D.Regža/A.Regža izcīna zelta medaļas pasaules veterānu ziemas olimpiskajās spēlēs

Šodien, 17.janvārī Austrijā, Kicbuelā noslēdzās kērlinga turnīrs jauktajām un jaukto pāru komandām pasaules ziemas olimpiskajās spēlēs veterāniem. Izcīnot uzvaras visās spēlēs par jaukto pāru zelta medaļniekiem kļuva Latvijas komanda Dace Regža/Ansis Regža.


Pasaules veterānu ziemas olimpiskās spēles norisinās no 10. līdz 19.janvārim, kurās startē vairāk kā 3000 dalībnieku pāri 30 gadu vecumam. Kērlinga turnīri tika uzsākti 12.janvārī, piedaloties 21 jauktajai komandai un 12 jaukto pāru komandām.


Vispirms jaukto pāru komandas aizvadīja apļa turnīru – piecas spēles savā apakšgrupā. Latvijas pārstāvji Regža/Regža turnīru uzsāka ar spraigu cīņu un uzvaru pār Kanādu ar 7:6. Turpinājumā tika gūtas divas pārliecinošas uzvaras ar 7:2 pār Krievijas otro komandu un 9:1 pret Austriju. Savukārt ceturtajā spēlē pret titulēto Vācijas spēlētāju Andrea Šopu un Raineru Šopu, tikai nozagtais punkts astotajā endā ļāva svinēt uzvaru ar 6:5. Līdzīgi arī apakšgrupas pēdējā spēlē, nozagtie divi punkti astotajā endā (8:6) atnesa uzvaru pār Šveices kērlingistiem.

Līdz ar to pieci panākumi apakšgrupā garantēja vietu pusfinālā. Tajā Regžai/Regžam pretim stājās divu valstu Zviedrijas un Austrālijas apvienotā komanda, kurus izdevās pārliecinoši pārspēt ar 8:3, iekļūstot cīņā par zelta medaļām.


Finālā Latvijas kērlingisti atkal tikās ar Vācijas pāri, kuri pusfinālā ekstra endā nozaga uzvaru (8:7) Šveices un Vācijas apvienotajai komandai. Šajā izšķirošajā cīņā pateicoties trim punktiem septītajā endā, tika iegūts 8:5 pārsvars, ko pēdējā endā mūsu pretiniekiem neizdevās sadeltēt. Tas ļāva svinēt uzvaru visā spēlē ar 8:6 un godam, nezaudējot ne spēli visā turnīrā, izcīnīt zelta medaļas pasaules veterānu ziemas olimpiskajās spēlēs.

Cīņā par bronzas godalgām pārāks izrādījās Šveices/Vācijas pāris, kas sešos endos ar 9:3 pārspēja Zviedrijas/Austrālijas duetu.


Jaukto komandu finālā tikās Krievijas un Vācijas komandas, kur mazrezultatīvā spēlē ar 4:3 pārāka izrādījās Krievija. Savukārt bronzas medaļas nonāca ASV pārstāvju kaklā, jo viņiem ar 7:3 izdevās pārspēt Šveices komandu.


D.Regžas/A.Regžas spēļu rezultāti:
7:6 – Kanāda
7:2 – Krievija2
9:1 – Austrija
6:5 – Vācija
8:6 – Šveice
8:3 – Zviedrija/Austrālija (pusfināls)
8:6 – Vācija (fināls)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji