Jaunatnes olimpisko spēļu jaukto komandu turnīrā uzvar Norvēģija, mūsu kērlingisti sestdien startēs jauktajos pāros

Šodien, 16.janvārī Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Šamperi pilsētā noslēdzās kērlinga turnīrs jauktajām komandām. Finālā Norvēģija ar 5:4 spraigā cīņā pārspēja Japānu.


Jaukto kērlinga komandu turnīru uzsāka 24 valstu izlases, kuras tika sadalītas četrās grupās pa sešām. Vienā no apakšgrupām startēja arī Latvijas izlase, kura šajā turnīrā piedzīvoja piecus zaudējumus – 0:7 pret Čehiju un ASV, 7:10 ekstra endā pret Itāliju, 7:9 pret Zviedriju un 4:9 pret Japānu, kopvērtējumā ierindojoties 22.vietā.


Tieši Japāna no mūsu apakšgrupas iekļuva šo sacensību finālā, kurā tikās ar Norvēģijas jauniešiem. Japāņiem tikai piektajā endā izdevās tikt pie punkta, tomēr par laimi pretinieki bija iekrājuši tikai divus 1:2. Sestajā endā, nozogot vienu, spēlē tiek panākts neizšķirts. Noslēdzoties astotajam endam vēl joprojām uzvarētājs nav zināms 4:4. Izšķirošajā ekstra endā Norvēģija ar pēdējo akmeni izsit vienīgo pretinieku akmeni mājā 5:4, kas viņiem atnes tik kārotās zelta medaļas.

Par 3.vietu notika cīņa starp Krievijas un Jaunzēlandes izlasēm. Šajā spēlē Krievijas jauniešiem izdevās iegūt 6:0 pārsvaru pēc pirmajiem diviem endiem. Līdz pat spēles beigām viņi noturēja iniciatīvu un, noslēdzot spēli septiņos endos ar rezultātu 9:5, tika pie bronzas godalgām. Līdz ar to visas trīs medaļnieces pirmo reizi izcīnīja savai valstij kādu no godalgām jaukto kērlinga komandu turnīrā.


Sportisti 17.janvāri aizvadīs treniņus, bet jau 18.janvārī sāksies jaukto pāru kērlinga turnīrs, kur komanda sastāvēs no viena spēlētāja no katra dzimuma, bet dažādām valstīm. Mūsu jaunieši ir salikti kopā ar turnīra spēcīgākajiem: Ričards Vonda spēlēs pārī ar Ingeborgu Forbregdu (Norvēģija), Ērika Patrīcija Bitmete spēlēs ar Takumi Maedu (Japāna), Eduards Seļiverstovs ar Valēriju Denisenko (Krievija) un Anna Lasmane ar Viljamu Bekeru (Jaunzēlande).

Forbregdas/Vondas komanda spēli pret Dānijas/Ķīnas pārstāvjiem aizvadīs 18.janvārī plkst. 11:00 pēc Latvijas laika, Lasmane/Bekers pret Šveices/ASV pāri plkst. 15:00, bet Denisenko/Seļiverstovs 19.janvārī plkst. 15:00 pret Turcijas/Korejas komandu un Bitmete/Maeda plkst. 19:00 pret Itālijas/Slovēnijas pāri.


Latvijas izlase: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

Izšķirošo spēļu rezultāti jaukto komandu turnīrā:
5:4 Japāna – Kanāda /ceturtdaļfināls/
8:6 Norvēģija – Itālija /ceturtdaļfināls/
7:5 Krievija – Šveice /ceturtdaļfināls/
7:4 Jaunzēlande – Vācija /ceturtdaļfināls/
8:4 Japāna – Jaunzēlande /pusfināls/
7:2 Norvēģija – Krievija /pusfināls/
5:4 Norvēģija – Japāna /fināls/
9:5 Krievija – Jaunzēlande /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējuma TOP 4:
1.vieta Norvēģija
2.vieta Japāna
3.vieta Krievija
4.vieta Jaunzēlande
...
22.vieta Latvija


Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji