Latvijas izlase neiztur Polijas spiedienu un zaudē PČ kvalifikācijā

Vakar, 4.decembrī Latvijas jauktā pāra izlase aivadīja divas spēles pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Pēc smagas uzvaras pār Honkongu, vēlajā vakara spēlē viņi piekāpās Polijai ar 4:7.
 

Nākamā spēle: Latvija – Slovēnija


5.spēle: Latvija 4:7 Polija

Spēle pirmos divus endus mūsu izlasei izdevās nozagt, iekrājot 3:0 pārsvaru, tomēr jau pēc aizvadītas pus spēles – četriem endiem poļi izvirzās vadībā ar 4:3. Sestajā endā pretinieki nozaga trīs, ko līdz pat spēles beigām Latvijas izlase vairs nespēja atgūt. Ar šo zaudējumu tika pasliktinātas izredzes uz izkļūšanu no grupas, tomēr tās vēl ir.

Atra Zenteļa komentārs pēc spēles ar Poliju:
“Pirmajos trīs endos spēlējām lieliski un poļiem faktiski neatstājām iespēju gūt kādus punktus. Diemžēl trešā enda pēdējā metienā iekritām uz ledus defektu – atvērts “take-out” metiens nenokrita kā plānots un poļi, izsitot atvērtu akmeni, atguva divus punktus. Sajutuši, ka tomēr var cīnīties ar mums, pretinieki spēles turpinājumu aizvadīja izcili.

Kaut gan izdevās līdzsvarot spēli, mēģinājums nozagt sestajā endā beidzās neveiksmīgi – poļi ar dubulto “take-out” metienu izcīnīja trīs punktus, panākot jau +4. Lai arī kā centāmies atspēlēties, šajā spēlē pretinieki nospēlēja ļoti precīzi un apliecināja to, ka turnīra tabulā viņiem faktiski būtu jāatrodas augstāk.

Pēdējā grupu turnīra spēlē pret Slovēniju neko citu no sevis negaidām kā uzvaru. Jaukto pāru kērlings gan ir grūti prognozējams, bet ceram pretiniekiem nepalīdzēs kādi augstāki spēki un varēsim droši uzvarēt.”

Paralēli mūsu spēlei, Honkonga pārbrauca pāri Slovēnijai, uzvarot septiņos endos ar 13:3. Tik pat endos Itālija ar 8:2 tika galā ar Taivānu.
 


4.spēle: Latvija 6:5 Honkonga

Pirmo endu mūsu izlasei izdevās nozagt 1:0, tomēr pēc nospēlētas pus spēles viņi atradās iedzinējos ar -1 (2:3). Pirms astotā enda pretinieki vēl joprojām vadībā ar +1 (5:4). Izšķirošajā endā mūsu izlase izcīna divus punktus (6:5), kas atnes trešo uzvaru četrās spēlēs, ļaujot ierindoties apakšgrupas 2.vietā.
 


3.spēle: Latvija 7:5 Kazahstāna

Līdzīgi kā pirmajās divās spēlēs, arī šajā tās sākums mūsu izlasei nebija veiksmīgs, ļaujot pretiniekiem pirmajā endā nozagt divus punktus. Toties sestajā endā gūtie četri punkti izvirzīja Latvijas izlasi vadībā ar 6:4. Noturot šo punktu starpību, tika gūta otrā uzvara turnīrā.
 


2.spēle: Latvija 5:9 Itālija

Spēles pirmajā daļā mūsu izlase atradās iedzinējos ar 3:6, tomēr pēc sešiem endiem izdevās pietuvoties līdz -1 (5:6). Diemžēl septītajā endā itāļu izcīnītie trīs punkti vairs nebija atspēlējami, zaudējot sacensību otrajā spēlē.
 


1.spēle: Latvija 8:3 Taivāna

Pirmais ends iesākās neveiksmīgi, pretiniekiem nozogot divus punktus, bet spēles turpinājums jau aizritēja mūsu izlases zīmē. Sestajā endā gūtie četri punkti ļāva iegūt komfortablu pārsvaru (7:3), noslēdzot spēli septiņos endos.
 


Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem no 2. līdz 7.decembrim norisinās Grīnakru kērlinga klubā netālu no Hovudas, Skotijā. Tajā startē 28 valstu izlases. Latvija C apakšgrupā cīnīsies par pirmajām divām vietām, lai turpinātu spēles izslēgšanas kārtā. Kvalifikācijas turnīra četras labākās izlases nodrošinās vietu pasaules jaukto pāru čempionātā, kas 2020.gadā no 18. līdz 25.aprīlim norisināsies Kanādas pilsētā Kelovnā.

Latvijas izlases sastāvs: Ieva Rudzīte, Artis Zentelis.

Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
8:3 – Taivāna
5:9 – Itālija
7:5 – Kazahstāna
6:5 – Honkonga
4:7 – Polija
05.12. 21:30 – Slovēnija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Itālija 4-4-0
2. Latvija 5-3-2
3. Honkonga 4-2-2
3. Kazahstāna 4-2-2
3. Polija 4-2-2
6. Taivāna 5-2-3
7. Slovēnija 4-0-4


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas jauktā pāra izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji