Kanādas kērlingisti pasaules junioru čempionātā izcīna trešo titulu pēc kārtas

Šodien, 22.februārī Krasnojarskā, Krievijā ar meiteņu un puišu fināla spēlēm noslēdzās astoņu dienu ilgais pasaules junioru kērlinga čempionāts A divīzijā. Puišiem kanādieši ar 7:2 sagrāva Šveici, bet meitenēm čempionāta laikā dominējusī Koreja ar 5:7 atzina Kanādas pārākumu.


Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinājās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei, kura sacensības noslēdza 7.vietā, izkrītot no augstākās divīzijas. Lai tajā atgrieztos, viņas nākamajā sezonā atkal cīnīsies B divīzijā.


Toties šodien, čempionāta pēdējā dienā tika noskaidroti 2020.gada titula ieguvēji. Meiteņu starpā par to sacentās Koreja ar Kanādu. Koreja līdz pat finālam bija uzvarējusi visās spēlēs, tostarp pusfinālā pārspējot Japānu ar 8:4. Savukārt Kanādas izlasei pusfināls izvērtās krietni vien smagāks, jo tikai ekstra endā (9:8) viņas tika galā ar mājinieci Krieviju.

Lai arī finālā pirmajos četros endos dominēja korejietes (4:1), tomēr spēles turpinājumā spēle izlīdzinājās. Devītajā endā neveiksme noveda Koreju pie zaudētiem diviem punktiem 5:7, neizmantojot savas pēdējā akmens tiesības, kurus tā arī 10.endā neizdevās atgūt. Līdz ar to vienīgo un vissāpīgāko zaudējumu Korejas izlase piedzīvoja tieši finālā, ļaujot kanādietēm izcīnīt 13. titulu savai valstij.

Savukārt cīņa par bronzas medaļām aizritēja Krievijas zīmē. Savu skatītāju priekšā viņas pēc trim endiem bija vadībā pār Japānu ar 7:1, un, nozogot kopā trīs punktus, lielajā pārtraukumā gāja ar pārsvaru 10:1. Spēle tika noslēgta astoņos endos pie rezultāta 14:4, vairākumam Krievijas izlases spēlētāju pagājušā gada zeltam pievienojot bronzas godalgas.


Puišu konkurencē kā labākie pamatturnīru noslēdza skoti, kuriem pusfinālā nācās atzīt Šveices izlases pārākumu ar 9:6, bet Kanādas nozagtie divi punkti 10. endā nodrošināja viņiem uzvaru pār Vāciju ar 7:4.

Finālā Šveices juniori nekādi nespēja gūt punktus pirmajos četros endos, lai gan arī kanādiešiem netika atdoti vairāk par diviem. Tomēr spēles otrajā daļā Kanādai ne tikai izdevās gūt divus punktus sestajā, bet arī nozagt divus septītajā un vienu astotajā endā, panākot 7:1 savā labā. Šveice vēl vienu punktu atguva (2:7), bet ar to bija par maz, lai ko mainītu. Šī uzvara Kanādai atnesa trešo čempionu titulu pēc kārtas kā arī 21. zelta medaļu savai valstij, bet Šveice tā pat kā pagājušo gadu palika otrā.

Arī Skotijai izdevās atkārtot pērnā gada veikumu – 3.vietu, jo līdzīgā spēlē pret Vācijas junioriem tika izcīnīta uzvara ar 6:5.


Tas nozīmē, ka Kanāda, Šveice, Skotija, Vācija, Zviedrija, Krievija puišu konkurencē un Kanāda, Koreja, Krievija, Japāna, Šveice, Dānija meiteņu konkurencē, kā arī čempionāta rīkotāja Ķīna, nodrošinājušas sev vietu nākamā gada pasaules junioru kērlinga čempionātā A divīzijā, kas notiks Pekinā.


Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Izšķirošo spēļu rezultāti meitenēm:
9:8 Kanāda – Krievija /pusfināls/
8:4 Koreja – Japāna /pusfināls/
7:5 Kanāda – Koreja /fināls/
14:4 Krievija – Japāna /spēle par 3.vietu/

Izšķirošo spēļu rezultāti puišiem:
7:4 Kanāda – Vācija /pusfināls/
9:6 Šveice – Skotija /pusfināls/
7:2 Kanāda – Šveice /fināls/
6:5 Skotija – Vācija /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums meitenēm:
1. Kanāda
2. Koreja
3. Krievija

4. Japāna
5. Šveice
6. Dānija
7. Latvija uz B divīziju
8. Norvēģija uz B divīziju
9. Zviedrija uz B divīziju
10. Ungārija uz B divīziju

Kopvērtējums puišiem:
1. Kanāda
2. Šveice
3. Skotija

4. Vācija
5. Zviedrija
6. Krievija
7. ASV uz B divīziju
8. Jaunzēlande uz B divīziju
9. Itālija uz B divīziju
10. Norvēģija uz B divīziju


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji