Juniores sagrauj ASV un pirmo reizi iekļūst PČ B divīzijas pusfinālā /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 17.decembrī pasaules junioru kērlinga čempionātā B divīzijā norisinājās ceturtdaļfināla spēles. Latvijas meiteņu izlase tikās ar ASV, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 8:1 un pirmo reizi vēsturē kvalificējoties B divīzijas pusfinālam.
 

Nākamā spēle: Latvija – Ungārija


7.spēle: Latvija 8:1 ASV

Meitenes šo spēli iesāka ļoti pārliecinoši, ar savu pēdējo metienu pirmajā endā izcīnot trīs punktus, pēc tam vienu nozogot. Amerikānietes pie punkta tika tikai ceturtajā endā panākot 1:4. Spēles otrajā daļā turpinājās mūsu izlases dominance, kas neļāva pretiniecēm šajā mačā iegūt vēl kādu punktu, un tika svinēta pelnīta uzvara.

Ievas Krustas komentārs pēc spēles ar ASV:
“Gatavojoties spēlei ar meitenēm pārrunājām, kas ir tās lietas, kur katra spēlētāja individuāli un visas kā komanda var pielikt, t.i. komunikācijas uzlabošanā, metienu izpildījumā, birstēšanā, komandas gara uzturēšanā u.c. Bijām nolēmušas arī pieturēties pie sava agresīvā spēles stila jau no pirmā enda. Šķiet, ka pretinieces to nebija gaidījušas, jo pat viņu treneris ļoti izbrīnījās, ka mēs jau pirmajā endā liekam sānu sargu un nedzenamies izsist pretinieču mājā ielikto pirmo akmeni.

Laba meiteņu izpildījuma dēļ, iegūtie trīs punkti pirmajā endā, apstiprināja pārliecību, ka mums jāpieturas pie sava spēles stila un arī ASV komanda ir uzvarama. Iespējams, ka ASV komandas iekšējais satraukums, ka spēle nav iegājusi viņām vēlamā gultnē, radīja pretiniecēm daudz kļūdas metienu spēkā, līnijā, kas ļāva mums atkal un atkal izveidot situāciju sev par labu.

Jāatzīst, ka bija arī pāris endi, kur mūsu izpildījuma kļūdu dēļ labvēlīga situācija veidojās tieši ASV komandai ar iespēju iegūt trīs un vairāk punktus, bet labais mūsu komandas darbs uz Evelīnas metieniem un pašu pretinieču pieļautās kļūdas pēdējos metienos ļāva bīstamās situācijas neitralizēt vai "izsprukt cauri" bez lieliem zaudējumiem. Mūsu meitenes ir baigie malači!”

Mūsu pretinieces pusfinālā būs Ungārijas izlase, kas ceturtdaļfinālā ar 4:3 pārspēja Čehiju. Otrs pusfināls norisināsies starp Japānu, kas sagrāva Itāliju ar 7:1, un Dāniju, kas ar 5:4 uzvarēja Jaunzēlandi. Spēļu sākums plkst. 09:00.
 


6.spēle: Latvija 4:2 Vācija

Latvijas izlase šo pēdējo apakšgrupas spēli iesāka ar nozagtu punktu pirmajā endā. Turpmākajā spēles gaitā komandas apmainījās punkta guvumos, kad atkal septītajā endā mūsu izlasei izdodas nozagt punktu un panākt 4:2. Pēdējā endā vācietēm neizdodas atspēlēties, kas atnes piekto uzvaru sešās spēlēs.
 


5.spēle: Latvija 6:7 Dānija

Spēles pirmo pusi mūsu izlase noslēdza ar viena punkta pārsvaru 4:3. Dānijas izlasei izdevās nozagt punktu sestajā endā, kas arī gala rezultātā šķīra abas komandas.
 


4.spēle: Latvija 7:2 Jaunzēlande

Mūsu izlasei padevās lielisks spēles sākums, nozogot pirmos trīs endus un panākot 4:0 savā labā. Turpinājumā juniores pretiniecēm ļāva paņemt tikai pa punktam ceturtajā un sestajā endā, noslēdzot spēli ar uzvaru septiņos endos.
 


3.spēle: Latvija 7:3 Skotija

Spēles sākumā izdevās nozagt pirmos divus endus, bet līdz pārtraukumam Skotijas izlase izvirzījās minimālā pārsvarā ar +1 (3:2). Nozagtie divi punkti gan sestajā, gan septītajā endā ļāva panākt +4 (7:3), ko astotajā skotietes vairs nespēja atspēlēt.
 


2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā izcīnīja 2.vietu, kvalificējoties “play-off” kārtai.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas meiteņu izlases spēļu grafiks:
7:2 – Austrālija
7:2 – Slovēnija
7:3 – Skotija /pieejams spēles atkārtojums/
7:2 – Jaunzēlande
6:7 – Dānija
4:2 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
8:1ASV /ceturtdaļfināls/
18.12. 09:00 – Ungārija /pusfināls/
18.12. 14:00 – /fināls; spēle par 3.vietu/


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji