Par pasaules čempioniem ratiņkērlingā kļūst Krievija

Šodien, 7.martā Vecikonā, Šveicē noslēdzās nedēļu ilgais pasaules ratiņkērlinga čempionāts A divīzijā. Spraigā fināla cīņā, nozogot pēdējos divus endus, triumfēja Krievijas izlase, pārspējot Kanādu ar 5:4.


Vakar, 6.martā, pēc aizvadītajām 17 spēļu kārtām pamatturnīrā, norisinājās kvalifikācijas spēles, lai noskaidrotu, kuras izlases pievienosies Ķīnai un Zviedrijai pusfinālā. Viena no pusfinālistēm tika noskaidrota starp Kanādas un Korejas izlasēm, kur ekstra endā, izcīnot punktu, ar 5:4 uzvarēja Kanāda. Savukārt Krievija, nozogot punktu gan astotajā endā, kas nodrošināja ekstra endu, gan divus punktus ekstra endā, izrāva uzvaru ar 6:4 pār Norvēģiju.

Ļoti sīksta cīņa norisinājās pusfināla spēlē starp Kanādas un Zviedrijas izlasēm, kur mazrezultatīvā spēlē, nozogot punktu ekstra endā (3:2), finālā iekļuva kanādieši. Savukārt Krievija ar 9:4 sagādāja Ķīnai pirmo zaudējumu čempionātā, kas izrādījās viņiem vissāpīgākais, netiekot finālā.


Līdz ar to par zelta medaļām sacentās no B divīzijas kvalificējusies Kanādas izlases ar Krieviju. Spraigā spēles galotnē Krievijai izdevās nozagt punktu septītajā endā, kas panāca neizšķirtu 4:4. Uz pozitīvā viļņa viņi turpināja arī astoto endu ar lieliskiem metieniem, kas gala rezultātā ļāva nozagt uzvaras punktu (5:4) un izcīnīt pasaules čempionu titulu, ko Krievijai bija izdevies iegūt 2012., 2015. un 2016.gadā. Bet Kanāda, pēc pagājušā gada neveiksmes izkrītot uz B divīziju, godam parādīja, ka ar viņiem tomēr ir jārēķinās.

Tikmēr cīņā par bronzas medaļām Ķīnas izlase tā arī nevarēja atgūties pēc nokdauna pusfinālā, ko izmantoja Zviedrija ar nozagtiem trīs punktiem ekstra endā un uzvaru ar 5:2. Tas Zviedrijai ļāva pievienot iepriekšējos pasaules čempionātos izcīnītajām divām sudraba medaļām arī bronzu, bet Ķīna pērn izcīnīto čempionu titulu nespēja aizstāvēt, lai gan rādīja pārliecinošu sniegumu pamatturnīrā.


Kamēr pirmās deviņas valstis ir garantējušas sev vietu nākamā gada pasaules augstākajā divīzijā, tikmēr Igaunijai, Šveicei un Čehijai pirms nākamā čempionāta būs jāstartē B divīzijā, lai mēģinātu atkal nokļūt starp pasaules 12 labākajām ratiņkērlinga nācijām. Latvija tajā nostiprinājusies jau otro gadu pēc kārtas, ar šī gada visu laiku augstāko sasniegumu 7.vietu, kā arī nodrošinātu dalību paralimpiskajās ziemas spēlēs Pekinā 2022.gadā.


Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:4 Krievija – Ķīna /pusfināls/
3:2 Kanāda – Zviedrija /pusfināls/
5:4 Krievija – Kanāda /fināls/
5:2 Zviedrija – Ķīna /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. Krievija
2. Kanāda
3. Zviedrija

4. Ķīna
5. Norvēģija
6. Koreja
7. Latvija
8. Slovākija
9. Skotija
10. Igaunija uz B divīziju
11. Šveice uz B divīziju
12. Čehija uz B divīziju


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas ratiņkērlinga izlases dalību pasaules čempionātā atbalstīja Latvijas Paralimpiskā komiteja, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valmieras pilsētas pašvaldība.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji