Pēc vakardienas grūtās uzvaras, puiši PČ šodien pārliecinoši tiek galā ar Austrāliju

Latvijas junioru puišu izlasei šodien, 14.decembrī divas spēles pasaules kērlinga čempionāta B divīzijā. Pirmajā mačā veiksmīgais sākums noveda pie otrā panākuma, ar 9:3 pārspējot Austrāliju.
 

Nākamā spēle: Latvija – Slovākija


4.spēle: Latvija 9:3 Austrālija

Mūsu izlase šajā spēlē ļoti prasmīgi izmantoja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, gūstot trīs punktus. Spēles otrajā daļā izdevās nozagt sesto un septīto endu, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

Anglijai, šajā kārtā spraigā cīņā piekāpjoties Dānijai ar 4:5, nācās zaudēt līderpozīciju apakšgrupā, kuru tagad ieņem Vācija. Savukārt Taivāna un Austrālija vēl nav tikusi pie uzvarām.
 


3.spēle: Latvija 6:5 Itālija

Šīs spēles pirmo pusi mūsu izlase aizvadīja ne tika pārliecinoši un likās, ka iepriekšējo divu spēļu scenārijs turpināsies. Tomēr pēc itāļu nozagtā punkta piektajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un izdevās izvirzīties vadībā pēc septītā enda 5:4. Panākot neizšķirtu astotajā endā, itāļi mēģināja nozagt punktu ekstra endā, tomēr tas beigās izvērtās par labu mūsu junioriem un tika svinēta uzvara.
 


2.spēle: Latvija 0:7 Vācija

Tā pat kā čempionāta pirmajā spēlē, arī šajā mūsu izlase tika pie pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā. Tiesa gan šo iespēju viņi tā arī visas spēles laikā neizmantoja. Vācieši lieliski nospēlēja šo spēli, noslēdzot to sešos endos un sagādājot mūsu puišiem otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 1:8 Anglija

Lai arī mūsu izlase ieguva pēdējā metiena tiesības pirmajā endā, šo iespēju ar savu akmeni iegūt punktus viņi izmantoja tikai trešajā, panākot 1:3. Kā izrādījās šis arī bija vienīgais mūsu komandas punkts, noslēdzot atklāšanas spēli sešos endos ar 1:8.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Puišu konkurencē sacenšas 24 komandas, sadalītas trijās grupās pa astoņām. Latvijas izlase iedalīta C apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Roberts Reinis Buncis, trenere Anita Pētersone.

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:
1:8 – Anglija
0:7 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
6:5 (ex) – Itālija
9:3 – Austrālija
14.12. 20:00 – Slovākija
15.12. 12:00 – Dānija
16.12. 20:00 – Taivāna

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Vācija 4-4-0
2. Anglija 4-3-1
2. Itālija 4-3-1
4. Latvija 4-2-2
4. Slovākija 4-2-2
4. Dānija 4-2-2
7. Austrālija 4-0-4
7. Taivāna 4-0-4


Foto: WCF/Janne Ojanpera

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji