Šajā sezonā atceltie pasaules čempionāti netiks izspēlēti

Pasaules kērlinga federācija pieņēmusi smagu lēmumu, kas saistīts ar šī gada pasaules sieviešu, vīriešu, jaukto pāru un senioru čempionātu atcelšanu, nepārceļot tos uz citiem datumiem nākamajā sezonā.


Šis lēmums tika pieņemts saistībā ar koronavīrusa (COVID-19) globālo izplatību, kas atstājis arī ietekmi uz 2020./2021.gada sezonas pasaules čempionātu kvalifikāciju. Bez tam tas ietekmēs arī olimpisko spēļu kvalifikācijas punktu sistēmu 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.


Kvalificēšanās kārtība 2021.gada pasaules čempionātiem

Nākamajā gadā pasaules sieviešu kērlinga čempionāts norisināsies Šafhauzenē, Šveicē, līdz ar to Šveice tam kvalificēsies automātiski kā mājiniece. No Klusā okeāna – Āzijas reģiona kvalificēsies divas valstis, kuras būs labākās šī reģiona čempionātā, bet no Eiropas – septiņas, kuras šīs tiesības izcīnīs 2020.gada Eiropas čempionātā, savukārt no Amerikas reģiona tiks divas un tās jau ir zināmas – Kanāda un ASV. Tas nozīmē, ka tikai viena valsts pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā izcīnīs tiesības startēt 2021.gada pasaules čempionātā.

Tā kā 2021.gadā pasaules vīriešu čempionātam atkal jānorisinās Kanādā, kura norises pilsēta vēl nav izsludināta, tad šim čempionātam Kanāda kvalificējas automātiski, kā rīkotāji. No Klusā okeāna – Āzijas reģiona tā pat kā sievietēm tiks divas valstis, no Eiropas kvalificēsies astoņas, bet no Amerikas reģiona tiks tikai viena nācija, tā pat arī no pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra.

Savukārt jaukto pāru pasaules čempionātā 2021.gadā startēs visas tās dalībvalstis, kuras izcīnīja tiesības piedalīties 2020.gada čempionātā – kopumā 20, kā arī vēl četras valstis, palielinot skaitu līdz 24 komandām. Šīs papildus četras nācijas tiks noteiktas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Šīs izmaiņas nozīmē vēl to, ka nākamā gada čempionāta astoņas vājākās komandas nesaglabās vietu pasaules čempionātā 2022.gadā, kad atkal tas tiks aizvadīts starp 20 labākajām izlasēm.


Olimpisko spēļu kvalifikācijas punkti

Tā kā šajā sezonā pasaules čempionāti tika atcelti, tad olimpisko spēļu kvalifikācijas punkti netiks piešķirti.

Pasaules kērlinga federācija ierosinās Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai apstiprināt, ka labākās sešas pasaules sieviešu un vīriešu 2021.gada čempionāta valstis un labākās septiņas jaukto pāru 2021.gada pasaules čempionāta valstis kvalificēsies Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Ja Ķīna kā olimpisko spēļu mājiniece finišēs labāko sešiniekā sieviešu un vīriešu čempionātā, tad tikai piecas no 2021.gada čempionāta kvalificēsies olimpiskajām spēlēm, bet jauktajos pāros, ja Ķīna iekļūs labāko septiņu starpā, tad olimpiskajām spēlēm kvalificēsies astoņas valstis.

Līdz ar to tās nācijas, kas 2021.gada čempionātos nekvalificējās olimpiskajām spēlēm, pievienosies pārējām valstīm, kuras bija nodrošinājušas vietu 2020.gada čempionātos un nav kvalificējušās, olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā 2021.gada decembrī. No šī turnīra trīs sieviešu un vīriešu komandas vai četras, ja Ķīna ierindosies labāko sešiniekā, un divas jaukto pāru komandas kvalificēsies ziemas spēlēm.

Ķīna katrā no disciplīnām automātiski garantēs vietu olimpiskajās spēlēs kā mājiniece, kopumā katrā disciplīnā startējot 10 dalībvalstīm.


Sieviešu, vīriešu un jaukto pāru pasaules rangs paliek nemainīgs līdz nākamajam gadam. Pasaules senioru kērlinga čempionātam nav piemērotas nekādas izmaiņas un nākamajā sezonā tas plānots kā ierasts. Savukārt 2020.gada Eiropas kērlinga C divīzijas čempionāts tiks izspēlēts, tam atrodot piemērotu laiku pirms 2020.gada A un B divīzijas Eiropas čempionāta.


Foto: WCF/Tom Rowland

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji