Latvijas jauktais pāris iekļūst PČ kvalifikācijas turnīra izslēgšanas spēlēs

Vakar, 5.decembrī ar pēdējo apakšgrupas spēli noslēdzās pamatturnīrs jauktajiem pāriem pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Šajā cīņā Latvija piekāpās grupas pastarītei Slovēnijai ar 5:6, tomēr ar trim uzvarām pietika, lai kvalificētos “play off” spēlēm.
 

Nākamā spēle: Latvija – Vācija


6.spēle: Latvija 5:6 Slovēnija

Pēc četriem nospēlētiem endiem mūs pretinieki bija minimālā vadībā ar 3:2. Tomēr piektajā endā Slovēnijas gūtie trīs punkti arī nodrošināja viņiem pirmo uzvaru apakšgrupā.

Lai arī zaudējums pēdējā spēlē, Latvijas izlase tik un tā kvalificējās “play off” kārtai, jo mums salīdzinājumā ar Taivānu, Honkongu un Poliju bija labāka savstarpējā uzvarēto un zaudēto spēļu attiecība.

Komentārs no Arta Zenteļa pēc spēles ar Slovēniju:
“Par šo spēli ir maz ko teikt. Grūti atcerēties, kad pēdējo reizi ir spēlēts uz tik slikta ledus. Protams, ledus abām komandām ir vienāds, bet šoreiz varēja mest monētu, lai noteiktu uzvarētāju. Jāuzteic slovēņu spēle, un veiksme viņus šoreiz arī atalgoja par cīņassparu.

Jau pirms spēles zinājām, ka mūsu iespējas iekļūt izslēgšanas kārtā ir atkarīgas no Itālijas izlases – ja Itālija uzvar, tad otrā vieta mums ir garantēta. Polija spēlē pret itāļiem uz blakus celiņa mocījās tieši tāpat kā mēs un jau spēles vidū bija skaidrs, ka ieņemsim nepieciešamo otro vietu grupā.

Izslēgšanas kārtu sāksim ar spēli pret Vāciju uz A celiņa, kur piedzīvojām zaudējumus Itālijai un Polijai, toties esam iepazinuši ledu un akmeņus. Faktiski ir sācies jauns turnīrs, kurā būs nepieciešamas divas uzvaras. Uzdevums nav no vieglajiem, tādēļ noderēs arī līdzjutēju turētie īkšķi.”

Vēl pēdējā spēļu kārtā mūsu apakšgrupā Honkonga spēles otrajā daļā nodrošināja uzvaru pār Kazahstānu ar 8:5. Bet Itālija ar uzvaru 9:2 pār Poliju parādīja, ka ir šīs apakšgrupas favorīti, nezaudējot ne spēli.

Noslēdzoties pamatturnīram, no citām apakšgrupām izkļuva Vācija, ar kuru kā jau minēts tiksies Latvijas izlase, Ķīna, kurai pretim stāsies Koreja, Turcija spēlēs pret Austriju, bet Itālija sacentīsies ar Franciju. Visas šīs spēles sāksies šodien, 6.decembrī plkst. 12:00 pēc Latvijas laika. Savukārt nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs plkst. 17:00 neatkarīgi no uzvaras vai zaudējuma.
 


5.spēle: Latvija 4:7 Polija

Spēle pirmos divus endus mūsu izlasei izdevās nozagt, iekrājot 3:0 pārsvaru, tomēr jau pēc aizvadītas pus spēles – četriem endiem poļi izvirzās vadībā ar 4:3. Sestajā endā pretinieki nozaga trīs, ko līdz pat spēles beigām Latvijas izlase vairs nespēja atgūt. Ar šo zaudējumu tika pasliktinātas izredzes uz izkļūšanu no grupas, tomēr tās vēl ir.
 


4.spēle: Latvija 6:5 Honkonga

Pirmo endu mūsu izlasei izdevās nozagt 1:0, tomēr pēc nospēlētas pus spēles viņi atradās iedzinējos ar -1 (2:3). Pirms astotā enda pretinieki vēl joprojām vadībā ar +1 (5:4). Izšķirošajā endā mūsu izlase izcīna divus punktus (6:5), kas atnes trešo uzvaru četrās spēlēs, ļaujot ierindoties apakšgrupas 2.vietā.
 


3.spēle: Latvija 7:5 Kazahstāna

Līdzīgi kā pirmajās divās spēlēs, arī šajā tās sākums mūsu izlasei nebija veiksmīgs, ļaujot pretiniekiem pirmajā endā nozagt divus punktus. Toties sestajā endā gūtie četri punkti izvirzīja Latvijas izlasi vadībā ar 6:4. Noturot šo punktu starpību, tika gūta otrā uzvara turnīrā.
 


2.spēle: Latvija 5:9 Itālija

Spēles pirmajā daļā mūsu izlase atradās iedzinējos ar 3:6, tomēr pēc sešiem endiem izdevās pietuvoties līdz -1 (5:6). Diemžēl septītajā endā itāļu izcīnītie trīs punkti vairs nebija atspēlējami, zaudējot sacensību otrajā spēlē.
 


1.spēle: Latvija 8:3 Taivāna

Pirmais ends iesākās neveiksmīgi, pretiniekiem nozogot divus punktus, bet spēles turpinājums jau aizritēja mūsu izlases zīmē. Sestajā endā gūtie četri punkti ļāva iegūt komfortablu pārsvaru (7:3), noslēdzot spēli septiņos endos.
 


Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem no 2. līdz 7.decembrim norisinās Grīnakru kērlinga klubā netālu no Hovudas, Skotijā. Tajā startē 28 valstu izlases. Latvija C apakšgrupā cīnījās par pirmajām divām vietām, lai turpinātu spēles izslēgšanas kārtā. Tajā ir jānodrošina divas uzvaras, lai kvalificētos pasaules čempionātam, kas 2020.gadā no 18. līdz 25.aprīlim norisināsies Kanādas pilsētā Kelovnā.

Latvijas izlases sastāvs: Ieva Rudzīte, Artis Zentelis.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
8:3 – Taivāna
5:9 – Itālija
7:5 – Kazahstāna
6:5 – Honkonga
4:7 – Polija
5:6 – Slovēnija
06.12. 12:00 – Vācija
06.12. 17:00 – pretinieks būs zināms pēc spēles ar Vāciju

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Itālija 6-6-0 Q
2. Latvija 6-3-3 Q
3. Taivāna 6-3-3
4. Honkonga 6-3-3
5. Polija 6-3-3
6. Kazahstāna 6-2-4
7. Slovēnija 6-1-5


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas jauktā pāra izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji