Jaunās sezonas skaidrības un neskaidrības

Tehnisku iemeslu dēļ Kērlinga halles atvēršana ir aizkavējusies, tomēr tas neliegs vairākām Latvijas komandām uzsākt sezonu turnīros Igaunijā un te pat Ventspilī.


Visi esam noilgojušies pēc jauniem iespaidiem kērlingā. Kā gan ne, ja pēdējās sacensības norisinājās marta sākumā. Lai arī tika liktas cerības uz Latvijas sezonas sākšanos laicīgi – 17. augustā, kas parasti notiek ar Kērlinga halles atvēršanu, tomēr tehniskie iemesli ir ieviesuši savu kārtību, pabīdot to uz septembra sākumu. Tas ietekmēja gan ledus treniņu atcelšanu, gan arī Amatieru līgas 1.posmu, kura liktenis līdz galam vēl nav izlemts.

Šī liksta nav aizliegusi jau šajā nedēļas nogalē trim mūsu komandām – “Team Vonda”, “Slide, Baby!” un TKK/Zass uzsākt savu sezonu, startējot Tallinā “White Nights Trophy 2020” turnīrā. Savukārt jau nedēļu vēlāk uz Ventspils ledus sacentīsies dažādu valstu komandas un noskaidros “Ventspils kauss 2020” uzvarētāju. Vēl augustā kā ierasts norisinās pirmais no Pasaules kērlinga tūres Eiropas posmiem – “Baden Masters”, tiesa gan šoreiz bez Sportacentrs.com spēļu translācijas, par ko parūpējies nu jau slavenais šī gada antivaronis – Covid 19.


Septembris tiks iesākts ar ilggadējo turnīru “Riga Open”, bet mēneša vidū tiks noskaidroti šī gada Latvijas čempioni ratiņkērlingā. Bez tam ratiņkērlingisti mēneša izskaņā varēs piedalīties pirmajā Latvijas čempionātā jauktajiem pāriem, jo viens no Pasaules kērlinga federācijas (PKF) jaunumiem ir pasaules čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem, kurā būs iespēja startēt arī mūsējiem.

Vēl kā jaunums kalendārā parādījušās oktobrī gaidāmās Rīgas atklātās jaunatnes meistarsacīkstes kērlingā, bet pēc nedēļas juniori sacentīsies par 2020.gada čempionu titulu, jo, tā pat kā ratiņkērlingā, sezonas pārtraukšanas dēļ, to tā arī neuzzinājām. Arī juniori šajā sezonā pirmo reizi startēs Latvijas čempionātā kērlingā jauktajiem pāriem junioriem, kas norisināsies martā. 2020./2021.gada sezonas beigās, gaidot nākamās 2022.gada olimpiskās spēles Pekinā, tiks rīkoti vairāki olimpisko spēļu Latvijas kvalifikācijas turnīri: vīriešu, jaukto pāru un ratiņkērlinga komandām.


Starptautisko turnīru sakarā būtiskākā izmaiņa ir “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” pārcelšana no aprīļa uz novembra beigām. Savukārt “Riga International Curling Challenge” un “WCT Latvian International Challenger” dalībnieku sarakstā atrodamas ļoti spēcīgas Eiropas sieviešu komandas, kuru spēli noteikti ir vērts baudīt klātienē.

Šī sezona būs viena no neskaidrākajām visā kērlinga vēsturē. Tāpēc sekojiet līdzi izmaiņām gan sacensību kalendārā, gan arī mājas lapas jaunumos, lai nepalaistu garām turnīru norisi, pārcelšanu un iespējams arī atcelšanu, par kuru šosezon cerams būs jāraksta vismazāk.


Sargājiet un rūpējieties par savu un apkārtējo drošību. Būsim atbildīgi. Tiekamies uz ledus jau pavisam drīz!

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji