz 27.septembrim, iedzīvotājiem Rīgā un Ventspilī bija iespēja apmeklēt bezmaksas treniņus, lai pirmo reizi uz ledus iepazītu kērlingu.


Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā norisinājās sesto gadu un tās mērķis kā katru gadu ir bijis – mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem.

Latvijas Kērlinga asociācija nepalika malā un trešo gadu nodrošināja visiem interesentiem izmēģināt bezmaksas ledus treniņus Rīgā un Ventspilī. Kopumā 11 nodarbības apmeklēja 145 dalībnieki, kuru starpā visvairāk bija pieaugušie, tiem seko jaunieši, seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām – pansionāta “Iecava” iemītnieki.

Pirms ledus treniņa dalībnieki tika iepazīstināti ar Eiropas sporta nedēļu un īsumā uzzināja kas ir kērlings, kādi ir kērlinga noteikumi un kērlinga ētika. Savukārt uz ledus tika demonstrēti kērlinga elementi – izslīdēšana, akmeņu iegriešana, beršana, ko dalībnieki paši varēja izmēģināt. Līdz ko šīs prasmes tiks pamata līmenī apgūtas, tā katras nodarbības noslēgumā norisinājās kērlinga spēle divu endu garumā. Pēc ledus treniņa dalībnieki varēja noklausīties nelielu ieskatu kā tad kērlings ietekmē fizisko un garīgo veselību.
 

Bezmaksas treniņu nodarbību atbalstītāji Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji