A41/Gulbja komanda ar uzvarām visās spēlēs izcīna “Riga Open 2020” titulu

Pēc pusgada pārtraukuma Kērlinga hallē, Rīgā atkal norisinājās spraigas spēles. Aizvadītajā nedēļas nogalē no 18. līdz 20.septembrim tika noskaidrots “Riga Open 2020” uzvarētājs, titulu izcīnot Ritvara Gulbja vadītajai komandai A41/Gulbis.


Ieceļošanas ierobežojumu dēļ šogad “Riga Open” turnīram nācās samierināties vien ar Lietuvas kā viesu komandu dalību, tomēr kopējais dalībnieku skaits – 12 palika nemainīgs. Latvijas pārstāvēto komandu vidū uz ledus devās gan sieviešu, gan vīriešu, gan junioru puišu un meiteņu, gan ratiņkērlinga komandas.

Pateicoties lieliskam sniegumam grupu turnīra kārtā, kurā A41/Gulbja, JKK/Staša-Šaršūnes un junioru KKR/Vondas komandas izcīnīja trīs uzvaras trijās spēlēs, viņi nokļuva pirmajā četriniekā un cīņā par turnīra titulu. Šai trijotnei pievienojās Lietuvas jauktā komanda “LTeam”, kurai izšķirošās spēles nācās aizvadīt trijatā, vienai no spēlētājām gūstot traumu pēc otrās grupu turnīra spēles.


Pusfinālā uzvaras guva abas Latvijas titulētākās komandas JKK/Staša-Šaršūne un A41/Gulbis. Ja sieviešu komandai izdevās salīdzinoši viegli tikt galā ar lietuviešiem 9:2, tad Gulbja komandai jau krietni lielāku pretestību izrādīja juniori un tikai ar viena punkta pārsvaru 4:3 izdevās izcīnīt vietu finālā.

Cīņas sākums par titulu JKK/Staša-Šaršūnes komandai bija veiksmīgāks. Tomēr spēles otrā puse nevedās, kur visu izšķīra piektajā endā par spēcīgu uzmestais pēdējais metiens, kas Gulbja komandai ļāva nozagt četrus punktus, panākot 7:3 vadību. Pēc šīs neveiksmes viņām nekādi neizdevās realizēt savu spēli, ko savā labā izmantoja Gulbis, piespiežot pretinieces kapitulēt ar 9:4. Līdz ar to pēc sešu gadu pārtraukuma “Riga Open” titulu atkal izcīna Ritvara Gulbja vadītā komanda.

Spēlē par 3.vietu jau no paša sākuma mūsu juniori uzspieda savu spēli un ar lieliskiem metieniem piespieda pretiniekus uz kļūdām, kas pēc trim endiem deva pārsvaru 4:0. Turpinājumā lietuvieši atguva trīs punktus, tomēr ar to bija par maz, lai panāktu mūsējos. Gala rezultātā ar 7:3 Vondas komanda izcīna līdz šim augstāko – 3.vietu “Riga Open” turnīrā. Pagājušajā gadā viņi finišēja 11., bet 2018.gadā bija soli aiz pirmā trijnieka – 4.vietā.
 

Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:2 JKK/Staša-Šaršūne – LTeam /pusfināls/
4:3 A41/Gulbis – KKR/Vonda /pusfināls/
9:4 A41/Gulbis – JKK/Staša-Šaršūne /fināls/
7:3 KKR/Vonda – LTeam /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. A41/Gulbis (Latvija)
2. JKK/Staša-Šaršūne (Latvija)
3. KKR/Vonda (Latvija)

4. LTeam (Lietuva)
5. CC Riga (Latvija)
6. JKK/Smilga (Latvija)
7. Nicoll/Regža (Latvija)
8. JKK/Barone (Latvija)
9. SK OB/Stabulniece (Latvija)
10. OPA! (Latvija)
11. SK OB/Regža (Latvija)
12. Team Vaicekonyte (Lietuva)


1.vieta – A41/Gulbis


2.vieta – JKK/Staša-Šaršūne


3.vieta – KKR/Vonda

4.vieta – LTeam


Turnīru organizēja Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji