Latvijas kērlingisti pirmo reizi startēs Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

Šogad no 9. līdz 22.janvārim trešās Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles norisināsies Šveices pilsētā Lozannā. Kērlinga sacensības jauktajām un jaukto pāru komandām tiks izspēlētas no 10. līdz 22.janvārim kalnainajā pilsētā Šamperī, piedaloties arī Latvijas jaunajiem kērlingistiem.


Kērlinga turnīros kopumā piedalīsies 24 valstis: ASV, Brazīlija, Čehija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Japāna, Jaunzēlande, Kanāda, Koreja, Krievija, Ķīna, Latvija, Lielbritānija, Norvēģija, Polija, Slovēnija, Spānija, Šveice, Turcija, Ungārija, Vācija, Zviedrija.

Vispirms sacensības uzsāks valstu jauktās komandas, kurās spēlēs divi puiši un divas meitenes. Tās sadalītas četrās grupās pa sešām komandām un aizvadīs apļa turnīra kārtu.

A gurpa: Igaunija, Kanāda, Koreja, Krievija, Polija, Spānija
B gurpa: Brazīlija, Dānija, Ķīna, Šveice, Ungārija, Vācija
C gurpa: Francija, Jaunzēlande, Lielbritānija, Norvēģija, Slovēnija, Turcija
D gurpa: ASV, Čehija, Itālija, Japāna, Latvija, Zviedrija

Katras apakšgrupas divas labākās komandas turpinās cīņu ceturtdaļfinālā un par medaļām. Pagājušajās spēlēs 2016.gadā Lillehammerē, Norvēģijā uzvarēja Kanādas kērlingisti, atstājot ASV otrajā un Šveices izlasi trešajā vietā. Fināla cīņas šajā disciplīnā norisināsies 16.janvārī plkst. 13:00 pēc Latvijas laika.


Pēc vienas dienas atpūtas 18.janvārī tiks uzsākts jaukto pāru kērlinga turnīrs, kur komanda sastāvēs no diviem spēlētājiem, pa vienam no katra dzimuma, bet dažādām valstīm. Šīs sacensības norisināsies pēc izslēgšanas metodes, kurā pēc zaudētas spēles komanda izstājas no cīņas par medaļām. Fināla spēle jaukto pāru turnīrā notiks 22.janvārī plkst. 14:30 pēc Latvijas laika.

Visas dienas garumā spēles būs iespējams vērot tiešraidē YouTube Olimpiskajā kanālā visu kērlinga sacensību dienu laikā.


Par to kas sagaidāms Lozannā, kā arī kādas iespējas un attīstību jauniešiem sniedz Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles komentē Raimonds Vaivods.

Latvijas kērlingisti pirmo reizi olimpiskajās spēlēs. Cik tas ir aizraujoši gan kērlingam Latvijā, gan Tev kā trenerim un spēlētājiem, kuri tur piedalīties?
“Lielākais paldies pirmām kārtām, protams, ir jāsaka izlašu spēlētājiem un treneriem, ar kuru iepriekšējo gadu pūlēm pasaules čempionātos tika iegūta šī unikālā iespēja pārstāvēt Latviju šajās nozīmīgajās sacensībās.

Domāju, ka pirmā reize vienmēr ir īpaši nozīmīga kā katram atlētam individuāli, tā kērlinga kopienai kopumā. Tikai esot uz vietas Olimpiskajā ciematā sāc apzināties pasākuma ievērojamo vērienu un īpašo unikalitāti.

Kērlings ir tikai viens no diviem komandu sporta veidiem Olimpisko spēļu programmā. Tā kā komandu sporta veidiem sabiedrībā īpaši tiek sekots, tad jūtamies lepni pārstāvēt Latviju tieši šajā sporta veidā.”

Esam iedalīti ļoti spēcīgā jaukto komandu grupā. Vai te var izdarīt kādus secinājumus, vai tomēr šādā turnīrā var gadīties jebkas?
“Interesanti, ka tieši paši jaunieši ar interneta resursu palīdzību paspējuši izpētīt pretinieku sastāvus un iegūt citu vērtīgu informāciju. Lai gan visas spēles spēlēsim pret kērlinga lielvalstīm, jauniešu kērlinga spēļu prognozēšana ir ļoti nepateicīga lieta. Jau Latvijas iekšējā kvalifikācija apliecināja, ka spēles rezultātu var izšķirt divi vai trīs metieni un nedomāju ka te būs savādāk. Lai arī jau iesildīšanās diena parādīs potenciālos sacensību favorītus, pašu spēļu laikā visu izšķirs izcili metieni īstajā brīdī, kā arī komandas mentālā noturība.”

Pēc jaukto komandu turnīra mūs jauniešus saliks pāru komandās ar citu valstu spēlētājiem. Vai uzskati, ka tā ir laba izdevība iegūt starptautisku pieredzi arī šādā veidā?
“Šo formātu uztveru ar dalītām jūtām, jo milzīgs izaicinājums ir ne vien iespējamās spēlētāju raksturu atšķirības un katra spēlētāja stipro/vājo pušu nezināšana, bet arī iespējama ievērojamā valodu lietošanas barjera.

Pēdējos gados pasaules čempionātā junioriem ar to, piemēram, īpaši negatīvi izceļas Āzijas un Austrumeiropas komandas. Spēlēšana pārī ar šo valstu spēlētājiem var būt īsts nervu pārbaudījums jebkuram Latvijas pārstāvim.

No otras puses šīs disciplīnas sacensību formāts ir pateicīgs, lai ik viena komanda varētu būt medaļu pretendente, kas šo disciplīnu padara tik neprognozējamu un aizraujošu.”

Kas mūsu kērlingistiem paredzēts ārpus sacensībām, kādas aktivitātes?
“Mūsu jaunieši nekautrējās jau ar pirmajām stundām ciematā iesaistīties visās piedāvātajās organizatoru aktivitātēs, iegūstot nelielas balvas (šalles, piespraudes, pastkartes u.c.). Ir dažādi sporta mīklu minēšanas uzdevumi, kurā nereti tiek prasīta trenera palīdzība.

Ļoti populāras ir dažādas galda un video spēles, tomēr interesantākās, manuprāt, būs tikšanās ar dažādu sporta veidu Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļniekiem olimpiskajā ciematā, kā arī iespēja iesaistīties īpašos mediju pasākumos, izveidojot savu unikālo Avatara tēlu un filmējot sižetu par sevi šajās spēlēs.

Plānota arī olimpiskā muzeja, Lozannas un Šamperī pilsētu skaistāko vietu apskate. Tikai no viņiem personīgi būs atkarīgs cik ļoti viņi paši izmantos sniegtās organizatoru iespējas un izaicinājumus, nevis ikdienišķi spaidīs mobilo telefonu pogas.

No sporta aktivitātēm plānojam apmeklēt un vērot tās sacensības, kas norisināsies pašā Lozannā, jo attālums līdz citu sporta veidu sacensību vietām ir pārāk liels un grafiks pārāk saspringts.”
 

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
10.01. 15:00 – Čehija
11.01. 19:00 – ASV
12.01. 15:00 – Itālija
13.01. 11:00 – Zviedrija
14.01. 11:00 – Japāna


Foto: Raimonds Vaivods

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji