Latvijas ratiņkērlinga čempioni un paralimpiskā izlases – KKR/Rožkova

Šodien, 29.septembrī noslēdzās 2020.gada Latvijas čempionāts ratiņkērlingā. Tajā, uzvarot trīs spēles pēc kārtas, triumfēja Poļinas Rožkovas vadītā komanda un automātiski kļuva par Pekinas paralimpisko spēļu Latvijas izlasi.


Par titulu šogad, tā pat kā iepriekšējos divus gadus, Latvijas čempionātā sacentās divas komandas – KKR/Rožkova un Alliance/Dimbovskis, aizvadot spēles līdz vienas komandas trim uzvarām.

Latvijas vadošā ratiņkērlinga komanda čempionātu uzsāka nepārliecinoši, jo pirmās spēles ievadā atradās iedzinējos ar 0:4. Tomēr Rožkovai zaudēto izdevās atspēlēt, kad piektajā endā tika nozagti divi punkti (4:4), kas sestajā un septītajā endā tika papildināti ar vēl nozagtiem kopumā četriem punktiem, panākot 8:4 savā labā. Dimbovkis divus punktus pēdējā endā atguva, tiesa gan tas bija par maz, lai gūtu uzvaru, kas pēc veiksmīgā sākuma, lika piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar 6:8.

Neskatoties uz to, ka Dimbovska komanda visu čempionātu aizvadīja trīs spēlētāju sastāvā, jo pirms pašām sacensībām slimības dēļ viens no spēlētājiem nevarēja doties uz ledus, arī otrajā spēlē viņi vēl spītīgi turējās pretim Rožkovas kvartetam. Diemžēl neveiksmes septītajā endā ļāva Dimbovska pretiniekiem iegūt četrus akmeņus un uzvarēt spēli ar 9:4.

Tieši šodien, 29.septembrī izšķīrās vai čempionātam pēc trešās spēles būs turpinājums, vai arī mēs jau pēcpusdienā uzzināsim šī gada Latvijas čempionus. Pārliecinošā Rožkovas komandas spēles neatstāja pretiniekiem nekādas cerības uz izglābšanos un papildus spēlēm. Pēc četriem endiem iegūtais četru punktu pārsvars (5:1), nākamajos divos endos tika papildināts vēl ar četriem nozagtiem punktiem (9:1). Simboliski Dimbovskis atspēlēja vienu septītajā (2:9), pēc kura tika paspiestas rokas.

Līdz ar to par Latvijas čempioniem šogad kļūst Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Diāna Dadzīte, treneris Arnis Veidemanis un trenera asistents Rihards Jeske. Viņi arī iegūst tiesības pārstāvēt Latviju pasaules ratiņkērlinga čempionātā 2021.gadā (6.-13.marts), kas norisināsies Pekinā, Ķīnā, kā arī pirmo reizi Latvijas kērlinga un paralimpiskā sporta vēsturē startēt 2022.gada Pekinas paralimpiskajās ziemas spēlēs.

Pēcspēles intervija ar Poļinu Rožkovu

Artis Zentelis: Apsveicu! Latvijas čempioni piekto gadu pēc kārtas. Nākamajā pasaules čempionātā pārstāvēsiet Latviju A divīzijā, tā pat ar šo uzvaru esat nodrošinājuši dalību paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2022.gadā. Kas bija nozīmīgāk? Vinnēt piekto gadu vai kļūt par paralimpisko izlasi?

Poļina Rožkova: Es domāju, ka pat ja mēs zaudētu, un varbūt, ja otra komanda nospēlētu slikti, tad mēs vienalga brauktu uz paralimpiskajām spēlēm. Laikam tās sajūtas ir patīkamas abos gadījumos.

A.Z.: Kurā brīdī jūs sapratāt, ka jūs gribat nokļūt paralimpiskajās spēlēs un vai šis mērķis palīdzēja straujāk virzīties uz priekšu?

P.R.: Es jau atnācu uzreiz ar tādiem mērķiem. Priekš kam tērēt laiku, ja tu negribi sasniegt visaugstāko rezultātu. Par citiem es domāju tā pat, ka visi tiklīdz atnāca, tā visiem uzreiz gribējās tikt uz paralimpiskajām spēlēm.

A.Z.: Atgriežoties pie šī čempionāta. Kā vispār izvērtās čempionāts? Spēles likme noteikti bija augsta, it īpaši pirmajā spēlē, kad spriedze bija diezgan liela?

P.R.: Abām komandām bija liels pārtraukums – pus gadu. Mūsu komandai tas izvērtās grūtāk, jo martā mēs bijām ļoti labā formā pēc pasaules čempionāta. Mēs jau bijām gatavi spēlēt (Latvijas čempionātā, kas bija paredzēts pavasarī – aut.piez.). Šajā čempionātā ledus bija ļoti krītošs un lēns, un tas bija tas moments, kad bija grūti noķert spēku, bet ledus jau ir vienāds visiem.

A.Z.: Kurā brīdī sapratāt, ka uzvarēsiet šo čempionātu? Cik viegli vai grūti nāca spēles?

P.R.: Es atbildēšu tik par sevi. Man nevienā brīdī nelikās, ka būs vieglas spēles, jo mums ir jācīnās par katru akmeni. Kā parasti. Tu nevari necienīt pretinieku. Mēs, vienmēr izejot uz ledus, cienam pretinieku. Tur nav domas, ka tūlīt būs viegla spēle. Neviena spēle nav viegla.

A.Z.: Sezona ir neskaidra, bet ir jāgatavojas pasaules čempionāta A divīzijai, cerams, ka tas notiks. Kādi jums turpmākie plāni šosezon?

P.R.: Mūsu plāni ir aktīvi gatavoties. Treniņu grafiks beidzot mums ir sakārtots. Ir skaidrs pie kā jāstrādā treniņos. Šogad ir pirmā reize, kad komandai būs nodrošināti pastāvīgi treniņi. Tas, es domāju, būs liels solis uz priekšu.

A.Z.: Komandā esat piesaistījuši piekto spēlētāju Diānu Dadzīti, kura ir zināma kā Eiropas, pasaules un paralimpisko spēļu zelta medaļu ieguvēja. Ko jūs no Diānas sagaidāt savā komandā?

P.R.: Bez piektā spēlētāja ir fiziski un morāli grūti, jo pasaules čempionātā notiek divas spēles dienā. Tik līdz pašiem kaut kas nesanāk, vai ir nogurums, vai vēl kaut kas cits, tad noteikti ir vajadzīgs piektais spēlētājs. Ja ir sieviete, tad viņa var aizvietot gan mani, gan kādu no puišiem, nekā tad, ja mēs piesaistītu kādu vīrieti. Sagaidām, ka viņa iesaistīsies treniņos un tad jau redzēsim kā viņai pašai patiks.


Komandu sastāvi:
KKR/Rožkova: Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, Poļina Rožkova, Diāna Dadzīte, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske.
Alliance/Dimbovskis: Gaļina Pavlova, Jurijs Volgins, Aleksandrs Vitohins, Aleksandrs Dimbovskis, Jūlija Pavlovska-Killiane, treneris Kirils Savuškins.

Spēļu rezultāti:
8:6 KKR/Rožkova – Alliance/Dimbovskis
9:4 KKR/Rožkova – Alliance/Dimbovskis
9:2 KKR/Rožkova – Alliance/Dimbovskis

Kērlinga kluba atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga


Sacensības norisinājās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji