Latvijas meiteņu kērlinga izlase pasaules čempionātā B divīzijā izcīna 2.vietu

Šodien, 18.decembrī ar Japānas meiteņu un Zviedrijas puišu izlašu uzvarām noslēdzās pasaules kērlinga čempionāts junioriem B divīzijā. Latvijas izlase finālā piekāpās Japānai ar 1:7, bet puišu konkurencē Zviedrija ar 6:5 bija pārāka par Itāliju.
 

Otro gadu pēc kārtas Somijas pilsēta Lohja uzņēma junioru kērlinga izlases B divīzijā, lai noskaidrotu tās trīs valstsvienības meiteņu un puišu konkurencē, kas iegūs tiesības 2020.gadā no 15. līdz 22.februārim Krasnojarskā, Krievijā startēt A divīzijas pasaules čempionātā.

Sacensības 11.decembrī uzsāka 19 meiteņu un 24 puišu komandas. Katrā konkurencē tās aizvadīja apļa turnīru savā grupā. Latvijas puišu izlase ar trīs uzvarām septiņās spēlēs palika apakšgrupas 6.vietā, kas liedza turpināt cīņu par medaļām, kopvērtējumā ierindojoties 17.vietā. Savukārt Latvijas meiteņu izlase vienīgo zaudējumu grupā līdzīgā cīņā piedzīvoja pret apakšgrupas līderi Dāniju, pēc tam turpinot uzvaras gājienu līdz pat finālam.
 

Finālā mūsu izlase tikās ar Japānu, kas līdzīgi kā mūsu juniores bija zaudējušas tikai vienā no grupas spēlēm. Mača otrajā endā japānietēm izdevās nozagt trīs punktus, bet piektajā endā paņemt trīs ar savu pēdējo metienu, nonākot vadībā ar 6:1. Mūsu juniores vēl cīnījās, tomēr, sestajā endā pretinieču nozagtais viens punkts, lika paspiest rokas (1:7) un samierināties ar 2.vietu B divīzijas čempionātā. Toties tas ir vēsturiski labākais sasniegums junioru līmenī, turklāt papildus vēl izcīnīta vieta A divīzijā.

Cīņā par bronzas medaļām un trešo ceļazīmi uz A divīziju sadalīja Ungārijas un Dānijas izlases. Arī šis mačs noslēdzās sešos endos, kur ar 8:2 pārākas bija dānietes.
 

Puišu konkurencē vietu finālā izcīnīja Zviedrija, kuri pusfinālā sagrāva Franciju ar 9:1, un Itālija, kas tieši pusfināla spēles galotnē iekrāja uzvaras punktus pār Vāciju 9:5. Cīņa par medaļām puišiem izvērtās krietni vien spraigāka kā meitenēm. Lai gan itāļiem izdevās nozagt ceturto un piekto endu, panākot 4:2, tomēr zviedri nospēlēja labāk spēles galotni un izcīnīja uzvaru ar 6:5.

Arī spēle par 3.vietu starp Vācijas un Francijas izlasēm noritēja ļoti līdzīgi. Bronzas medaļas un vietu A divīzijas čempionātā ar 5:4 izcīnīja vācieši.
 

Līdz ar to nākamā gada pasaules čempionātā A divīzijā Krievijas, Kanādas, Šveices, Ķīnas, Korejas, Zviedrijas, un Norvēģijas meiteņu izlasēm pievienosies Japāna, kas atguva pagājušā čempionātā pazaudēto vietu, pirmo reizi vēsturē Latvija, kā arī Dānija. Savukārt Kanādas, Šveices, Skotijas, Norvēģijas, ASV, Jaunzēlandes, Krievijas puišu izlasēm pievienosies Zviedrija un Itālija, kas pagājušā čempionātā izkrita no A divīzijas, un Vācija.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.
Latvijas puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Roberts Reinis Buncis, trenere Anita Pētersone.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:5 Latvija – Ungārija /meiteņu pusfināls/
3:2 Japāna – Dānija /meiteņu pusfināls/
7:1 Japāna – Latvija /meiteņu fināls/
8:2 Dānija – Ungārija /meiteņu spēle par 3.vietu/

9:1 Zviedrija – Francija /puišu pusfināls/
9:5 Itālija – Vācija /puišu pusfināls/
6:5 Zviedrija – Itālija /puišu fināls/
5:4 Vācija – Francija /puišu spēle par 3.vietu/

Latvijas meiteņu izlases spēļu rezultāti:
7:2 – Austrālija
7:2 – Slovēnija
7:3 – Skotija
7:2 – Jaunzēlande
6:7 – Dānija
4:2 – Vācija
8:1 – ASV /ceturtdaļfināls/
6:5 (ex) – Ungārija /pusfināls/
1:7 – Japāna /fināls/

Latvijas puišu izlases spēļu rezultāti:
1:8 – Anglija
0:7 – Vācija
6:5 (ex) – Itālija
9:3 – Austrālija
3:4 – Slovākija
8:6 – Dānija
6:7 (ex) – Taivāna

Kopvērtējuma TOP 4 meiteņu konkurencē:
1.vieta Japāna /uz A divīziju/
2.vieta Latvija /uz A divīziju/
3.vieta Dānija /uz A divīziju/
4.vieta Ungārija

Kopvērtējuma TOP 4 puišu konkurencē:
1.vieta Zviedrija /uz A divīziju/
2.vieta Itālija /uz A divīziju/
3.vieta Vācija /uz A divīziju/
4.vieta Francija
...
17.vieta Latvija
 

Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji