Ventspils kausa turnīrs šogad pulcē lielu dalībnieku skaitu

Latvijas 2020./2021.gada kērlinga sezona šoreiz sāksies Ventspilī, kur no 27. līdz 29.augustam norisināsies starptautiskais kērlinga turnīrs “Ventspils kauss 2020”, piedaloties 24 komandām.


Olimpiskā centra “Ventspils” ledus arēnā jau 19. reizi notiks cīņa par Ventspils kausu. Vienotā konkurencē sacentīsies vīriešu, sieviešu, junioru, senioru, jauktās un ratiņkērlinga komandas ar spēlētājiem no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, tajā skaitā trīs Ventspils kērlinga kluba komandas.

Ventspili pārstāvēs divas junioru komandas “Ice Storm” un “Hot shots” un Latvijas sieviešu senioru izlase VKK/Millere. No viesu komandām īpaši jāatzīmē Latvijas komanda “ForUs”, kas iepriekš jau trīs reizes šajā turnīrā ir izcīnījusi ventspilnieku dāvāto kausu.


Spēles norisināsies pēc Pasaules kērlinga federācijas (PKF) noteikumiem. Ceturtdien un piektdien komandas sākotnēji pirmās divas spēles aizvadīs divās grupās. Pirmajā spēlē sacentīsies komandu pāri, kas izvēlēti iepriekš notikušas izlozes rezultātā. Jau pēc pirmās spēļu kārtas komandas tiks sarindotas vietu secībā (punkti, uzvarētie endi, akmeņi), iegūstot savus nākamo spēļu pretiniekus pēc nosacījuma – jo augstāka vieta, jo stiprāks pretinieks.

Uz trešo spēli abas grupas tiks apvienotas, bet pēc trīs spēļu rezultātiem komandas tiks iedalītas Zelta, Sudraba un Bronzas grupās. Sudraba un Bronzas grupas komandas aizvadīs kopumā piecas spēles, bet Zelta grupā iekļuvušās komandas par vienu spēli vairāk, lai noskaidrotu turnīra uzvarētāju. Labākās astoņas komandas izspēlēs finālturnīru. Zelta grupas uzvarētājs iegūs turnīra “Ventspils kauss 2020” uzvarētāja titulu un lielo kausu, bet komandas Sudraba un Bronzas grupās cīnīsies par mazajiem kausiem.

Turnīra atklāšana notiks ceturtdien, 27.augustā plkst. 20:20.

27.augustā
15:20 A grupas spēles
18:00 A un B grupas spēles
21:00 A un B grupas spēles

28.augustā
08:00 A un B grupas spēles
10:30 A un B grupas spēles
13:00 Spēles
15:30 Spēles
18:00 Zelta grupas spēles

29.augustā
08:00 Bronzas grupas spēle
10:30 Sudraba un Zelta grupas spēles
13:00 Zelta un Bronzas grupas spēles
15:30 Sudraba un Bronzas grupas spēles
18:00 Zelta grupas fināls un Sudraba grupas spēle par 1.vietu grupā


Turnīru organizē Ventspils kērlinga klubs, sadarbojoties ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldi un Olimpisko centru „Ventspils”. Sacensību norisi finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome, Latvijas Kērlinga asociācija, SIA “I.R.NAMI”.

Foto: Aivars Ķesteris

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Inga Apmane (Ventspils kērlinga klubs)

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji