Pasaules čempionātā ekstra endā juniores izrauj uzvaru pār Zviedriju /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 19.februārī Latvijas junioru meiteņu izlase aizvadīja septīto spēli pasaules kērlinga čempionātā A divīzijā. Saspringtā spēles galotnē tika svinēta trešā uzvara, pārspējot Zviedriju ar 8:7.
 

Nākamā spēle: Latvija – Kanāda


7.spēle Latvija 8:7 Zviedrija

Vakardien gan Latvijas, gan Zviedrijas izlase tika pie divām uzvarām. Šodien abas savstarpēji noskaidroja labāko. Kā bija paredzams, tad cīņa izvērtās ļoti sīva. Komandas pamīšus apmainījās vienādu punktu guvumos, pēc sestā enda panākot 4:4. Astotajā un devītajā endā mūsu juniores nospēlēja lieliski, nozogot pa punktam, kas deva vadību ar 7:4. Tomēr kļūdas 10. endā ļāva pretiniecēm rezultātu atkal izlīdzināt (7:7), novedot spēli ekstra endā. Tikai pēdējais šī enda metiens ļāva mūsu juniorēm uzelpot, svinot trešo uzvaru pēc kārtas.

 

Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Zviedriju:
“Spēli sākām labā noskaņojumā ar pārliecību, ka varam pacīnīties par uzvaru. Jau pirmajā endā mūsu meitenēm bija iespēja paņemt trī punktus un varēja novērot, ka arī zviedrietes nav tik precīzas.

Turpmākajā spēles gaitā spēle samērā līdzīga no abām komandām – piesardzīgi agresīva. Neveiksmīgi nospēlējām ceturto endu, kad bija lieliska iespēja nozagt, bet arī šajā endā zviedrietes neizmantoja pēdējā akmens priekšrocības, pēdējo akmeni izmetot cauri mājai, bija spiestas paņemt tikai vienu punktu.

Izšķirošs bija spēles devītais ends, kad Evelīnai izdodas perfekts “draw” metiens centrā un zviedrietēm vairs nebija iespēju neko mainīt. Neveiksmīgi sākām 10.endu ar pārāk daudz akmeņiem, dodot pretiniecēm ieķerties spēlē. Tomēr ekstra enda galotne nospēlēta pārliecinoši un ar pēdējo metienu mūsu komandai izdodas izbīdīt pretinieka pusaizlēpto akmeni un uzvarēt!”

Koreja turpina dominēt un vienīgā šajā spēļu kārtā tika galā ātrāk ar savu pretinieci nekā pārējās spēlēs, sagraujot Krieviju ar 8:1. Kanāda nodrošināja sev sesto uzvaru, pārspējot Dāniju ar 7:4, līdz ar to gan Koreja, gan Kanāda jau kvalificējusies “play-off” kārtai. Spraigā cīņā līdz pat pēdējam akmenim Šveice ar 5:4 triumfēja pār Japānu, ar tādu pašu rezultātu Norvēģija neļāva Ungārijai tikt pie pirmās uzvaras čempionātā.
 


6.spēle Latvija 11:3 Ungārija

Šīs spēles likteni noteica trešais un piektais enda, kur mūsu juniorēm izdevās nozagt divus punktus un pirms pārtraukuma iegūt četrus, panākot 8:2 savā labā. Pēc Latvijas izlases nozagtā punkta septītajā endā (9:2), ungārietes vēl mēģināja ko labot, tomēr pēc astotā enda atzina mūsu izlases pārākumu.
 


5.spēle Latvija 7:6 Norvēģija

Cīņa pret norvēģietēm norisinājās ļoti spraigi. Lai gan mūsu juniores pēc četriem endiem bija iekrājušas pārsvaru ar 4:1, tomēr jau pēc sestā enda pretinieces panāca neizšķirtu 4:4. Arī pirms pēdējā – 10.enda uz tablo neizšķirts 6:6, turklāt pēdējā akmens tiesības tajā Norvēģijai. Neveiksmīgs pretinieču skipa metiens atnes Latvijai pirmo uzvaru čempionātā.
 


4.spēle Latvija 2:9 Japāna

Šīs spēles likteni noteica otrais ends, kurā japānietes nozaga piecus punktus, panākot 6:0 savā labā. Turpinājumā tā arī mūsu meitenes nespēja atgūties, piedzīvojot ceturto zaudējumu čempionātā.
 


3.spēle Latvija 4:7 Krievija

Šī spēle jau aizritēja krietni vien spraigāk par pirmajām divām, noslēdzoties 10 endos. Diemžēl mūsu juniorēm nevienā no endiem neizdevās izcīnīt divus vai vairāk punktus, kas ļautu pietuvoties rezultātā un radīt vēl lielāku intrigu spēlē.
 


2.spēle Latvija 4:8 Dānija

Spēles pirmajā daļā mūsu juniores izcīnīja pirmos divus punktus vien piektajā endā, kad dānietes jau bija iekrājušas četrus (2:4). Uzreiz pēc lielā pārtraukuma, veiksmīgais sestais ends pretiniecēm vēl vairāk ļāva palielināt pārsvaru (7:2), kuru tā arī līdz spēles beigām mūsu juniores neatspēlēja.
 


1.spēle Latvija 3:9 Koreja

Spēli juniores uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, zaudējot pirmajā endā divus, bet otrajā pretinieces nozaga vienu punktu, panākot 3:0. Spēles turpinājumā līdz pārtraukumam mūsu izlase divos no endiem guva trīs punktus (3:5), kas izrādījās arī vienīgie.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei. Pēc apļa turnīra kārtas četras labākās katrā konkurencē turpinās cīņu par zelta medaļām.


Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
3:9 – Koreja
4:8 – Dānija
4:7 – Krievija
2:9 – Japāna
7:6 – Norvēģija
11:3 – Ungārija
8:7 – Zviedrija
20.02. 04:00 – Kanāda
20.02. 14:00 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Koreja 7-7-0 Q
2. Kanāda 7-6-1 Q
3. Japāna 7-4-3
3. Dānija 7-4-3
3. Krievija 7-4-3
6. Šveice 7-3-4
6. Latvija 7-3-4
8. Zviedrija 7-2-5
8. Norvēģija 7-2-5
10. Ungārija 7-0-7


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji