Puišu izlases zaudējums pēdējā spēlē liedz turpināt pasaules čempionātu

Vakar, 16.decembrī Latvijas junioru puišu izlase ar spēli pret Taivānu noslēdza dalību pasaules kērlinga čempionātā B divīzijā. Diemžēl ekstra endā nācās piedzīvot zaudējumu ar 6:7.
 

7.spēle: Latvija 6:7 Taivāna

Spēle tika iesākta neveiksmīgi, kad pretinieku spēle ļauj viņiem nozagt divus punktus. Toties trešajā endā mūsu izlase izdara to pašu, panākot vadību ar 3:2. Arī septītajā endā izdodas nozagt divus punktus (6:4), bet Taivānas izlase astotajā panāk neizšķirtu 6:6 un ekstra endu. Tajā mūsu puišiem neizdodas paņemt punktu ar pēdējo akmeni, piedzīvojot ceturto zaudējumu septiņās apakšgrupas spēlēs.

Anitas Pētersones komentārs pēc spēles ar Taivānu:
“Šodien atkal uzķērāmies uz ļoti krītoša un ātra ledus, kas nav mūsu stiprā puse. Pozitīvais atlikums – izkristalizējās pie kā treniņos cītīgāk un smagāk jāpiestrādā.”

Vēl šajā spēļu kārtā Vācija ar 8:2 pārspēja Angliju, kas pārvilka strīpu angļu izredzēm izkļūt no apakšgrupas. Līdz ar to tikai Vācija un Itālija no mūsu apakšgrupas kvalificējās ceturtdaļfinālam. Tajā Vācija tiksies ar Koreju, Itālija ar Turciju, kā arī Zviedrija cīnīsies ar Čehiju un Japāna ar Franciju. Šīs spēles norisināsies šodien, 17.decembrī plkst. 13:30.
 


6.spēle: Latvija 8:6 Dānija

Spēle tika uzsākta ar nozagtu punktu, bet trešajā endā paņemtie trīs ļāva izvirzīties vadībā ar 4:1. Tomēr līdz pārtraukumam pretinieki ne tikai izlīdzina rezultātu, bet pārņem vadību ar 5:4. Lieliski nospēlētās spēles beigas nedod dāņiem iespēju sakrāt punktus, kas mūsu izlasei atnes trešo uzvaru čempionātā.
 


5.spēle: Latvija 3:4 Slovākija

Mūsu izlasei pirmos punktus šajā mačā izdevās gūt tikai piektajā endā, par laimi slovāki bija iekrājuši tikai divus, kas ļāva mūsu junioriem izvirzīties vadībā ar 3:2. Pretinieki sestajā endā panāca neizšķirtu, bet “nonullētais” septītais ends viesa cerības uz Latvijas izlases uzvaru, paņemot punktu ar pēdējo akmeni. Diemžēl šis plāns neīstenojās. Slovākijas izlasei izdodas nozagt punktu, sagādājot mūsu puišiem trešo zaudējumu piecās spēlēs.
 


4.spēle: Latvija 9:3 Austrālija

Mūsu izlase šajā spēlē ļoti prasmīgi izmantoja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, gūstot trīs punktus. Spēles otrajā daļā izdevās nozagt sesto un septīto endu, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru.
 


3.spēle: Latvija 6:5 Itālija

Šīs spēles pirmo pusi mūsu izlase aizvadīja ne tika pārliecinoši un likās, ka iepriekšējo divu spēļu scenārijs turpināsies. Tomēr pēc itāļu nozagtā punkta piektajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un izdevās izvirzīties vadībā pēc septītā enda 5:4. Panākot neizšķirtu astotajā endā, itāļi mēģināja nozagt punktu ekstra endā, tomēr tas beigās izvērtās par labu mūsu junioriem un tika svinēta uzvara.
 


2.spēle: Latvija 0:7 Vācija

Tā pat kā čempionāta pirmajā spēlē, arī šajā mūsu izlase tika pie pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā. Tiesa gan šo iespēju viņi tā arī visas spēles laikā neizmantoja. Vācieši lieliski nospēlēja šo spēli, noslēdzot to sešos endos un sagādājot mūsu puišiem otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 1:8 Anglija

Lai arī mūsu izlase ieguva pēdējā metiena tiesības pirmajā endā, šo iespēju ar savu akmeni iegūt punktus viņi izmantoja tikai trešajā, panākot 1:3. Kā izrādījās šis arī bija vienīgais mūsu komandas punkts, noslēdzot atklāšanas spēli sešos endos ar 1:8.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Puišu konkurencē sacenšas 24 komandas, sadalītas trijās grupās pa astoņām. Latvijas izlase tika iedalīta C apakšgrupā, kurā pēc aizvadītām septiņām spēlēm ierindojās 6.vietā, pasaules čempionātu B divīzijā noslēdzot 17.vietā.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Roberts Reinis Buncis, trenere Anita Pētersone.

Latvijas puišu izlases spēļu rezultāti:
1:8 – Anglija
0:7 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
6:5 (ex) – Itālija
9:3 – Austrālija
3:4 – Slovākija
8:6 – Dānija
6:7 (ex) – Taivāna

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Vācija 7-7-0 Q
2. Itālija 7-5-2 Q
3. Dānija 7-4-3
4. Slovākija 7-4-3
5. Anglija 7-3-4
6. Latvija 7-3-4
7. Austrālija 7-1-6
8. Taivāna 7-1-6


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji